Home Life Style Jak przygotować wigilię firmową?

Jak przygotować wigilię firmową?

by Agata Kubiak
Jak przygotować wigilię firmową

Święta za pasem, a Ty nie wiesz, czy i jak przygotować wigilię firmową? Podpowiadamy, kiedy i gdzie zorganizować mniej lub bardziej formalne przyjęcie, a przy okazji zacieśnić więzi z pracownikami i docenić ich dotychczasową pracę.

 

Wigilia firmowa w praktyce

Barszcz z uszkami, pierniki, biały obrus i kolędy – to pierwsze skojarzenia z wigilią Bożego Narodzenia. Ale wielu z nas nie wyobraża sobie tego dnia bez prezentów. Pod względem czysto organizacyjnym, wigilia firmowa niewiele różni się od tej w naszych domach, a przygotowanie drobnych upominków dla pracowników w formie specjalnie przygotowanych gadżetów na wigilię firmową to nie tylko miły gest, ale także forma podziękowania pracownikom za ich zaangażowanie.

Z pewnością zastanawiając się, jak przygotować wigilię firmową, nie możemy pominąć kilka kluczowych kwestii. Jedną z nich będzie czas. To szefostwo musi zastanowić się, czy chce poświęcić jeden dzień pracy, czy chce zaprosić pracowników na krótkie spotkanie po pracy. Z drugiej strony koniecznie zatroszczyć trzeba się także o posiłki, które przynajmniej imitować będą prawdziwą wigilię. A szczegółowo o tym, czego jeszcze nie może zabraknąć w czasie firmowej wigilii, przeczytasz na: https://www.caprea.com.pl/wigilia-w-pracy-dlaczego-nie-moze-na-niej-zabraknac-gadzetow-firmowych/.

Drobne upominki dla pracowników na wigilię firmową

Gadżety na wigilii firmowej potrafią wzruszać, rozluźniać atmosferę i poprawiać klimat spotkania. A wybór jest tak naprawdę nieograniczony. Przekonaj się sam: https://www.caprea.com.pl/kategoria-produktu/boze-narodzenie/. To tutaj znajdziesz mnóstwo budżetowych gadżetów na firmową wigilię oraz tych, które połączą klasyczne podejście do świąt z funkcjonalnością.

Co ciekawe, rozdawanie prezentów nie musi być bardzo oficjalne. Możesz zebrać wszystkie gadżety na wigilię firmową i zrobić losowanie wśród pracowników. Wówczas warto postawić na produkty o zbliżonej wartości. Dobrym pomysłem będzie także połączenie dwóch rozwiązań. Indywidualne prezenty niech będą formą podziękowania każdemu pracownikowi osobno, a do losowania można wykorzystać ponadczasowe zawieszki, które będą ozdobą każdej choinki: https://www.caprea.com.pl/produkt/zawieszki-swiateczne-3-szt/.

Wigilia firmowa – w biurze czy w lokalu?

Każde przygotowania do wigilii firmowej powinny się jednak zacząć od podjęcia decyzji dotyczącej lokalizacji spotkania. Biurowe zacisze to dobry pomysł, kiedy mówimy o wigilii dla kilku lub kilkunastu osób i lokalu o wystarczającej powierzchni. Kiedy jednak firma zatrudnia kilkadziesiąt osób, a powierzchnie biurowe są szczelnie wypełnione lub podzielone na konieczne boksy, wigilia firmowa powinna się odbyć w lokalu. Ma to także swoje plusy. Zmiana środowiska może być dobrą okazją do szczerych rozmów pomiędzy pracownikami i kadrą zarządzającą, ale wyjście do restauracji z pewnością sprzyjać będzie świątecznej atmosferze. Firmowe spotkania organizowane w lokalu to oczywiście określone koszty, ale oznacza to także zaoszczędzenie własnego czasu przedsiębiorcy, który z powodzeniem przeznaczyć można na wybór gadżetów na wigilię firmową i innych, które przydadzą się w firmie.

Sprawdź tutaj, jak przygotować paczki świąteczne dla pracowników: https://przedsiebiorczepodlasie.pl/jak-przygotowac-paczki-swiateczne-dla-pracownikow/

 

Powiązane artykuły