Home Fitness Czy moda fitness stanowi barierę dla ćwiczeń?

Czy moda fitness stanowi barierę dla ćwiczeń?

by Agata Kubiak

Wraz z rozwojem branży fitness i wysypem nowych, schludnych klimatyzowanych siłowni wytworzyła się moda fitness. Kolorowe legginsy podkreślające tyłek, adidasy z najnowszej kolekcji, krzykliwe topy i koszulki czy mnogość gadżetów to wszystko elementy ściśle związane z wielkopowierzchniowymi siłowniami miejskimi. Pytanie, czy w tym wszystkim, co ma sprawiać, że czujemy się komfortowo i adekwatnie nie zatracamy celu, z jakim przyszliśmy na siłownię. Priorytetem jest przecież dobrze zrobiony trening i zadowolenie z niego. W takim razie czy moda jest w ogóle potrzebna, czy może stanowi barierę?

Czy moda fitness stanowi barierę dla ćwiczeń?

Zasadniczo moda fitness nie jest potrzebna w ogóle do wykonania dobrego treningu. Nie potrzebujemy najnowszych butów czy legginsów. Wystarczy stary t-shirt i wygodne obuwie. Z jakiegoś powodu moda fitness powstała. Otóż dbając o wygląd naszego ciała, chcemy by prezentowało się ono najlepiej jak to możliwe. O ile na samym treningu nie jest to niezbędne to jednak poprawia samopoczucie. Lepiej wyglądać dobrze niż źle. Z lepszym samopoczuciem możemy zrobić lepszy trening i chętniej przyjdziemy na kolejny.

Nie ma co ukrywać, że miło jest gdy wzbudzamy zainteresowanie płci przeciwnej. Nawet posiadając męża czy chłopaka, która dziewczyna nie chce czuć się atrakcyjna. Moda może stanowić problem gdy staje się ważniejsza od treningu. Przerost formy nad treścią jest rzeczą, której chyba nikt nie lubi. Dlatego najlepiej zacząć od treningów a później od mody. Nie potrafiąc prawidłowo ćwiczyć, bez techniki a ubrana w sportowy komplet niczym na maraton możemy wzbudzić uśmiechy politowania. Każdy powinien pamiętać, że siłownia to miejsce do ćwiczeń a nie wybieg mody dlatego są pewne priorytety. Na siłowni czy w klubie fitness to sport i zdrowie powinno być najważniejsze a moda powinna stanowić dodatek podkreślający efekty wielogodzinnej pracy.

Moda może stanowić barierę jedynie dla osób nie chcących ćwiczyć a chcących korzystać z pozytywnej aury fitness, dla ludzi chcących ćwiczyć i przykładających się do tego moda może stanowić bardzo ciekawe i motywujące uzupełnienie.

fitness

Powiązane artykuły