Home Life Style Nowoczesny sposób na wykończenie domu: dlaczego kamień to doskonały wybór?

Nowoczesny sposób na wykończenie domu: dlaczego kamień to doskonały wybór?

by Agata Kubiak
Nowoczesny sposób na wykończenie domu

Wykończenie domu to dużo wątpliwości i trudnych decyzji. Każdy chce, aby jego dom wyglądał estetycznie i stylowo. Dodatkowo wystrój i wykończenie musi sprawiać, że domownicy poczują się dobrze w nowym otoczeniu. W ostatnim czasie bardzo modne stają się motywy naturalne, a jednym z nich jest kamień. Jak można go wykorzystać we wnętrzu? Czy tylko tam spełni swoje zadanie?

 

Kamień we wnętrzu — gdzie dobrze się sprawdzi?

Kamień we wnętrzach idealnie wpasował się w style ostatnich lat. Ludzie bardzo chętnie wybierają fornir kamienny klink.pl. Nic dziwnego, ponieważ nadaje wyjątkowego charakteru w mieszkaniu. Ten surowiec warto wykorzystać we wnętrzach stylizowanych na loftowo-industrialne. Kamień podkreśla surowy charakter i dodaje oczekiwanej elegancji. W których pomieszczeniach dobrze się sprawdzi?

  • salon — to wyjątkowe miejsce, które większość osób wykańcza ze szczególną starannością. Każdy chce, aby jego salon urządzony był gustownie i ze smakiem. Dobrym pomysłem na wykończenie jest fornir w salonie. Bardzo często kamień umieszczany jest na ścianie za telewizorem. To w wielu salonach centralny punkt, który warto podkreślić.

Kamień naturalny w salonie

  • łazienka — łazienka w stylu loftowym to prawdziwy hit w ostatnich latach. Wiele osób stawia na wykończenie ścian oraz podłóg naturalnym kamieniem w szarym odcieniu. Bardzo często ten materiał zestawia się z czarnym wyposażeniem, ponieważ całość tworzy ciekawą kompozycję.
  • kuchnia — w kuchni kamień można znaleźć zarówno na podłogach, jak i w przestrzeni między meblami. Dzięki temu, że jest to uniwersalny materiał, bardzo ładnie komponuje się z meblami w wielu kolorach.
  • hol — to miejsce, które wita mieszkańców i gości, dlatego warto robić dobre pierwsze wrażenie i postawić na ładny wystrój. W tym przypadku kamienne podłogi i ściany będą idealne.

Kamień — uniwersalne wykończenie

Kamień, zarówno na ścianach, jak i na podłogach to uniwersalny materiał, który dobrze wygląda w wielu pomieszczeniach. Jednak warto podkreślić, że surowiec wpasowuje się we wnętrza różnie stylizowane. W jakich aranżacjach sprawdzi się najlepiej?

W ostatnich latach rynek podbija styl loftowy, który jest połączeniem surowości z elegancją. W takich kompozycjach bardzo dobrze sprawdzają się naturalne materiały takie jak drewno lub kamień. Całość podkreślona jest ciężkimi, solidnymi meblami w ciemnych kolorach. To idealne wnętrza dla wielbicieli modernizmu.

We wnętrzach, w których króluje minimalizm, najważniejsze jest nadanie im odpowiedniego charakteru. Można to zrobić w trakcie wykańczania ścian oraz posadzek. Idealnym materiałem jest kamień w odcieniach szarości lub marmur. Modernistyczne wnętrza zazwyczaj podkreślone są przy pomocy niewielu wyjątkowych dodatków.

Kamień naturalny

Kamień na zewnątrz budynku

Nie da się ukryć, że piękna elewacja robi duże wrażenie. Wielu ludzi zaczęło przykładać do tego większą wagę. Stąd kamień elewacyjny zyskał swoją grupę fanów. Na zewnątrz budynku komponuje się naprawdę ładnie w połączeniu z drewnem lub białą farbą.

W domach z podwórkiem ludzie uwielbiają stylowe wykończenia budynku. Kamienna elewacja będzie dobrze grała z podwórkami urządzonymi w stylu minimalnym, jak i przy ogrodach z dużą ilością zieleni. Kamień to materiał, który jest ponadczasowy i pasuje do wielu wnętrz i wystrojów. Z pewnością warto pomyśleć nad takim wykończeniem domu.

 

Powiązane artykuły