Home Moda Jak oryginalnie wykorzystać żaluzje pionowe?

Jak oryginalnie wykorzystać żaluzje pionowe?

by Agata Kubiak
Jak oryginalnie wykorzystać żaluzje pionowe?

Jak oryginalnie wykorzystać żaluzje pionowe? Jak prawidłowo je zamontować? Jeśli szukasz podpowiedzi i inspiracji, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

 

  1. Do jakich pomieszczeń pasują żaluzje pionowe?
  2. Jak inaczej wykorzystać żaluzje pionowe?

 

Żaluzje pionowe niegdyś wykorzystywało się głównie w biurach, hotelach czy salonach fryzjerskich. Ze względu na swoją funkcjonalność oraz możliwość dobrania odpowiedniej tkaniny i koloru dziś montuje się je także w domach i mieszkaniach. Do jakich pomieszczeń pasują żaluzje pionowe? Jak inaczej można wykorzystać żaluzje pionowe, aby uzyskać ciekawy i oryginalny efekt? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Do jakich pomieszczeń pasują żaluzje pionowe?

Do jakich pomieszczeń pasują żaluzje pionowe? Z reguły takie rozwiązania wykorzystuje się przede wszystkim w nowoczesnych biurach i salach konferencyjnych – niekoniecznie na oknach, bo także w biurach ze ściankami wykonanymi ze szkła. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że dzięki nim jesteśmy w stanie stworzyć odpowiednie warunki nie tylko do pracy, ale i przeprowadzania ewentualnych szkoleń czy rozmów kwalifikacyjnych. Ponadto żaluzje pionowe skutecznie zabezpieczają wnętrze przed nasłonecznieniem.

Żaluzje pionowe znajdują zastosowanie także w hotelach, pensjonatach i różnych ośrodkach rekreacyjnych. Nierzadko wykorzystuje się je również w  innych obiektach użyteczności publicznej – na przykład w salonach fryzjerskich czy gabinetach urody. Ze względu na swoją funkcjonalność właściciel takiego obiektu może stworzyć komfortowe warunki dla klientek i klientów, którzy korzystają z usług kosmetycznych danego gabinetu.

Coraz częściej żaluzje pionowe wykorzystywane są również w domach i mieszkaniach. Na rozwiązanie tego rodzaju decydują się przede wszystkim te osoby, które mają lub planują stworzyć domowe biuro. Jeśli i Ty szukasz odpowiedniej opcji dla swojego domowego biura, która zapewni Ci komfort pracy zdalnej lub Twoim dzieciom odrabianie lekcji, dostępne na stronie https://familyrollo.pl/zaluzja-pionowa żaluzje pionowe spełnią Twoje oczekiwania.

Do zalet żaluzji pionowych zalicza się przede wszystkim to, że są w stanie optycznie powiększyć pomieszczenie. Ponadto ich montaż jest prosty, podobnie jak obsługa. Zainteresowani nie mają żadnych problemów, aby dopasować rolety pionowe do konkretnego wnętrza. Zaletą jest również to, że żaluzje pionowe są świetnym rozwiązaniem dla alergików. Jest to spowodowane tym, że w porównaniu do żaluzji poziomych czy standardowych zasłon, pionowe nie zbierają tak szybko kurzu. Dodatkowo są proste w czyszczeniu – kurz można skutecznie zebrać za pomocą miotełki. Większe zabrudzenia natomiast wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Możesz również ręcznie prać lamele w wodzie wymieszanej z odpowiednim, ale przede wszystkim delikatnym detergentem.

Jak inaczej wykorzystać żaluzje pionowe?

Zastanawiasz się, jak inaczej wykorzystać żaluzje pionowe? Otóż okazuje się, że żaluzje pionowe świetnie sprawdzają się nie tylko na oknach, lecz także w formie ruchomej ścianki działowej. Jeśli potrzebujesz opcji, dzięki której bez problemu będziesz mógł odizolować daną powierzchnię jednego większego pomieszczenia, gwarantujemy, że takie żaluzje pionowe spełnią Twoje oczekiwania.

Żaluzje pionowe jako alternatywa dla ścianki działowej nie tylko pozwala na szybkie odizolowanie powierzchni pomieszczenia od reszty, lecz także stanowi swego rodzaju dekorację. Szczególnie że dziś na rynku można znaleźć żaluzje pionowe wykonane z przeróżnych tkanin i wielu barwach, a zatem bez problemu można wybrać taką opcję, która idealnie wpasuje się do aranżacji całego wnętrza.

Polecamy wybierać żaluzje pionowe od sprawdzonych producentów i dostawców. Dlaczego? Nie chodzi tylko o jakość, ale i możliwości dopasowania żaluzji pionowej do potrzeb. Na przykład na stronie https://familyrollo.pl/zaluzje/zaluzje-pionowe dostępny jest konfigurator, w którym możesz zoptymalizować żaluzje pionowe na wymiar. Wystarczy wypełnić formularz, wpisując interesującą Cię szerokość i wysokość oraz wybierając kolor systemu, stronę i typ sterowania. Ponadto zastanów się, jaki sposób montażu najbardziej Cię interesuje. Do wyboru masz montaż żaluzji pionowej do sufitu lub wnęki albo na ścianie. Warto zaznaczyć również, w jakim pomieszczeniu żaluzja pionowa będzie ostatecznie montowana. Bardzo często dodatkowe porady na temat tego, jak zamontować żaluzje pionowe, można uzyskać od sprzedawcy. Na pewno przyda się wiertarka, odpowiednie wiertło i kołki rozporowe. Należy też pamiętać o miejscu na sznurek do przesuwania żaluzji.

Poprzez konfigurator dobiera się również rodzaj tkaniny oraz jej kolor. Klient może wybrać tkaninę przyciemniającą, zaciemniającą lub transparentną. Po wypełnieniu formularza otrzymasz informacje dotyczące ceny. Jeśli jest dla Ciebie akceptowalna, możesz przejść dalej i złożyć zamówienie. Trzeba tylko mieć na uwadze, aby w przypadku wynajmowanego mieszkania uzyskać zgodę właściciela na przeprowadzenie tego typu prac, szczególnie że mocowanie wiąże się z koniecznością wiercenia, ponieważ otwory są niezbędne do zamontowania żaluzji.

Powiązane artykuły