Home Life Style Znaki zodiaku

Znaki zodiaku

by Agata Kubiak
Znaki zodiaku

Znaki zodiaku – daty, charakterystyka, kolejność, horoskop.

znaki zodiaku

osoby spod tego znaku

Znaki zodiaku oraz wszystkie rzeczy z nimi związane z biegiem ostatnich lat zyskały całą rzeszę osób nimi zainteresowanych. Z roku na rok ta liczba jeszcze bardziej się powiększa.

Nic dziwnego! Znajomość charakterystyki znaków zodiaku pozwala polepszyć jakość swojego życia, dobrać sobie odpowiedniego partnera na swoją życiową wędrówkę lub uniknąć popełniania wielu błędów w dniu codziennym.

Pozwalają nam również lepiej zrozumieć samych siebie, dlaczego podejmujemy takie decyzje oraz zgłębić się we własną duszę. Uświadomienie sobie własnych zalet i wad za pomocą znaków zodiaku jest bardzo pomocne, potrafimy dzięki temu lepiej zorganizować swoje życie!

Znaki zodiaku – daty!

Pierwszym krokiem, który każdy bez wyjątku musi wykonać, jest sprawdzenie jakim znakiem zodiaku on jest. Posłuży do tego Horoskop – daty urodzenia dla znaków zodiaku. Oto pełna lista znaków oraz dat, w których występują:
1. Baran – 21 marca – 19 kwietnia,
2. Byk – 20 kwietnia – 20 maja,
3. Bliźnięta – 21 maja – 20 czerwca,
4. Rak – 21 czerwca – 22 lipca,
5. Lew – 23 lipca – 22 sierpnia,
6. Panna – 23 sierpnia – 22 września,
7. Waga – 23 września – 22 października,
8. Skorpion – 23 października – 21 listopada,
9. Strzelec – 22 listopada – 21 grudnia,
10. Koziorożec – 22 grudnia – 19 stycznia,
11. Wodnik – 20 stycznia – 18 lutego,
12. Ryby – 19 lutego – 20 marca.

znaki zodiaku

osoby spod tego znaku

Jak łatwo można zauważyć, w przypadku znaków zodiakalnych daty, które im odpowiadają, nie ma nic wspólnego z tym, co kojarzymy z tradycyjnym kalendarzem.

Chodzi o to, że zaczynają się od 21 marca, czyli podczas równonocy wiosennej, a nie jak rok kalendarzowy – od 1 stycznia.
Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś Ty!

 

Ile jest znaków zodiaku?

Znaków zodiaku łącznie jest dwanaście (12). Jest to spowodowane tym, że kąt pełny (360 stopni) został podzielony na 12 równych części. Właśnie stąd wyróżnia się taką ilość znaków zodiaku w astrologii.

Warto zaznaczyć tutaj, że nie można identyfikować znaków zodiaku z gwiazdozbiorami. Dlaczego? Ponieważ gwiazdozbiorów przecinających ekliptykę jest 13, a ponadto nie są takie same – mają różne rozmiary!

Kolejność występowania znaków zodiaku!

Tak jak jest napisane wyżej, istnieje 12 znaków zodiaku w podanej kolejności. Każdy z nich jest przypisany do konkretnej daty urodzin. To jaki znak zodiaku jest przypisany do danej daty, jest zależne od miesiąca, jaki trwa w sezonie astrologii.

Na przykład z punktu widzenia astrologii Słońce w chwili równonocy wiosennej wchodzi w znak Barana. Dlatego początek tej daty to 21 marca i trwa do 19 kwietnia, następnie słońce wchodzi w inny znak. W przykładzie w znak Byka.

Charakterystyka znaków zodiaku – co o Tobie mówią?

znaki zodiaku

znak zodiaku

Teraz gdy już wiesz, ile jest znaków oraz którym jesteś czas na kolejny krok. Jest nim sprawdzenie, co dokładnie to dla Ciebie znaczy. Istnieje bardzo dużo stron, gdzie możesz dokładniej przeczytać o swoim znaku, tutaj zostały zawarte tylko krótkie informacje i charakterystyka:

Baran

Barany mają prostą zasadę: ŻYJE SIĘ RAZ. Potrafią być bardzo lekkomyślni, ale również i kreatywni. Dzięki czemu potrafią przeżyć niesamowite przygody, ale też czasem spotykają ich przez to opłakane konsekwencje. Wpadają na bardzo oryginalne pomysły i rozwiązania.

Byk

Cechuje ich duża cierpliwość oraz pracowitość. Pomaga im to bardzo w dążeniu do celu. Potrafią cieszyć się swoim życiem, jednak najbardziej zależy im na bliskości od drugiej osoby. W związku potrafią być bardzo romantyczni oraz namiętni.

Bliźnięta

Stawiają w swoim życiu na oryginalność oraz podążają za emocjami. Potrafią dostosować się szybko do panującej sytuacji. Są bardzo towarzyskie, ale to właśnie one uwielbiają być w centrum uwagi!

Rak

Raki mają wrodzone umiejętności negocjatorów. Dzięki czemu idealnie sprawdzą się w pracach opartych o sprzedaż. Ponadto posiadają naprawdę dobry gust, kochają rywalizację z innymi.

Lew

Nazwa znaku zodiaku wskazuje na posiadania cech prawdziwego przywódcy. Z natury są przyjaźni dla innych, lecz większość prawdziwych emocji skrywają w sobie. Rzadko kiedy potrafią się otworzyć przed drugim człowiekiem. Lubią stawiać czoła problemom i wymagającym wyzwaniom.

Panna

Osoby spod znaku Panny dbają o każdy szczegół w swoim życiu, są bardzo pedantyczni. Szybko uczą się nowych rzeczy oraz cechują się niesamowitą dokładnością w swojej pracy. Dzień zawsze zaczynają od najcięższych zadań do wykonania.

Waga

Idealnie panują nad swoimi emocjami. Zachowują również znaczący dystans w relacji z innymi. Osoby te są bardzo pomocne oraz cechuje ich bezstronność, dzięki czemu są bardzo szczere w rozmowie.

Skorpion

Specyficzne poczucie humoru, zdecydowanie oraz cynizm. To właśnie najlepiej opisuje skorpiona. Dla nich wszystko jest albo czarne, albo białe, nie ma nic pośrodku. Są bardzo wiernymi przyjaciółmi, a każdą zdradę rozpamiętują przez długi czas.

Strzelec

Nie potrafi długo być w jednym miejscu. Uwielbiają przygody oraz podróże. Kochają sporty ekstremalne, nie boją się ryzykować. Nienawidzą tylko jak, ktoś mówi im, co mają robić. Cenią sobie bardzo w życiu niezależność.

Koziorożec

Szybko podejmują decyzje. Bardzo szybko również inicjują konkretne działanie, dlatego mogą często cieszyć się z imponujących wyników w swojej pracy. Są z reguły racjonalistami, którzy cenią sobie logiczne myślenie u innych.

Wodnik

Typowi ekstrawertycy, wszędzie jest ich pełno. Chętnie angażują się w projekty grupowe oraz akcje społeczne. Rządzi nimi niesamowity zapał do pracy, dlatego też bardzo trudno jest ich okiełznać. Nienawidzą monotonni.

znaki zodiaku

znak zodiaku

Ryby

Mają dar do pomocy innym osobom. Ponadto posiadają świetną intuicję oraz są bardzo empatyczni. Potrafią postawić się w sytuacji drugiej osoby i dawać skuteczne rady, aby jej pomóc.

Horoskopy dla znaków zodiaku – czy się sprawdzają?

Oczywiście każdy z ludzi jest inny, przyznają to sami astrolodzy. Jednak prawdą jest to, że znaki zodiaku w pewnym stopniu oddają nasze cechy charakteru oraz nasz temperament życiowy. Z tego właśnie powodu tak często możemy zobaczyć, jak horoskopy pokrywają się w naszym życiu.

Twoje nastroje są zgodne z tymi, które ostatnio widziałeś w artykule na temat Twojego znaku. Horoskopy miesięczne, tygodniowe oraz dzienne są często spotykane. Warto jest, zwrócić na nie uwagę. Jednak nie są to wyrocznie, które nie pozwolą Ci na zmianę własnej osobowości. Jesteś w stanie to zrobić, jednak napsujesz sobie przy tym bardzo dużo krwi oraz wysiłku.

Jakie znaki zodiaku najlepiej się ze sobą dogadują?

znaki zodiaku

spod tego znaku

Horoskop z pewnością podpowie Ci, kto jest Twoją bratnią duszą i możliwe najlepszym partnerem, a z kim będziesz miał pod górkę wiele razy. Kompatybilność znaków zodiaku:

Przyjazne znaki zodiaku dla Barana to: Lew, Strzelec, Wodnik oraz Bliźnięta.

Zodiakalne Byki świetnie nawiążą znajomość z: Panną, Rybami, Rakiem oraz Koziorożcem.

Bratnie dusze Bliźniąt to: Waga, Wodnik, Baran i Lew

Osoby urodzone pod znakiem Raka świetnie będą pasować do zodiakalnych: Ryb, Skorpionów, Byków, jak i również Panien.

Lew nawiąże najlepszą relację z: Baranem, Strzelcem, Wagą lub Bliźniętami.

Zodiakalne Panny idealnie odnajdą się w relacji z: Bykiem, Rakiem, Skorpionem oraz Koziorożcem!

Osoby urodzony pod znakiem Wagi stworzą zdrową relację z: Bliźniętami, Wodnikiem, Lwem oraz Strzelcem.

Skorpion odnajdzie swoją bratnią duszę w: Rybach, Pannach, Koziorożcach oraz Rakach.

Przyjazne znaki zodiaku dla Strzelca to: Baran, Lew, Waga, Wodnik.

Koziorożce mogą stworzyć szczęśliwy związek z takimi znakami zodiaku jak: Byk, Ryby, Skorpion oraz Panna.

Wodniki najbardziej pasują i stworzą pełne miłości związki z: Bliźniętami, Wagami, Strzelcami oraz Baranami.

Przyjazne znaki zodiaku dla Ryb to: Rak, Skorpion, Byk i Koziorożec.

spod tego znaku

znaku zodiaku

Podsumowując — jest to temat bardzo obszerny. Aby go dostatecznie zgłębić oraz zrozumieć jest potrzebny czas. Warto jednak go poświęcić, ponieważ w znakach zodiaku oraz horoskopach są ukryte bardzo cenne wskazówki na temat Ciebie, jak i Twojej rzeczywistości.

Ułatwisz sobie z nimi życie lub zrozumiesz, dlatego niektóre rzeczy były trudne bądź niezrozumiałe. Grunt to znaleźć swój złoty środek, aby osiągnąć wewnętrzny spokój.

Powiązane artykuły