Home Moda Jak naprawić złamany paznokieć pod hybrydą?

Jak naprawić złamany paznokieć pod hybrydą?

by Agata Kubiak
paznokieć

Czasem, nawet gdy zabezpieczymy paznokcie manicure hybrydowym może zdarzyć się sytuacja, w której jeden z nich się złamie. Wtedy sama stylizacja nie będzie wyglądała dobrze, a naruszony paznokieć może sprawiać ból i powodować pieczenie. Co zatem zrobić w takiej sytuacji?

 

Jak uratować złamany paznokieć pod hybrydą? Zapraszamy do lektury naszego poradnika, który powstał przy współpracy z redaktor naczelną portalu dla kobiet!

Jak uratować złamany paznokieć pod hybrydą?

Manicure hybrydowy jest świetnym sposobem na zabezpieczenie paznokci przed uszkodzeniami, ale nie daje 100% gwarancji, że te nie ulegną złamaniu. Jeżeli więc zdarzyła się sytuacja, w której doszło do złamania paznokcia pod stylizacją, musimy zareagować w celu zminimalizowania bólu i utrwalenia manicure. Co zatem należy zrobić?

1. Spiłować paznokcie

W większości przypadków paznokcie łamią się poczynając od samej końcówki. To oznacza, że można je w bardzo prosty sposób naprawić. Jak dokładniej? Sięgamy po pilnik do paznokci, a następnie je opiłowujemy tuż poniżej miejsca złamania, tak aby uzyskać nowy kształt. Na koniec używamy polerki do wyrównania powierzchni, a jeżeli odpadła część stylizacji, uzupełniamy ją aplikując lakier hybrydowy i top hybrydowy.

2. Wykorzystać bazę hybrydową, bazę kauczukową lub bazę budującą

W zależności od produktu, bazę hybrydową, kauczukową i budującą możemy z powodzeniem wykorzystać do rekonstrukcji i nadbudowania paznokci. Te sprawdzą się zwłaszcza w sytuacji, w której paznokieć uległ złamaniu głębiej. Jak zatem je wykorzystać do jego naprawy? Gdy mamy zrobiony manicure hybrydowy, musimy rozpocząć od jego usunięcia (sprawdź poradnik: jak zmyć hybrydy). Następnym krokiem jest delikatne wypolerowanie płytki przy pomocy bloku polerskiego oraz aplikacja wybranej bazy i jej utwardzenie w lampie. Po utwardzeniu nakładamy kolejną warstwę wybranej bazy i ponownie utwardzamy w lampie. Na koniec przemywamy płytkę cleanerem, a jeżeli jest to konieczne nadmiar bazy usuwamy pilniczkiem o gradacji 180.

3. Wykorzystać żel budujący

Żel budujący jest świetnym produktem do rekonstrukcji i nadbudowy paznokci. Ten zadziała w jaki sam sposób jak wspominana w ostatnim punkcie baza hybrydowa, kauczukowa lub budująca. Jak zatem go wykorzystać? Jeżeli paznokieć jest uszkodzony głębiej i użycie pilnika nie przyniesie rezultatu, na początek musimy usunąć manicure hybrydowy. Kolejnym krokiem jest wypolerowanie powierzchni płytki przy użyciu bloku polerskiego, a następnie aplikacja bazy hybrydowej i utwardzenie jej w lampie. Na tak przygotowaną płytkę nakładamy żel budujący, po czym dokładnie rozprowadzamy po paznokciu pamiętając o nie zalewaniu skórek, a na koniec utwardzamy w lampie. Nadmiar żelu usuwamy spiłowując go pilnikiem, a gdy osiągniemy wymagany kształt, stylizację zabezpieczamy topem hybrydowym.

Jak zrekonstruować nadłamany paznokieć?

Niestety złamane paznokcie nie zawsze da się naprawić, dlatego warto wiedzieć w jaki sposób wzmocnić ich kondycję tak, aby móc unikać takich sytuacji. Pamiętajmy więc, że o ile sam manicure hybrydowy nie niszczy paznokci i świetnie je zabezpiecza (więcej na: czy hybryda niszczy paznokcie), o tyle jego nieprawidłowe usuwanie może pogorszyć ich kondycję. To właśnie dlatego do usuwania hybryd warto wykorzystać preparat z dodatkiem lanoliny, wykazującej działanie ochronne i natłuszczające, a jeżeli mamy odpowiednie umiejętności to znacznie lepszym wyborem będzie wykorzystanie frezarki. Oprócz tego nie możemy zapominać o regularnym stosowaniu oliwek do skórek i paznokci oraz kremów do rąk, które dodatkowo nawilżą i wspomogą regenerację tkanek.

Powiązane artykuły