Home Life Style Genzie – co musisz wiedzieć o nowym projekcie Friza?

Genzie – co musisz wiedzieć o nowym projekcie Friza?

by Agata Kubiak
projektgenzie

Krakowska Ekipa nie zamierza spoczywać na laurach! Jednym z ostatnio powołanych do życia projektów jest Genzie. Jak to wszystko się rozpoczęło?

Którzy członkowie Ekipy aktywnie brali udział w poszukiwaniu nowych influencerów? Jak teraz radzą sobie uczestnicy Genzie? O tym wszystkim możesz dowiedzieć się z naszego wpisu.Genzie

Twoje 5 Minut – jedyne w swoim rodzaju show internetowe

Karol Wiśniewski (lider Ekipy, znany w internecie jako Friz) nie przestaje zaskakiwać. Pod koniec poprzedniego roku kalendarzowego odbył się program Twoje 5 Minut.

Jego celem było wybranie kilku osób do nowego projektu Genzie. Uczestnicy walczyli o wieloletnie kontrakty, pieniądze i popularność.

projektgenzie

projektgenzie / instagram.com

Jak można było zgłosić się do tego internetowego show? Wystarczyło wysłać filmik wideo i barwnie opisać swoją osobę. Ostatecznie do Twoje 5 Minut zakwalifikowało się 13. uczestników.

Byli to: Michał Wermiński, Kinga Banaś, Krystian Rafacz, Michał Stępiński, Mateusz Cisek, Bartek Kubicki, Patryk Kosakiewicz, Agata Liszczyńska, Faustyna Fugińska, Hanna Puchalska, Tom Pietrzyk, Hubert Wiśniewski oraz Marcelina Dusza.

Idea Twoje 5 Minut była bardzo prosta. Przeważnie po dwóch kolejnych odcinkach (uczestnicy wykonywali rozmaite zadania) jedna z osób musiała opuścić program. O tym, kto to będzie, decydowali jurorzy. Głównym sędzią był Friz.

chłopak hani

projektgenzie / instagram.com

Jego prawą ręką w tym projekcie został zaś Łukasz Wojtyca (Wujek Łuki). To nie wszystko.

Trzecim jurorem była osoba zapraszana przez twórców projektu.

Na każdym etapie selekcji był to zaś inny znany influencer (bądź influencerzy).

Z początkowego grona uczestników Twoje 5 Minut tylko trójka okazała się zwycięska…

Ekipa bardzo zaangażowała się w nowy projekt

Nie da się ukryć, że Twoje 5 Minut miało wyłonić osoby, które wraz z innymi (już wcześniej wyselekcjonowanymi) influencerami stworzą coś na kształt nowej Ekipy, która odniosła gigantyczny sukces (i dalej jest na fali). W projekt zaangażowało się bardzo wielu członków słynnego krakowskiego teamu.

cały rok

projektgenzie / instagram.com

Nie byli to tylko Friz i Wujek Łuki, którzy zostali głównymi jurorami. Na etapie eliminacji wspomagała ich przeważnie jeszcze jedna osoba (albo nawet dwie). Jeśli chodzi o Ekipę, to w programie Twoje 5 Minut gościli Weronika Sowa (Wersow, narzeczona Friza), Jakub Patecki (Patec) oraz Mateusz Trąbka (Tromba).

Członkowie krakowskiego Ekipa teamu najpierw mogli przyglądać się, jak uczestnicy internetowego show radzą sobie z wyznaczonymi zadaniami (które docelowo miały ich lepiej przygotować do bycia influencerem z prawdziwego zdarzenia).

Jurorzy nie tylko jednak obserwowali, ale także na bieżąco dzielili się swoimi przemyśleniami i wspólnie decydowali o ostatecznych werdyktach. Oceniane było zaś m.in. to, czy uczestnicy Twoje 5 Minut potrafią sobie radzić z krytyką i jak podchodzą do udzielanych wskazówek itp.

 

Ekipa.pl

Kto wygrał Twoje 5 Minut?

Wiktoria Bochnak @kartonii

kartonii
/ instagram.com

14 listopada 2021 roku został wyemitowany finał programu, który od początku do końca wzbudzał bardzo wielkie emocje (tylko dwa odcinki na 20 nie mają minimum miliona wyświetleń na YouTubie – stan na 19 marca 2022 roku).

Czasami Twoje 5 Minut wywoływało też kontrowersje; szczególnie jak widzowie nie zgadzali się z decyzjami jurorów.

W ostatecznej rozgrywce znalazły się cztery osoby. Byli to Bartek Kubicki, Faustyna Fugińska, Hanna Puchalska i Patryk Kosakiewicz.

Pierwotny plan zakładał, że będzie tylko dwóch triumfatorów. Jurorzy (w finałowym odcinku byli to tylko Friz i Wujek Łuki) po raz kolejny zaskoczyli.

Ostatecznie największym przegranym okazał się Patryk Kosakiewicz, który zajął czwarte miejsce. Pierwszą triumfatorką została natomiast Faustyna Fugińska.

Hanna Puchalska @hi_hania

hi_hania / instagram.com

Na placu boju zostały wówczas już tylko dwie osoby. Wydawało się, że wyłącznie jedna z nich dołączy do nowego projektu Friza i Ekipy.

Finalnie wszyscy przeżyli jednak bardzo pozytywne zaskoczenie. Zarówno Bartek Kubicki, jak i Hanna Puchalska też bowiem zostali ogłoszeni jako zwycięzcy programu Twoje 5 Minut.

Uczestnicy Genzie – kto jest w teamie?

Zaledwie kilka dni potem, bo już 20 listopada 2021 roku, wystartował projekt Genzie.

Członkami nowego teamu zostali wyselekcjonowani przez jurorów Bartek Kubicki, Faustyna Fugińska oraz Hanna Puchalska. Dołączyli do nich Patryk Baran (Mortalcio) oraz Wiktoria Bochnak (Kartoni), czyli influencerzy, którzy już wcześniej aktywnie działali w sieci.

Bartek Kubicki @bartekkubickiKolejnym uczestnikiem został zaś Bartek Laskowski (prywatnie chłopak Hanny Puchalskiej). Początkowo fani nie byli zadowoleni z takiego obrotu spraw.

Pod filmikami pojawiało się bardzo dużo opinii, że Friz powinien ostatecznie zaangażować do projektu Genzie np. TOP6 z programu Twoje 5 Minut. Z czasem nowi uczestnicy zyskali jednak sympatię widzów…

Jak radzą sobie członkowie Genzie?

Nowy projekt ma już kilka miesięcy. Można zatem pokusić się o parę wniosków. Na pewno content po części opiera się na pomysłach, które

Faustyna Fugińska @faustynaf

faustynaf
/ instagram.com

już wcześniej świetnie sprawdziły się w czasie słynnego Daily Friza. M.in. nie brakuje rozmaitych wyzwań, które są losowane na kole fortuny, zabawy w chowanego itd.

Początkowo niektórzy widzowie byli dość sceptycznie nastawieni do tego projektu. Nie da się jednak ukryć, że uczestnicy Genzie radzą sobie naprawdę nieźle.

Ich filmiki mają przeważnie około 500 tysięcy wyświetleń na YouTubie, co jest dobrym rezultatem. Warto zaznaczyć, że współpraca pomiędzy Ekipą i Genzie tak naprawdę trwa. I nie chodzi tutaj tylko o Friza.

Patryk Baran @mortalcioyt

mortalcioyt
/ instagram.com

Co jakiś czas na filmikach pojawiają się bowiem również inni członkowie krakowskiego teamu, którzy wraz ze swoimi kolegami oraz koleżankami biorą udział w wyzwaniach, czy bawią się na imprezach.

Należy dodać, że projekt Genzie ma trwać przez jeden rok kalendarzowy. Czyli wszystko wskazuje na to, że filmiki na kanale będą dodawane codziennie (aż do około 20 listopada 2022 roku).

Projekt Friza

Genzie to nowy projekt Friza, który ma na celu stworzenie zaawansowanego systemu sztucznej inteligencji, zdolnego do generowania tekstu o wysokiej jakości.

Projekt ten łączy najnowsze osiągnięcia w dziedzinie uczenia maszynowego, przetwarzania języka naturalnego i sztucznej inteligencji, aby stworzyć narzędzie, które będzie mogło generować różnorodne treści tekstowe, od artykułów i opowiadań po raporty i analizy.

Założeniem projektu Genzie jest zapewnienie użytkownikom dostępu do potężnego narzędzia, które będzie w stanie generować treści o wysokiej jakości, przystosowane do różnych potrzeb i dziedzin. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych modeli językowych i technik generowania tekstu, Genzie ma potencjał, aby zmienić sposób, w jaki ludzie produkują i konsumują treści online.

Jak szybko znaleźć uczestników Genzie? Poznaj ich instagramy!

Wiktoria Bochnak – @kartonii (312 000 obserwujących – stan na 19 marca 2022 roku)

Bartek Laskowski @swiezy1597

swiezy1597
/ instagram.com

Hanna Puchalska – @hi_hania (303 000)

Bartek Kubicki – @bartekkubicki (284 000)

Faustyna Fugińska – @faustynaf (240 000)

Patryk Baran – @mortalcioyt (232 000)

Bartek Laskowski – @swiezy1597 (124 000)

Powiązane artykuły