Home Zdrowie Jaka powinna być karma dla starszego psa?

Jaka powinna być karma dla starszego psa?

by Agata Kubiak
Jaka powinna być karma dla starszego psa?

Dbanie o psa seniora powinno skupiać się nie tylko na aktywności dostosowanej do witalności pupila, ale i na dobraniu odpowiedniej karmy. Karma dla starszych psów ma zupełnie inny skład niż pożywienie dla młodych psiaków. Na co zwrócić uwagę, gdy szuka się zdrowej karmy dla psów seniorów?

  1. Jaka powinna być karma dla starszego psa?
  2. Co wpływa na zdrowie starszych psów?
  3. O czym jeszcze pamiętać w przypadku psa seniora?

Jak karmić psa seniora? Wielu właścicieli czworonogów zadaje sobie to pytanie, by zapewnić pupilom zdrowie do późnej starości. Lekarze weterynarii polecają, by sięgać po karmy dedykowane dla starszych psów. Dzięki nim dostarcza się seniorom niezbędne składniki odżywcze i chroni się wszystkie układy przed skutkami starzenia się organizmu. Dowiedz się więcej o diecie psów starszych.

Jaka powinna być karma dla starszego psa?

Zbilansowana karma dla psiego seniora jest tworzona na bazie starannie wyselekcjonowanych mięs, zbóż i warzyw. Sucha karma i mokra karma zawierają wyłącznie wysokogatunkowego kurczaka, wołowinę, cielęcinę lub ryby. Dzięki temu starszy pies otrzymuje produkty, które w pełni odpowiadają na jego specyficzne potrzeby. Pożywienie jest ponadto pozbawione sztucznych dodatków, w tym barwników, które negatywnie wpływają na układ pokarmowy.

Istotnym elementem psiej karmy dla seniora jest dodatek witamin i minerałów, które spowalniają procesy starzenia. Składniki odżywcze wpływają pozytywnie na metabolizm, układ nerwowy i dobre samopoczucie. Dzięki temu psy w podeszłym wieku otrzymują wszystko, czego potrzebują w tej fazie życia. Po dobrej karmie ryzyko wystąpienia wielu chorób spada, a psi senior czuje się o wiele lepiej.

Co wpływa na zdrowie starszych psów?

Zdrowie starszych psów zależy przede wszystkim od zapobiegania występowaniu chorób nerek, stawów i zębów. Ewentualne choroby, które już wystąpiły, powinno się leczyć za pomocą preparatów przepisanych przez lekarza weterynarii. Ponadto ważne jest podawanie karmy, która zawiera składniki chroniące układ moczowy i spowalniające jego starzenie. W przypadku chorób stawów zdrowa karma zawiera kolagen i inne składniki, które wzmacniają chrząstkę stawową i ułatwiają jej regenerację – funkcjonowanie stawów jest dzięki temu prawidłowe do późnej starości.

Choroby wieku starczego u psów pojawiają się rzadziej, gdy w karmie znajdują się nienasycone kwasy tłuszczowe. Dzięki nim wspiera się układ nerwowy i mózg pupila, co sprawia, że starsze psy są pełne wigoru i rzadziej mają problemy z kontrolowaniem różnych funkcji organizmu.

O czym jeszcze pamiętać w przypadku psa seniora?

Dodatkowo warto zadbać o usuwanie kamienia nazębnego. Dobrana karma ogranicza jego pojawianie się i sprawia, że zęby i dziąsła są zdrowsze. Jeśli pies senior cierpi z powodu problemów z zębami, niezbędna jest dla niego miękka karma. Pies mający problemy z uzębieniem nie pogryzie twardych kawałków pożywienia.

Istotna kwestią jest również sięganie po karmy wysokiej jakości. Marki takie jak Royal Canin lub Brit Care dbają o najwyższą jakość posiłków dla każdego psa dużych ras i małych. Dzięki temu potrzeby żywieniowe psa są w pełni realizowane, nawet gdy Twój pupil to pies rasowy.

Warto pamiętać również, że żywienie psów starszych powinno uwzględniać upodobania pupila. Karma powinna smakować psu, dlatego warto wybierać dla niego przysmaki, które mu smakują. Nie ma potrzeby zmuszania psów dorosłych do zjadania kurczaka, jeśli preferują wołowinę. Psia starość powinna być bowiem szczęśliwa i pełna znakomitych smaków!

Więcej dowiesz się na https://apetete.pl/karma-dla-straszego-psa-senior.html

Powiązane artykuły