Home Moda Tatuaż damski. Piękna ozdoba czy recepta na problemy?

Tatuaż damski. Piękna ozdoba czy recepta na problemy?

by Agata Kubiak
Tatuaż

Tatuaż damski a bezpieczeństwo: czy tatuaż jest w pełni bezpieczny?

tatuaże kobiet

tatuaże kobiet

Tatuaż damski staje się coraz bardziej popularny. Dla jednych jest to piękna ozdoba ciała, a dla innych sposób na wyrażenie siebie lub upamiętnienie ważnej daty. Powodów, dla którego pragnie się mieć tatuaż może być wiele. Czy jednak na pewno jest to bezpieczne?

Tatuaż czy warto zdecydować się na zdobienie swojego ciała w ten właśnie sposób? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz poniżej.

Wiele osób chciałoby mieć tatuaż, ale powstrzymują je pewne obawy. Czy tatuaż jest w pełni bezpiecznym sposobem na ozdobienie swojego ciała? Takie pytania zadaje sobie wiele osób, które mają wątpliwości i wahają się przed wizytą w salonie tatuażu. Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna.

Zabieg niesie ze sobą ryzyko wprowadzenia czynników infekcyjnych oraz wirusowych. Rozwój reakcji alergicznych także jest możliwy. Aby zminimalizować ryzyko, należy korzystać jedynie z zaufanych miejsc, w których pracują profesjonaliści dbający o czystość i sterylność podczas wykonywania tatuażu.

Przed zapisaniem się na wizytę poszukaj informacji w internecie na temat konkretnych miejsc, zapytaj na grupach tematycznych na portalach społecznościowych o opinie. Warto także porozmawiać ze znajomymi lub rodziną. Być może ktoś może  polecić Ci zaufane miejsce, w którym niebezpieczeństwo ograniczone jest do minimum.

Popularne wzory tatuaży

tatuaże kobiet

tatuaże kobiet

Dużą popularnością w kwestii wzorów cieszą się napisy, wzór queen, tribal oraz tatuaże dla par. Trzeba jednak pamiętać, iż popularne nie oznacza wcale nudne, banalne czy nieoryginalne. Każdy profesjonalny tatuator rozmawia z klientem, dowiaduje się wszystkiego o jego oczekiwaniach oraz preferencjach.

Na tej podstawie tworzy swoją własną wersję tatuaży, który jest oryginalny i ciekawy. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twój tatuaż nie będzie banalny i nudny.

tatuaże damskie

Tatuaże kobiet

Napisy, które można zauważyć na ciele osób posiadających tatuaże, są bardzo różnorodne. Jedne wydają się tajemnicze, inne są wyrazem wiary albo miłości do drugiej osoby. Możliwości jest naprawdę wiele.

Wzór gueen często jest symbolem związku. To kobieta nosi na ręce taki wzór, a jej mężczyzna decyduje się wówczas na napis king. Takie tatuaże są prawdziwą ozdobą i symbolem łączącej dwie osoby więzi.

Kolejny popularny tatuaż to tak zwany tribal, który nawiązuje do tatuaży plemiennych. Przedstawia różne wzory, najczęściej wykonuje się go w kolorze czarnym.

Pielęgnacja tatuażu – na plaży, w domu, na wakacjach

tatuaże kobiet

tatuaże kobiet

Jeśli zdecydujesz się na ozdobienie ciała poprzez tatuaż, musisz po jego wykonaniu odpowiednio zadbać o wzór. Wszystkich porad udzieli Ci tatuator, a oto najważniejsze z nich:

  • Po upływie maksymalnie trzech godzin od wykonania tatuażu, należy usunąć folię ochronną. Skóra musi oddychać, co wpływa pozytywnie na proces gojenia.
  • Stosuj krem lub maść, które przeznaczone są do pielęgnacji tatuażu. Pamiętaj o tym, aby wybierać sprawdzone produkty dobrej jakości.
  • Stosuj kremy z filtrem – szczególnie w upalne, letnie dni. Dzięki temu barwa Twojego tatuażu wciąż będzie żywa.
tatuaże damskie

tatuaże kobiet

Niezależnie od tego, czy przebywasz w domu, na plaży czy na wakacjach, musisz odpowiednio zadbać o swój tatuaż. Jeśli jesteś na etapie gojenia, używaj specjalnych kremów, które mają zapewnić prawidłowy przebieg procesu. Również po zagojeniu trzeba dbać o tatuaż.

Nie zapominaj o kremach z filtrem oraz tych, które mają dbać o intensywną barwę. Wybieraj produkty najlepszej jakości, co zagwarantuje wysoką skuteczność.

Tatuaże UV

tatuaże damskie

tatuaże damskie

Ciekawą propozycją są tatuaże UV, które można zobaczyć w ciemnościach. Wykonuje się je za pomocą tradycyjnej maszynki, jednak używa się barwników fluorescencyjnych.

Co prawda taki tatuaż wykonuje się nieco dłużej, ale efekt jest naprawdę niesamowity. To dobra propozycja dla osób, które z różnych względów nie mogą chwalić się tradycyjnymi tatuażami.

Wiele osób decyduje się na tatuaże UV, aby zachwycać ozdobą ciała po zmroku. Być może jest to idealny tatuaż dla Ciebie? Jeśli jesteś osobą lubiącą niebanalne rozwiązania, z pewnością spodoba Ci się taki efekt.

Tatuaż henną – dobry na początek?

tatuaże damskie

tatuaże kobiet

Decyzja o zrobieniu tatuażu nie jest łatwa. Jeśli nie jesteś jeszcze do końca przekonany do tego pomysłu, być może tatuaż henną jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem? Zaletą niewątpliwie jest fakt, iż taki tatuaż można wykonać samodzielnie, w domowych warunkach.

Wystarczą odpowiednie produkty oraz chociaż odrobina artystycznej smykałki. Potrzebna będzie oczywiście henna, aplikator, szablon, ręcznik oraz gumowe rękawiczki.

W przypadku prawidłowego wykonania, taki tatuaż utrzyma się od kilku do nawet kilkunastu dni. To dobry sposób na przekonanie się, czy tatuaż jest dobrą ozdobą czy jednak nie warto się na niego zdecydować.

Biotatutaż

tatuaże kobiet

tatuaże kobiet

Ten rodzaj tatuażu często określany jest ozdobą na chwilę. Wygląda jak trwały tatuaż, ale utrzymuje się na skórze przez kilkanaście miesięcy. Zanika samoczynnie, stopniowo tracąc barwę i wyrazistość. Wykonuje się stosując inny rodzaj barwnika, niż ten, którego używa się podczas robienia tradycyjnego i trwałego tatuażu.

To dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie są pewni czy chcą mieć tatuaż stały, jaki wzór lub jego umiejscowienie okaże się najlepsze. Wadą tego rozwiązania jest fakt, iż biotatuaż może pozostawiać na ciele blizny oraz nieestetyczne przebarwienia. Koszty są także porównywalne z ceną stałego tatuażu.

tatuaże damskie

tatuaże damskie

Usuwanie tatuażu – czy usunięcie tatuażu jest trudne i czy boli?

Jeśli z jakichś względów zastanawiasz się nad usunięciem tatuażu, na pewno zastanawiasz się czy jest to bolesne. Warto pamiętać o tym, iż każdy ma inny próg bólu, a więc odczucia także będą różne.

Niestety nie da się uniknąć  pewnego dyskomfortu, ale pocieszeniem wydaje się fakt, iż przed usunięciem tatuażu za pomocą lasera, podawane jest znieczulenie. Usuwanie tatuażu nie jest trudne dla doświadczonej osoby, która posiada odpowiednie kompetencje oraz kwalifikacje. Jeśli skorzystasz z profesjonalnych usług, nie masz się czego obawiać.

Warto zauważyć, że laserowego usuwanie tatuażu w Klinice OT.CO w Warszawie jest skuteczną metodą, ale nie jest odpowiednia dla każdego. Niektóre osoby mogą mieć przeciwwskazania do tego rodzaju zabiegów, takie jak ciąża, choroby skóry czy stosowanie niektórych leków. Dlatego zawsze ważne jest skonsultowanie się z profesjonalistą przed podjęciem decyzji o usuwaniu tatuażu za pomocą lasera.

Nie zapominaj również o konieczności znalezienia dobrze wykwalifikowanego specjalisty i sprawdzenia opinii innych pacjentów. Wybór odpowiedniego kliniki i doświadczonego personelu może mieć ogromne znaczenie dla końcowych rezultatów zabiegu.

Podsumowując, laserowe usuwanie tatuażu to skuteczna metoda pozbycia się niechcianego tatuażu, ale wymaga starannego planowania i konsultacji ze specjalistami. Pamiętaj o przeciwwskazaniach i efektach ubocznych oraz wybierz zaufaną klinikę, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

 

 

tatuaże kobiet

tatuaże kobiet

Powiązane artykuły