Home Life Style Jak powstała Ekipa Friza i kto do niej należy?

Jak powstała Ekipa Friza i kto do niej należy?

by Agata Kubiak
ekipa.pl

Ekipa Friza i kto do niej należy?

Ekipa Friza należy do jednego z najbardziej rozpoznawalnych zespołów Influencerów w serwisie Youtube. Wszyscy jej członkowie biją olbrzymie rekordy w mediach społecznościowych, a ich prestiżowe życie śledzi miliony polskich nastolatków. Ekipa jest szczególnie popularna wśród młodych osób, jednak współcześnie coraz więcej ludzi również w starszym wieku, coraz chętniej interesuje się ich działalnością.

Kto wchodzi w skład Ekipy Friza?

Ekipa Friza łączy w sobie Youtuberów, którzy na co dzień są przyjaciółmi, a także współlokatorami – wspólnie zamieszkują willę Ekipy. Nazywają siebie rodziną. Są ze sobą niesamowicie zżyci, a każdy z członków potrafi stanąć w obronie reszty.

Ekipa składa się z jedenastu członków: Friza, Wersow, Marcysi, Tromby, Mini Majka, Pateca, Nowciaxa, Murcix, Kasi oraz Wujka Łukiego i Poczciwego Krzycha.

Wspólnie nagrywają i tworzą różnego rodzaju gry i zabawy, które po nagrywkach, zapewniają rozrywkę widzom. Zadebiutowali w serwisie Youtube 1 sierpnia 2018 roku. Obecnie poszli już o krok dalej, a swoją działalność rozszerzyli również o inne portale. Prowadzą też sklep Ekipy, a także weszli na rynek giełdowy.

ekipa

Karol „Friz” Wiśniewski

– jest założycielem Ekipy. Swoją działalność na Youtube rozpoczynał w wieku 14 lat od nagrywania filmików związanych z grami. Popularność zaczęły przynosić mu odcinki dotyczące gry Pokemon Go, które nagrywał wspólnie z przyjacielem – Mateuszem Trąbką, który później dołączył do jego ekipy. Gra Pokemon Go połączyła ich z kolejnym członkiem zespołu – Wujkiem Łukim. Wspólnie są podstawą Ekipy i zajmują się jej najważniejszymi sprawami.

Obecnie kanały Karola obserwują miliony osób. Jest zapraszany do popularnych show telewizyjnych, a także zajął się tworzeniem muzyki. Bywa nazywany prawdziwym fenomenem polskiego Youtube’a.

Weronika „Wersow” Sowa

 – partnerka życiowa Friza. Na Instagramie obserwuje ją już 2,6 miliona osób, co wśród polskich twórców jest bardzo wysokim wynikiem. Do Ekipy dołączyła w 2019 roku, w czasie, gdy została dziewczyną Karola. Jej kariera nabrała zawrotnego tempa w momencie, gdy zamieszkała w willi ekipy i zajęła się tworzeniem codziennych, krótkich filmów, tzw. daily vlogów.

Wersow swoje filmy skupia nie tylko w kategoriach szeroko pojętej rozrywki. W serwisie Youtube, a także Instagram i TikTok, często promuje kosmetyki znanych marek. Jest topową Influencerką wśród polskich twórców internetowych.

Maria „Marcysia” Ryskała

– jest dziewczyną Mateusza Trąbki. Pasjonuje się zwierzętami egzotycznymi i tatuażami. W internecie nie posługuje się swoim prawdziwym imieniem, od początku zasłynęła jako Marcysia. Tematyka jej filmów oscyluje wokół wielu popularnych tematów, jak na przykład dieta ketogeniczna i związane z nią challange.

Dołączenie do Ekipy przyniosło jej olbrzymią popularność. Obecnie jej życie śledzi miliony osób. Youtuberka ma dobry kontakt z fanami, często udziela się w Instagramowym Story, gdzie opowiada o swoim codziennym życiu.

Mateusz „Tromba” Trąbka

 – nagrywa w Ekipie od samego początku jej istnienia. Swoją karierę rozpoczynał również od gry z serii Pokemon, stopniowo przeobrażając kanał dla szerszego grona odbiorców.

Filmy, jakie nagrywa Tromba, zawierają w sobie różnorodną tematykę. Skupia się na challenge’ach, nagrywa vlogi, a także filmy z tematyki terrarystycznej. Razem ze swoją dziewczyną Marcysią, zajmują się hodowlą węży, pająków, a teraz również i gekonów, które żyją razem z nimi w domu Ekipy.

Łukasz „Wujek Łuki” Wojtyca

 – nazywany jest trzonem Ekipy. Pełni w niej funkcję menadżera, razem z Karolem zajmują się najważniejszymi sprawami, takimi jak kontrakty, sprawy biznesowe i wejście na giełdę. Poznał Friza dzięki grze Pokemon Go.

Od tego czasu wspólnie nagrywają filmy, tworząc kanały z olbrzymimi zasięgami. Jego pseudonim – Wujek Łuki, wiąże się z tym, że jest najstarszym członkiem Ekipy. W jednym z utworów skomponowanych przez członków mówi o sobie „tata drużyny”. Jest 9 lat starszy od Friza.

Marta „Murcix” Błoch

 – jest znaną i lubianą polską Influencerką. Swoją działalność prowadzi głównie na Instagramie i Youtubie, choć udziela się również na TikToku. Założyła swój kanał pod koniec 2019 roku.

Swoją przygodę w Ekipie rozpoczęła razem z byłym chłopakiem – Mixerem. Obecnie samodzielnie zamieszkuje willę, tworząc filmiki o różnorodnej tematyce.

Jej znakiem rozpoznawczym jest jednak tworzenie filmów o tematyce TikToka, gdzie testuje przepisy kulinarne, zaczerpnięte z tego portalu. Jest miłośniczką zwierząt.

Niedawno dołączył do niej rudy kot Krokiet, który szybko stał się ukochanym pupilem nie tylko domowników. Jego życie śledzą również użytkownicy Instagrama.

Kamil „Poczciwy Krzychu” Chwastek

 – choć jego pseudonim zmylił wiele osób, Poczciwy Krzychu to tak naprawdę Kamil. Youtuber swój kanał założył w 2020 roku i krótkim czasie zyskał wielu widzów. Jego pasją jest motoryzacja i to właśnie głównie wokół niej skupia tematykę swojego kanału.

Nie jest związany z Youtubem tak długo, jak jego koledzy. Ukończył kierunek inżynierski, który studiował na Politechnice Krakowskiej, jednak obecnie doskonale radzi sobie w internetowym świecie.

Jakub „Patec” Patecki

– działalność na Youtubie łączy ze studiami, które mimo popularności, zdecydował się kontynuować. Jest influencerem, który swoje filmy w serwisie Youtube skupia głównie na zapewnianiu widzom rozrywki i zabawy. Słynie z poczucia humoru i lekkiego podejścia do otaczającej rzeczywistości.

Razem ze swoim przyjacielem tworzył kanał WszystkoVlog. Największą popularność przyniosło mu jednak dołączenie do Ekipy Friza. Obecnie może pochwalić się ponad milionową liczbą stałych obserwatorów.

Mateusz „Mini Majk” Krzyżanowski

 – oprócz Youtube’a i Instagrama, zasłynął również jako zawodnik popularnego Fame MMA, gdzie stoczył walkę z Kruszwilem. Spośród członków Ekipy wyróżnia się przede wszystkim niskim wzrostem – jak sam przyznaje, ma około 130 cm. W przeszłości w żaden sposób nie był związany z działalnością internetową. Zanim stał się rozpoznawalny, pracował w różnych zawodach, między innymi w branży zajmującej się zdrową żywnością oraz w klubach nocnych.

Obecnie dołączyła do niego jego dziewczyna, która zamieszkała razem z nim w domu Ekipy. Mimo wrodzonej wady, przez którą dzieli ich ponad 40 cm wzrostu, są w szczęśliwym związku już od kilku miesięcy.

Piotr „Nowciax” Nowak

 – jego największą pasją jest fotografia. Oprócz nagrywania wspólnie z Ekipą filmików, często zapewnia im także sesje fotograficzne.

Swoje filmy opiera nie tylko na zabawie i wyzwaniach, ale także na przedstawianiu widzom swoich zainteresowań. Często skupia się na fotografii, wędkarstwie, a także specyficznym sposobie ubioru, który jest jego znakiem rozpoznawczym.

Katarzyna „Fusialka” Bożek

– jest dziewczyną Wujka Łukiego. Swój kanał w serwisie Youtube otworzyła jako ostatnia z członków Ekipy. Swoją działalność prowadziła głównie na Instagramie.

Obecnie nagrywa filmy o różnej tematyce. Jej pasją jest gra CS:Go i to właśnie od niej rozpoczęła nagrywanie filmików. W przeszłości powtarzała, że zawsze marzyła o tym, by granie stało się dla niej nie tylko przyjemnością, ale również sposobem na zapewnienie sobie dobrobytu materialnego.

Jak powstała Ekipa? 

Projekt Ekipa powstał dzięki Frizowi, który wpadł na pomysł połączenia przyjaźni z nagrywaniem filmów. Ekipa spośród innych podobnych projektów, które można śledzić w polskim internecie, wyróżnia się więc przede wszystkim prawdziwą, przyjacielską więzią, która łączy jej członków.

Inspiracją dla utworzenia Ekipy były dla Karola amerykańskie kanały funkcjonujące na Youtubie. Kiedy jego kariera jako pojedynczego Youtubera zaczęła nabierać zawrotnego tempa, postanowił pójść o krok dalej i zaryzykować połączenie swojej kreatywności z możliwościami i działalnością przyjaciół.

Od samego początku istnienia kanału Ekipa, filmy, jakie są na nim przedstawiane, dają widzom poczucie bliskości z każdym z jej członków. Friz i jego przyjaciele pozwalają na śledzenie swojego prywatnego życia, które wśród internautów cieszy się coraz większą popularnością.

Powiązane artykuły