Home Kobieta w biznesie Sprzedaż używanych ubrań na aukcjach

Sprzedaż używanych ubrań na aukcjach

by Agata Kubiak
Sprzedaż używanych ubrań na aukcjach

Sprzedaż używanych ubrań na aukcjach

Sprzedaż używanych ubrań na aukcjach. Masz dużo dodatkowych ubrań, które zajmują tylko miejsce w Twoim domu? Może jeden z nich został kupiony na wesele i można go założyć tylko raz, czy może to za ciasne dżinsy? Większość z nas ma w szafach dużo nieużywanych ubrań, własnych lub dziecięcych. Kiedy szafa przestaje się zamykać, warto to wszystko uporządkować i odsprzęgnąć część zainwestowanych w nie pieniędzy. Dowiedz się, jak i gdzie sprzedawać używane ubrania.

Co zrobić z dodatkowymi ubraniami?

Sprzedaż używanych ubrań na aukcjachNowe ubrania są zawsze piękne, ale przeważnie krótkie. To, co lubimy na zdjęciach w sklepie internetowym, może nie wyglądać dobrze na naszym wizerunku, a modne ciuchy sprzed dwóch sezonów to już nie szczyt marzeń. Większość z nas nosi ubrania w szafie i nie nosimy ubrań z różnych powodów, czy to dlatego, że zmienił się nasz rozmiar, czy po prostu dlatego, że nie mamy odpowiedniej okazji. Większość z tych rzeczy zajmuje tylko miejsce i powoduje frustrację, ponieważ co sezon trzeba je wyjmować z półki, warto je od czasu do czasu prać, oczywiście trudno nam je znaleźć w tej grupie ubrań, które naprawdę chcemy nosić. Warto raz na zawsze wyjąć z szafy wszystkie niepotrzebne stare ubrania, aby zrobić miejsce na nowe ubrania lub po prostu „posprzątać” półki i cieszyć się większą przejrzystością. Aby wyczyścić nadmiar ubrań w szafie, najlepiej wszystko wyjąć i dokładnie się zastanowić. Najlepszym sposobem uporządkowania garderoby jest podzielenie wszystkich ubrań na kategorie.

Darowizna lub wymiana – w tej kategorii powinny znaleźć się ubrania, z których może korzystać nasza rodzina lub znajomi. Drugą odzież dziecięcą możesz oddać swojej siostrze lub koleżance, a do tych cudownych dżinsów, które już Ci nie pasują, warto poszukać znajomych chętnych do pracy lub na siłownię.

Sprzedam – Najlepiej jest sprzedawać przedmioty o wyższej wartości iw dobrym stanie. Istnieje stały popyt na odzież używaną, nie tylko ze względu na niższe ceny, ale często ze względu na ich wyjątkowość. Wyrzuć jeśli w Twojej szafie jest za ciasno, zniszczone, dmuchane lub brudne rzeczy, najlepiej przechowywać je osobno bez żadnych emocji, po prostu włóż je do worka na śmieci. Takie ubrania nie będą już nikomu służyć, dlatego nie warto ich trzymać jako „środków czystości”.

Gdzie mogę kupić używane ubrania?

Sprzedaż używanych ubrań na aukcjachWybierając konkretny zestaw ubrań do sprzedaży, możesz zadać sobie pytanie: Gdzie są sprzedawane ubrania? Polecanych jest co najmniej kilka miejsc, w tym Allegro i Allegro Lokalnie, portal OLX oraz serwisy eBay, Szaf.pl i vinted.pl. Dużą liczbę potencjalnych nabywców znajdziesz również w grupach sprzedażowych na Facebooku i innych mediach społecznościowych.

Na Allegro Lokalnie i OLX możesz zaopatrywać ludzi w swoją okolicę oraz organizować prywatne transfery z kupującymi. Jeśli sprzedajesz towar w Internecie, musisz wysłać odzież kurierem.

Jak wysłać ubrania do nowego właściciela?

Odzież sprzedawaną online można wysłać do nowego właściciela za pośrednictwem firmy kurierskiej. To rozwiązanie jest bardzo bezpieczne, wszystko, co musisz zrobić, aby wysłać paczkę, to dane adresowe odbiorcy. Aby obniżyć koszty wysyłki, możesz skorzystać z usługi paczkomatu, która umożliwia wysyłanie tanich przesyłek ekspresowych. Będziesz mógł skorzystać z usług jednej z 10 firm kurierskich i skontaktować się z konkretnym kurierem, aby sprawdzić koszt wysyłki przed wysłaniem. Po zarejestrowaniu się i zalogowaniu do serwisu będziesz miał dostęp do łatwego w obsłudze formularza do wysyłania paczek oraz definiowania sposobów przekazywania paczek do doręczenia. Możesz zamówić kurierowi powrót do domu lub wysłać paczkę z ubraniami.

Sprzedaż używanych ubrań na aukcjachJak przygotować się do wysyłki do paczkomatu lub wybranej firmy kurierskiej, aby zwiększyć możliwości sprzedażowe? Kupujemy głównie oczami. Nie możemy dotknąć materiału, z którego wykonane są ubrania, ani nie możemy go przymierzyć, aby sprawdzić, czy jest przyjemny. Jedyne, na czym polegają potencjalni nabywcy, to informacje i zdjęcia dostarczone przez sprzedającego, te dwie kwestie zasługują na szczególną uwagę. Po pierwsze, Twoja reklama powinna mieć odpowiedni nagłówek. Jeśli chcesz sprzedać sukienkę, nie zaznaczaj na aukcji tylko słowa „sukienka”, ponieważ znacznie zmniejszy to liczbę potencjalnych wyszukiwań twojego produktu. Użyj jak największej liczby znaków dla każdego tytułu i nadaj aukcji nazwę, na przykład: Koronkowa sukienka New Look z podszewką rozmiar S. Im bardziej szczegółowy nagłówek, tym lepiej.

Sprzedaż używanych ubrań na aukcjachDziałalność gospodarcza a sprzedaż na aukcjach

Przy tak precyzyjnym nagłówku więcej osób znajdzie Twoją reklamę, a tym samym zwiększy Twoje możliwości sprzedaży. Oczywiście trzeba też dobrze opisać ubrania. Najlepiej byłoby, gdybyś umieścił na etykiecie wszystkie ważne informacje, takie jak marka, rozmiar i składniki. Z doświadczenia wiesz bardzo dobrze, że rozmiary nie są równe, dlatego najlepiej jest znać rozmiar odzieży, aby ocenić rozmiar odzieży. Jeśli zmierzysz długość i szerokość rękawów, nogawek itp., Szanse na sprzedaż będą większe. Ostatnim elementem są zdjęcia, które najpierw powinny być szczegółowe i atrakcyjne. Najlepiej jest wyeksponować ubranie na białym tle lub założyć je tak, aby potencjalni nabywcy mogli zobaczyć jego wygląd na obrysie. Wyprasuj je przed sfotografowaniem ubrań, bo tylko w ten sposób można zobaczyć prawdziwą fakturę materiału i stan niektórych rzeczy. Stare ubrania mogą się odrodzić. Nie musisz ich wyrzucać, bo ktoś potraktuje te rzeczy jak prawdziwe perełki i jest skłonny za to zapłacić. Sprzedaż odzieży używanej pozwoli Ci uporządkować garderobę, a dodatkowo zarobić trochę pieniędzy.

Powiązane artykuły