Home Kobieta w biznesie Myszka gamingowa – jaką wybrać? Poradnik

Myszka gamingowa – jaką wybrać? Poradnik

by Agata Kubiak
Myszka gamingowa

Odpowiednie akcesoria do gier niezaprzeczalnie podnoszą komfort i skuteczność podczas grania na komputerze. Niewątpliwe do jednych z najważniejszych urządzeń należy myszka. Mysz gamingowa, wykonana z trwałych materiałów oraz wyposażona w dodatkowe funkcje, to dobry wybór zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących graczy. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

 

  1. Czym różni się zwykła myszka od myszki gamingowej?
    2. Dobra a tania myszka do gier – co musi mieć a z czego możesz zrezygnować?
    3. Jakie są rodzaje myszek do gier? Jaka myszka gamingowa?
    4. Jak dobrać myszkę gamingową do swoich potrzeb?
  2. Akcesoria do myszki gamingowej – w co warto zainwestować?

Czym różni się zwykła myszka od myszki gamingowej?

Mysz gamingowa od myszki biurowej różni się już na pierwszy rzut oka, przede wszystkim budową, ale również desingem. W dodatku specjalistyczny sprzęt do grania to również duża liczba przycisków, które ułatwiają przeprowadzanie wirtualnych rozgrywek. Myszki gamingowe mają przede wszystkim bardziej ergonomiczny kształt i właśnie tym aspektem najlepiej kierować się, wybierając sprzęt do grania. Mysz gamingowa powinna pewnie leżeć dłoni, a przy tym być wygodna i odciążać nadgarstek nawet w trakcie dłuższej gry.Z tego powodu myszki dla graczy wykonywane są najczęściej z materiałów antypoślizgowych, które zapewniają większą precyzję ruchów.

Oprócz tego myszki gamingowe, w przeciwieństwie do standardowych modeli przeznaczonych do użytku biurowego, posiadają sensor, który odznacza się wysoką czułością, która również gwarantuje dokładniejszą grę.

Nowoczesne modele kontrolerów to także oryginalny design, który najczęściej uzyskany jest dzięki różnorodnym kolorom oraz diodom LED.

Dobra a tania myszka do gier – co musi mieć a z czego możesz zrezygnować?

Mysz gamingowa nie musi być droga. W wielu przypadkach wystarczający może okazać się tańszy model – wystarczy, że zdecydujemy się na mysz o ergonomicznym kształcie i dużej wytrzymałości, natomiast zrezygnujemy z oryginalnego designu. Podświetlenie rgb czy diody led dają dużo ciekawych bodźców wzrokowych, jednak nie zwiększają funkcjonalności urządzenia. Zamiast tego lepiej zwrócić uwagę, czy wybrany model posiada np. antypoślizgowe uchwyty.

Duża liczba przycisków także nie jest konieczna, aby grać komfortowo, ale może być przydatna przy niektórych rozgrywkach. Dodatkowe przyciski to przede wszystkim możliwość ich samodzielnego programowania, a tym samym personalizacji i dopasowania do swoich potrzeb.

W przypadku niskiego budżetu lepiej zdecydować się na model z sensorem optycznym. Tanie myszki bezprzewodowe mogą niezbyt dobrze spełniać swoją rolę i tracić łączność, co w przypadku rozgrywek nie jest atutem.

Jakie są rodzaje myszek do gier? Jaka myszka gamingowa?

Szczególną popularnością cieszą się myszki, które są wyposażone w podświetlenie RGB – to właśnie z tym kojarzą się zazwyczaj urządzenia przeznaczone dla graczy. Z pewnością kolorowe podświetlenie, które kolory czy efekty można dopasować do swojego nastroju, robi duże wrażenie, szczególnie, jeżeli chcemy grać w ciemności.

Zarówno myszki z podświetleniem, jak i bez, dostępne są w opcji bezprzewodowej i przewodowej. W skrócie różni je rodzaj sensora – myszka bezprzewodowa to model z sensorem laserowym. Sensor laserowy daje zatem możliwość swobodnej gry, bez problemu z dużą liczbą kabli prowadzących do różnych urządzeń, a przy tym odznacza się wysoką czułością (posiada szerszy zakres dpi). Przewodowa myszka to z kolei model wyposażony w sensor optyczny. Ten rodzaj sensora gwarantuje mniejszą, niż laserowy, czułość, ten typ myszy ma jednak także zaletę – nie traci sygnału, co może zdarzyć się w przypadku tanich modeli z sensorem laserowym. Mysz przewodowa, z długim kablem, to zatem dobre wyjście dla osób, które nie dysponują dużym budżetem, chcą jednak cieszyć się z komfortu, jaki daje specjalistyczna myszka gamingowa.

Jak dobrać myszkę gamingową do swoich potrzeb?

Decyzji o zakupie myszki gamingowej nie warto opierać jedynie o wygląd czy cenę. Lepiej zwrócić uwagę na jej kształt i materiał. Aby dopasować ją do własnych preferencji, warto zastanowić się także do jakiego typu rozgrywek chcemy jej używać. W przypadku gier akcji czy RGP szczególnie ważna jest precyzja, a także wytrzymałość. W takim wypadku można zrezygnować z przycisków, a zamiast dodatkowych klawiszy warto zdecydować się na model wykonany z wysokiej klasy materiałów. W przypadku myszy do gier MMO większe znaczenie będzie miał szybki dostęp do przycisków. Wielbiciele tego typu rozgrywek powinni rozważyć więc zakup modelu z większą liczbą przycisków, przeznaczoną dla graczy, którym zależy na możliwości personalizacji klawiszy.

Akcesoria do myszki gamingowej – w co warto zainwestować?

Najważniejsze akcesorium które warto zakupić wraz z myszką, to podkładka. Szczególnie przydatna jest do modeli laserowych.
Masz pytania lub szukasz modelu myszki dla siebie? Zajrzy na stronę https://www.neonet.pl/sprzet-gamingowy/myszy-gamingowe.html, gdzie znajdziesz szeroki wybór myszy dla graczy.

Powiązane artykuły