Home Kobieta w biznesie Samoobsługowe stoisko z kawą – 4 powody, dla których go potrzebujesz!

Samoobsługowe stoisko z kawą – 4 powody, dla których go potrzebujesz!

by Agata Kubiak
Samoobsługowe stoisko z kawą – 4 powody, dla których go potrzebujesz!

Zmieniające się trendy kawowe i rosnąca skala inwestycji w handlu detalicznym sprawiają, że profesjonalne, samoobsługowe stoisko z kawą trafia do coraz większej liczby miejsc. Sklepy spożywcze, piekarnie, stacje benzynowe – to tylko kilka przykładów. Chcesz, by Twój lokal też się rozwijał? Włącz do wyposażenia stoisko kawowe. Oto 4 powody, dla których warto to zrobić!

 

Podsumowanie:

  • Kiedy w handlu detalicznym rośnie skala inwestycji, włączenie stoiska kawowego do wyposażenia lokalu staje się niejako koniecznością – jeśli chcesz rozwijać swój biznes i obserwować coraz większe przychody.
  • Stoisko z kawą to kompaktowy, elegancki mebel, w którym mieści się wszystko, co potrzebne do przyrządzenia kawy na wynos.
  • Pozyskanie gotowego do użycia, profesjonalnego stoiska z kawą jest dziś bardzo proste. Wystarczy skorzystać z wynajmu takiego mebla – usługi oferowanej między innymi przez Tchibo Coffee Service.
  • Dotarcie do nowych klientów, poprawa wizerunku lokalu, zwiększone dochody czy umocnienie pozycji na rynku – to tylko kilka korzyści, jakie przynosi stoisko kawowe.

Stoisko z kawą – z czego się składa?

Stoisko kawowe to niewielki, elegancki mebel, który może zostać z łatwością połączony z wyposażeniem lokalu – półkami, ladami i szafkami. Mieści się w nim nowoczesny, automatyczny ekspres do kawy i akcesoria. Stoisko zawiera też kosz na odpadki – umiejętnie ukryty, ale zawsze pozostający pod ręką. Gładka powierzchnia mebla umożliwia pracownikom szybkie i bezproblemowe sprzątanie. Z kolei system telemetrii informuje Cię o liczbie i rodzaju wydanych napojów, co jest nieocenioną pomocą w optymalizacji funkcjonowania lokalu. Stoisko z kawą (https://www.tchibo-coffeeservice.pl/rozwiazania-dla-biznesu/modele-finansowania/coffee-to-go/) zajmuje zaledwie około 1 m2 powierzchni i wymaga wyłącznie dostępu do prądu.

Powody, dla których warto postawić na stoisko z kawą

Dotarcie do nowych klientów

Dane z raportu ARC Opinie i Rynek z 2021 roku wskazują, że Polacy zazwyczaj sięgają po kawę „na mieście”. Co więcej, trend ten jest coraz mocniejszy. Włączając gotową kawę na wynos do oferty swojego lokalu, otwierasz się na konsumentów gotowych kupować ten napój, w tym zamożniejszych klientów.

Poprawa wizerunku lokalu

Aromatyczny zapach kawy docierający do klientów zaraz po wejściu? Profesjonalna obsługa, która proponuje do wybranej kanapki lub słodkiego deseru dobrą kawę? To robi wrażenie na klientach! Podobnie jak schludny i łatwy w obsłudze kącik kawowy pozostawiony do ich dyspozycji.

Większe dochody

Sprzedaż kawy na wynos to bardzo rentowna usługa – marże sięgają nawet kilkudziesięciu procent! Na pewno zauważysz to w rosnących przychodach lokalu. Tym bardziej, jeśli zastosujesz metodę cross sellingu – zaproponujesz klientowi kupno kawy do już wybranego przez niego produktu spożywczego lub odwrotnie.

Pokonanie konkurencji

Wzbogać swój lokal o profesjonalne, samoobsługowe stoisko z kawą, a stanie się on atrakcyjniejszy w oczach klientów niż okoliczne sklepy, piekarnie czy stacje benzynowe. To z pewnością przełoży się na większe dochody!

Jak pozyskać profesjonalne stoisko kawowe?

To łatwiejsze niż myślisz! Wystarczy, że skorzystasz ze wsparcia firm wyspecjalizowanych w tworzeniu kawowych rozwiązań. Oferują one wynajem gotowych kącików kawowych – kompletnie wyposażonych i gotowych do zamontowania. Często gwarantują też bezpłatny montaż i serwis oraz dostęp do najlepszych ziaren kawy na atrakcyjnych warunkach.

 

Powiązane artykuły