Home Moda Strobing – co musisz o nim wiedzieć?

Strobing – co musisz o nim wiedzieć?

by Agata Kubiak
Strobing

Strobing od długiego czasu cieszy się uznaniem makijażystów. Technika ta różni się od standardowego konturowania użyciem jednego kosmetyku. Jest nim rozświetlacz. Za jego pomocą, można odmłodzić się o kilka lat, oraz w świetny sposób zamaskujesz zmęczenie.

Warto wiedzieć, że strobing to sposób modelowania twarzy, przy pomocy światła. Termin wywodzi się z fotografii, gdzie określa się w ten sposób robienie zdjęć podczas użycia lampy błyskowej, lub ostrego światła. Strobing jest kontrastem standardowego konturowania twarzy, ponieważ w tym wypadku korzysta się jedynie z rozświetlacza, a nie jak w poprzedniej metodzie- kosmetyków ciemniejszych, oraz jaśniejszych.

 

Jak zrobić strobing

Jeśli chcesz zrobić perfekcyjny strobing, przeczytaj listę kroków do wykonania podczas tego rodzaju makijażu:

  • Na oczyszczoną skórę twarzy, należy nałożyć krem i bazę. Dobór kosmetyków zależy od rodzaju skóry, oraz okazji.
  • Wyrównaj koloryt skóry podkładem, oraz użyj korektora. Podkład należy nanieść pędzlem, gąbką lub w ostateczności ręcznie. Pamiętać należy aby gąbka była cienka, nie obciążająca skóry.
  • Należy utrwalić pokład transparentnym pudrem.
  • W dalszej kolejności nabierz na cienki pędzel rozświetlacz i zaznacz miejsca takie jak: grzbiet nosa, łuk pod brwiami, łuk kubidyna, miejsce między nozdrzami a ustami. Wybierz większy pędzel do rozświetlenia brody, oraz czoła. Omijaj dołeczek brody, a czoło rozświetl w kształcie odwróconego trójkąta, według zasady, że im mniejsze czoło, tym większy obszar należy rozjaśnić.
  • Muśnij różem kości policzkowe.
  • Błyszczyk w naturalnym odcieniu nałóż na usta.
  • Na koniec należy podkreślić brwi kredką, oraz woskiem.

Strobing – nie dla osób z tłusta skórą

Warto wiedzieć, że strobing nie jest dla wszystkich. Tego typu makijażu nie powinny stosować osoby z tłusta cerą. Jeśli bardzo zależy Ci na rozświetleniu skóry, a jesteś posiadaczką tego typu urody, powinnaś nałożyć bazę matującą. Czas na nią jest przed wykonaniem makijażu. W miejscach takich jak czoło, nos, broda użyj rozświetlacza, zamiast jasnego podkładu.

Strobing – jakie kosmetyki będą potrzebne do wykonania makijażu?

Rozświetlacz to kosmetyk numer jeden. Od jego jakości, oraz rodzaju zależy wynik końcowy makijażu. Kolor należy być dobrany umiejętnie i starannie do odcienia skóry. Na codzienne wyjścia najlepszy będzie kosmetyk bez brokatu, a na wieczorne spotkania przyda się rozświetlacz z drobinkami brokatu, lub elementami złota.

Strobing – do jakich oczu pasuje?

Wyjątkowy efekt możesz uzyskać poprzez dostosowanie strobingu do innego rodzaju makijażu jakim jest „smokey eye”. Specjaliści od makijażu pracują przy tygodniach mody, lub przy pokazach właśnie łącząc strobing z prostym makijażem oczu. Przykładem takiego makijażu oka jest błyszczący cień do powiek w jasnym kolorze, oraz brązowy tuszem do rzęs.

Podsumowanie

Strobing polega na rozświetleniu twarzy za pomocą jednego typu kosmetyków. Typ kosmetykiem jest rozświetlacz. Nie stosuje się tutaj różnych odcieni podkładów, czy korektorów jak przy typowym konturowaniu twarzy. Strobing może wykonać każda kobieta samodzielnie, według wyżej opisanej instrukcji.

Przeczytaj także artykuł w zaprzyjaźnionym portalu: https://dico.pl/czym-dokladnie-jest-strobing/

Powiązane artykuły