Home Moda Paznokcie french jak zrobić

Paznokcie french jak zrobić

by Agata Kubiak
Paznokcie french

Paznokcie french to jeden z najbardziej ponadczasowych zdobień paznokci. Swoją popularność zdobył w latach siedemdziesiątych. Obecnie uważany jest za must have każdego salonu kosmetycznego, a każda kobieta miała go chociaż raz na swoich paznokciach. Czy już wiecie, o jakim stylu mówimy?

Paznokcie french

kolorowy french

kolorowy french

Charakterystyczną cechą tego sposobu malowania paznokci jest zaakcentowanie na biało, wcześniej opracowanej końcówki paznokcia. Manicure francuski, o którym oczywiście mowa, nie jest trudny.

Przedstawimy Wam sposoby jak krok po kroku zrobić french manicure i cieszyć się stylowymi paznokciami na co dzień.

French manicure

Na samym początku warto przygotować sobie narzędzia, które pomogą nam w prosty sposób wykonać zdobienie. Przygotuj pilniczek, odżywkę, jasny lakier, biały lakier do paznokci, cienki, długi pędzelek lub szablon do malowania frencha.
1. Nadaj paznokciom kształt, który najbardziej Ci odpowiada. Skórki podsuń, pod nasadę paznokcia.

2. Zaaplikuj odżywkę na paznokcie. Odżywka poza tym, że zadziała pielęgnacyjne to zadziała jak baza, która przedłuży trwałość francuskiego manicure.

hybrydowy french

hybrydowy french

3. Po wyschnięciu odżywki rozprowadź równomiernie delikatny beżoworóżowy kolor. Gdy pierwsza warstwa koloru zastygnie, nałóż drugą.

4. Teraz czas na zdobienie. Weź biały lakier. Jeśli używasz pędzelka, to nanieś na niego niewielką ilość i na wysokości jednej czwartek paznokcia, zrób białą kreskę. Następnie wolną krawędź paznokcia pomaluj na biało tak, by wypełnić ją kolorem. Jeśli nie czujesz się pewnie z tym zdobieniem, możesz posłużyć się szablonem. Naklej go na paznokieć i pomaluj lakierem.

francuski manicure

francuski manicure

5. Poczekaj aż wszystko wyschnie i voila! Możesz cieszyć się francuskim manicure zrobionym zwykłymi lakierami.
Manicure wykonany klasycznymi lakierami będzie trochę mniej trwały. Trzeba też pamiętać, że zanim zaaplikujemy kolejną warstwę, to ta poprzednia musi porządnie wyschnąć.

Jak zrobić french hybrydowy?

manicure francuski

manicure francuski

Do wykonania hybrydowego manicure w stylu francuskim, potrzebny nam będzie cleaner, primer, baza do paznokci, top, lakier hybrydowy o delikatnym, różowym kolorze oraz biały, drewniany patyczek, oliwka do paznokci, polerka, pilnik, pędzelek do zdjęcia pyłu, cienki, długi pędzelek do malowania końcówki paznokcia, lampa  LED do utwardzania.

 

1. Na samym początku należy przygotować płytkę paznokcia. Wyrównaj wszystkie paznokcie do jeden długości. Używając drewnianego patyczka odsuń skórki, następnie jeśli czujesz się pewnie, cążkami do skórek podetnij je.  Za pomocą polerki, lekko wypoleruj płytkę paznokcia. Weź duży pędzelek po to, by powstały pył zmieść z paznokci. Warto robić to powoli i dokładnie. Każdy pyłek, który zostanie na paznokciu sprawi, że hybryda będzie gorzej trzymała. Na samym końcu nałóż primer.

odcienie niebieskiego

odcienie niebieskiego

2. Nałóż bazę na paznokcie. Na rynku istnieją bazy proteinowe bądź witaminowe. Warto je wybrać ponieważ dodatkowo mogą one wzmocnić i odżywić paznokcie. Gdy paznokcie mają już zaaplikowaną bazę, włóż je do lampy na cześćdziesiątNa sekund.

3. Teraz na bazę zaaplikuj lakier hybrydowy we wcześniejszym wybranym kolorze nude, różowym. Również włóż pomalowaną rękę do lampy na 60 sekund. Jeśli będzie taka potrzeba, zaaplikuj kolejną warstwę koloru.

4. Za pomocą pędzelka, białym lakierem namaluj wzdłuż końcówki paznokcia białą linię. Warto by nie miała ona więcej niż 1/4 całej długości paznokcia. Dopasuj białe wykończenie tak, by pasowało do kształtu paznokcia. Pamiętaj, że jeśli nie wyjdzie Ci linia, to możesz ją zmyć nie naruszając poprzednich warstw. Jeśli efekt będzie zadowalający, włóż dłoń do lampy na 60 sekund.

końcu paznokcia

końcu paznokcia

5. Nałóż cienką warstwę top coatu.

6. Przetrzyj paznokcie cleanerem, a następnie zaaplikuj oliwkę do skórek na skórki. Rozetrzyj ją również delikatnie po paznokciu.

I gotowe! Twój french manicure hybrydowy jest skończony. Pamiętaj, że jeśli nie czujesz się pewnie przy malowaniu białego wykończenia, możesz zakupić szablony, które pomogą Ci osiągnąć upragniony efekt.

białą końcówką

białą końcówką

Chociaż french manicure jest wieloletnią klasyką niewychodzącą z kanonu, to doczekał się swojej nowoczesnej wersji. Baby boomer o którym mowa, to prostsza wersja kultowego manicure francuskiego.
Chcesz dowiedzieć się jak wykonać perfekcyjny, hybrydowy baby boomer maciure? Przychodzimy z pomocą!

French hybrydowy: krok po kroku

1. Przygotuj płytkę paznokcia tak samo jak do hybrydowego manicure francuskiego. Nałóż bazę i włóż dłoń do lampy na sześćdziesiąt sekund

2. Nałóż lakier hybrydowy w wybranym przez siebie nudowym kolorze. Utwardź malowanie w lampie przez sześćdziesiąt sekund. Rozprowadź dwie warstwy tak, aby powstało pełne krycie.

manicure francuski

manicure francuski

3. I teraz zaczyna się cała zabawa! Nakładamy biały lakier bliziutko wolnej krawędzi paznokcia, przeciągając ją maksymalnie do 1/3 długości płytki. Następnie weż pęsetę, w nią małą gąbeczkę i stemplującymi ruchami rozprowadzaj biały lakier ku nasady paznokcia.

Stempluj tak, aby powstał efekt jednego koloru przechodzącego w drugi kolor. Kiedy rozpracujesz jeden kolor w drugi, włóż rękę do lampy. Stemplowanie dobrze powtórzyć dwa, trzy razy. Dzięki temu powstały efekt będzie jeszcze bardziej zadowalający.

4. Nałóż top coad, utwardź go w lampie. Wprowadź oliwkę w skórki.

Gotowe! Prawda, że to bardzo prosty manicure? W jednej jak i w drugiej stylizacji warto uzbroić się w cierpliwość. Są to proste techniki, ale jak wszędzie potrzebna jest wprawa i precyzja. French manicure oraz baby boomer są świetnym bazowym maciurem.

Kolorowy french

Dodając do niego matowe wykończenie bądź inne kolory, może powstać niepowtarzalna stylizacja. Obecnie french manicure z kolorowym, pastelowym wykończeniu to hit sezonu. Znając technie, możesz pozwolić sobie na eksperymenty. Jeśli szukasz pomysłu na ślubny manicure, to baby boomer oraz french również są idealnym pomysłem,

inny kolor

inny kolor

Warto skusić się na frencha bądź baby boomera jeśli jesteś wielbicielką krótkich paznokci. Pastelowe, delikatne kolory wysmuklają dłonie. Są bardzo eleganckie.

Dodatkowo, krótkie paznokcie to tegoroczny, paznokciowy trend.  Dobrym pomysłem będzie również ponadczasowy kolor różowy. Stylizacja w tych kolorach przyciągnie uwagę nie jednej pazurkomaniaczki. Styl i wygoda w jednym! To gwarantują krótkie paznokcie.

A Tobie, który styl i która metoda podoba się najbardziej?

Powiązane artykuły