Home Moda Sprawdź, jakie okrycia wierzchnie najlepiej pasują do sukienek

Sprawdź, jakie okrycia wierzchnie najlepiej pasują do sukienek

by Agata Kubiak
okrycia wierzchnie

Płaszcze, kurtki, futra, parki, bolerka, kożuchy, marynarki, żakiety – istnieje ogromna ilość okryć wierzchnich. Stanowią one istotny element dopełniający stylizację. Nie należy ich pomijać dobierając garderobę na wielkie wyjście. Dobrze dopasowane okrycie wierzchnie dopełni stylizacji oraz zapewni ciepło i komfort, gdy sukienka będzie zbyt odkryta. Jak dobierać okrycia wierzchnie do sukienek i innych eleganckich ubrań? Czy stylizacje codzienne również powinny mieć dopasowane okrycia wierzchnie? A może to element garderoby, który trzeba dobierać jedynie do pogody?

Typy okryć wierzchnich – jakie powinny znaleźć się w szafie?

W szafie każdej kobiety powinny znaleźć się pewne modowe standardy. Dotyczy to również okryć wierzchnich. Nigdy nie wiadomo, kiedy okaże się konieczne użycie płaszcza czy eleganckiego żakietu. Ze względu na to, że należy dopasować je do różnych stylizacji należy pamiętać by modowe standardy miały maksymalnie uniwersalny kolor. Dlatego też dzianinowe płaszcze czy lżejsze żakiety lepiej wybierać w kolorze ciemnym, czarnym. Łatwo dopasować się potem do sukienki czy innego ubraniaSukienka czarna, na którą założony został elegancki płaszcz lub żakiet nie traci ani trochę ze swojego pierwotnego stylu. Poza tymi elementami garderoby warto mieć w szafie kilka szali, które z powodzeniem dopełnią stylizację. Te są relatywnie tanie i dlatego można mieć kilka w różnych kolorach. Na ważne przyjęcia typu ślub czy wesele do sukienki dobiera się również eleganckie bolerko, które często jest w zestawie i ma jednolity kolor. Okrycie wierzchnie pozwala swobodnie wejść do świątyni, gdzie odprawiane będzie nabożeństwo i zachować przy tym nieskazitelny wygląd stylizacji.

 

Stylizacja z sukienką – czy okrycie wierzchnie jest ważne?

Zarówno okryć wierzchnich, jak i typów sukienek jest mnóstwo. Także miejsc, do których zostaną one założone. Płaszcz, bolerko, szal czy żakiet mogą doskonale uzupełnić stylizację, ale również mogą sprawić, że stanie się ona niespójna lub po prostu będzie miała za dużo elementów. Dlatego tak ważne jest przymierzenie różnych wariantów jeszcze przed wydarzeniem. Dotyczy to szczególnie wielkich wyjść, gdzie nieskazitelny wygląd jest bardzo istotny. Lepiej wybierać, zatem płaszcze czy żakiety w jednolitym kolorze, bez zbyt widocznej tekstury materiału. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy zakładana jest sukienka czarna. Dobranie do niej wzorzystego płaszcza czy żakietu w soczystym kolorze rozjaśni stylizacje bez utraty elegancji, jaką charakteryzuje się ten element ubioru.

 

Zmiany pogody, zmiany kolorów – uniwersalne stylizacje z okryciami wierzchnimi

Nie jest prawdą, że do każdego ubrania trzeba oddzielnie dopasowywać okrycie wierzchnie. Oczywiście przy zmianie pogody konieczny jest odpowiedni wybór płaszcza czy żakietu, jednak już kolor stylizacji praktycznie nie wpływa na możliwość ubrania okrycia wierzchniego o ile jest ono w uniwersalnym kolorze. Co więcej ta sama sukienka czarna z eleganckim żakietem czy skórzaną ramoneską może stworzyć zupełnie odmienną stylizację.

Powiązane artykuły