Home Life Style 3 pomysły na prezenty na ślub zamiast kwiatów

3 pomysły na prezenty na ślub zamiast kwiatów

by Agata Kubiak
prezenty na ślub

Uroczystość zaślubin nieodłącznie kojarzy się z prezentami oraz morzem kwiatów, jakie zalewa parę młodą. Dziś jednak często odchodzi się od tego zwyczaju, na rzecz alternatywnych podarunków. Młodzi mogą sami sugerować, jakie przedmioty, zamiast kwiatów, można przynieść lub też pozostawiają tę decyzję gościom. Drugi przypadek jest znacznie bardziej kłopotliwy, ponieważ musimy wybrać coś, co będzie oryginalne, a jednocześnie symboliczne. Jeśli nie macie pomysłu na nietuzinkowy podarunek, sprawdźcie kilka naszych propozycji.

Wino i szczęśliwy los

Jednym z najpopularniejszych prezentów ślubnych, dawanych zamiast kwiatów, jest butelka wina. Młodzi sugerują zwykle to rozwiązanie, gdy chcą stworzyć sobie piwniczkę pełną różnorodnych win. Należy jednak pamiętać, że nie powinno to być przypadkowe wino. Dobrze jest poznać oczekiwania i gusty pary młodej, a następnie wybrać trunek wpisujący się w ich indywidualne preferencje. Dziś jest to znacznie łatwiejsze, ponieważ liczne sklepy specjalizują się w sprzedaży win z całego świata, a i Polska może poszczycić się kilkunastoma świetnymi winiarniami, które oferują różnorodne trunki. W zakupach pomocna będzie pożyczka pozabankowa, która pozwoli zwiększyć pierwotnie zakładany budżet prezentowy.

Kolejną często spotykaną propozycją jest kupon na dowolną grę liczbową lub zdrapka. To opcja dla każdego, kto marzy o wygraniu kilku milionów złotych. Nie ma co ukrywać, nagroda w tej wysokości, gwarantuje młodym doskonały start we wspólne życie. Jak doskonale wiemy, zwycięstwo w loterii jest trudne, ale można bez większego kłopotu wygrać mniejsze nagrody, które również będą satysfakcjonujące. Pamiętajcie jedynie o atrakcyjnej formie wręczenia kuponu. Nie powinna to być zwykła, biała koperta, ale na przykład ręcznie zdobione pudełko, które bez trudu kupicie w manufakturach internetowych lub wykonacie samodzielnie z materiałów dostępnych w sklepach papierniczych.

Pamiątki

Osoby blisko spokrewnione z parą młodą mogą pokusić się o ręczne przygotowanie pamiątek, które idealnie sprawdzą się jako alternatywa dla kwiatów. Co to może być? Świetnym rozwiązaniem jest album ze zdjęciami, który może przedstawiać parę młodą w różnych fazach życia, poczynając od noworodka, przez okres szkolny, studia, aż do dorosłości. Tego rodzaju album można wykonać na gotowych szablonach, dostępnych w sklepach z galanterią papierniczą, lub – co szczególnie polecamy – zrobić z półproduktów. Znajdziecie je bez większego trudu w sieci, jako materiały do scrapbookingu.

Wykonanie albumu pociąga za sobą więcej pracy. Musicie więc wcześniej przystąpić do gromadzenia zdjęć, a także przemyśleć, jak prezent ma wyglądać. Jeśli nie macie zdolności manualnych lub czasu na samodzielne przygotowanie albumu, wówczas możecie to zlecić osobom specjalizującym się w tego typu podarunkach, w czym pomoże pożyczka pozabankowa. Album może być w pełni spersonalizowany, czyli sami dobierzecie jego wzór, kolorystykę czy układ.

Powiązane artykuły