Home Life Style Kobieta we współczesnym świecie

Kobieta we współczesnym świecie

by Agata Kubiak

Kobieta i jej życie w dobie pandemii okazało się mieć szczególny wpływ na codzienność. Konieczność nauki funkcjonowania w nowych, nieznanych dotąd warunkach, z pewnością wywróciła do góry nogami jednostajność dnia kobietapowszedniego u niejednej osoby.

Obecna sytuacja coraz częściej rozpatrywana jest pod kątem refleksji na temat wielu kwestii, którym nie zawsze poświęcano należytą uwagę. Warto wspomnieć tu o roli kobiet w społeczeństwie, często niesłusznie pomijanej, dzisiaj jednak ukazywanej w nieco innym świetle.

Kobieta we współczesnym świecie

Kobieta i nowe realia, których nikt się nie spodziewał, zmusiły nas wszystkich do zaakceptowania odmiennego stylu kobietażycia niż ten wiedziony dotychczas. Wiele planów obmyślanych od lat musiało zostać porzuconych lub odłożonych w czasie.

Mimowolnie zamknięci w domu, zaczęliśmy funkcjonować w lekko odmienny sposób niż ten, do jakiego mogliśmy się przyzwyczaić przez długie lata. Wszystkie te czynniki doprowadziły do konieczności spędzania większej ilości czasu wśród domowników.

W końcu wielu z nas zmuszonych zostało przenieść swoje miejsce pracy do domu. W takiej sytuacji zdecydowanie łatwiej jest dostrzec sprawy, na które dotąd trudno było zwrócić uwagę lub takie, wobec których często przymykaliśmy oko.

Coraz mniej aktualny dzisiaj ze względu na zwiększone możliwości i chęć rozwoju, obraz kobiety, jako tej trudniącej się pracą w domu, wciąż jednak ma coś wspólnego z rzeczywistością. Bowiem nawet realizujące się na drodze kariery Panie, nadal często po godzinach pracy są jeszcze w stanie zadbać o dom i zająć się dziećmi.

Świadomość społeczna na temat trudu takiego poświęcenia w zadanie wychowania, czy zadbania o porządek od pewnego czasu stale wzrasta. Jednak dzisiaj pracując zdalnie i mając możliwość całodobowego obserwowania partnerki, siostry, czy matki podczas pełnienia przez nie różnego rodzaju obowiązków, w tym również i tych zawodowych, trudno czasem wyjść z podziwu dla determinacji i siły, jaką w sobie kryją, a która być może nie zawsze jest dostatecznie doceniana.

kobieta

Jakie zmiany nadchodzą?

Przemyślenia, których podejmujemy się coraz częściej podczas lockdown’u, wzbudzają chęć metamorfozy i zostawienia przeszłości daleko w tyle.

Dlatego coraz mniej jest miejsca we współczesnym świecie na stereotypowe przekonania i poglądy, niemające żadnego odniesienia w rzeczywistości. Nowa sytuacja, podczas której kobiety mogą się wykazać umiejętnością swojej wielozadaniowości sprzyja podejmowaniu wyzwań i przezwyciężaniu wszelkich ograniczeń, które zbyt długo nam ciążą.

kobietaDlatego, jeśli trudno Ci się zebrać i zdecydować na jakieś działania, o których marzysz od dawna, to już najwyższy czas, żeby przestać szukać wymówek. Nie warto odmawiać sobie realizacji skrywanych głęboko pragnień.

W tym celu rozpocznij swoją przemianę i zacznij poświęcać więcej atencji swoim własnym potrzebom. Sprawianie sobie małych przyjemności z pewnością podwyższy Twój poziom zadowolenia.

Rola kobiet

Jeśli trudno Ci odnaleźć zainteresowanie ze strony bliskich, być może warto przeprowadzić szczerą rozmowę, w której porozmawiasz o swoich obawach i niedogodnościach. Takie rozmowy często potrafią okazać się pierwszym poważnym krokiem w drodze ku lepszemu, pełnemu satysfakcji życiu.

kobietaNiestety zdarza się, że kobiety wykazują wysoką skłonność do ubliżania swoim osiągnięciom. Bywa też, że trudno im wprowadzić jakiekolwiek zmiany ze względu na wszechobecny lęk związany z możliwością braku akceptacji.  Dlatego partnerzy, ojcowie, czy bracia powinni okazać wsparcie i wiarę w kobiety obecne w ich życiu.

Jeśli jesteś w czymś wyjątkowo dobra i już nieraz słyszałaś, że znasz się na tym jak nikt, musisz wiedzieć, że warto czasem zaryzykować i spełnić marzenia. Sukcesy, które osiągasz nie są mniej wartościowe od dokonań innych. Jeśli uszczęśliwia Cię poświęcenie się rodzicielstwu i prowadzeniu domu, jest to jak najbardziej prawidłowa decyzja.

kobieta

Kobieta pewna siebie

Nadszedł czas, kiedy coraz więcej kobiet czuje się pewna siebie. Silne i nieuległe, czerpią z życia to, czego pragną i na co zasługują, dzięki ciężkiej pracy, wytrwałości i poświęceniu. Dlatego lepiej nie odkładać zmian na później i zainwestować w siebie.

Powiązane artykuły