Home Moda Outline french manicure oto nowy trend w stylizacji paznokci

Outline french manicure oto nowy trend w stylizacji paznokci

by Agata Kubiak
Outline french manicure

of the nailOutline french manicure trendy w stylizacji paznokci zmieniają się sezonowo. Często jednak są to nawiązania i ewolucje dobrze znanych i lubianych technik zdobień paznokci.

Taką właśnie nowością, w 2022 roku, jest outline french manicure, czyli kolejna już odsłona kultowego frencha, który ostatnio przeżywa swój prawdziwy renesans i na nowo podbija serca kobiet na całym świecie.

Jest to dosyć świeży trend, jednak Internet pełen jest już zdjęć, z których można czerpać inspiracje na swoją stylizację paznokci.  Uwielbiany jest przez influencerki i blogerki, które chętnie go eksponują.

Outline french manicure będzie idealną propozycją na lato szczególnie dla tych pań, które zakochane są w minimalizmie, a jednocześnie lubią na paznokciach postawić na kolor.

Outline french manicure – specyfika

french manicure isOutline french manicure to najświeższa i kolejna z kolei już odsłona znanego wszystkim kultowego frencha. Standardowa wersja polega na pomalowaniu płytki paznokci na neutralny kolor: beżowy, różowy czy też mleczno-biały wraz z zaznaczeniem na biało samych końcówek paznokci.

Przez lata french nabierał coraz to nowych odmian i co jakiś czas powracał w nowych konfiguracjach kolorystycznych. Niedawno królowały kolorowe końcówki, które często dodatkowo były pomalowane pod skosem.

Tym razem jest to jego minimalistyczna wersja, posiadająca bardzo nowoczesny charakter. Wybrany kolor aplikuje się przy pomocy niezwykle cienkiego i precyzyjnego pędzelka.

Operować nim należy się bardzo delikatnie, tak aby stworzyć cieniutkie dwie linie. Jedną w okolicach środka płytki oraz drugą, która podkreśli końcówki paznokci.

Co ważne nie wypełnia się kolorem końcówek, w tej stylizacji chodzi jedynie o sam kontur i to on jest tutaj najważniejszy. Istotne jest wykonanie zdobienia i jego schludność.

Outline french manicure bazuje na kolorach, jednak baza płytki paznokciowej powinna być nude, półtransparentna lub french tiptransparentna. Szaleństwo występuje natomiast w wykończeniu tego zdobienia.

Delikatne linie koniecznie muszą się wyróżniać, dlatego stylizacja ta wygląda świetnie w mocno neonowych lub intensywnych kolorach.

Ogólny zamysł tej stylizacji jest taki, żeby delikatna płytka paznokciowa kontrastowała z mocno zaznaczonymi końcówkami paznokci. Najlepiej widoczne jest to zdobienie na średnich i długich paznokciach, gdzie tworzy prawdziwy efekt WOW i przyciąga każde spojrzenie.

Na jakich paznokciach warto wykonać outline french manicure?

Ten nowy, stylizacyjny i paznokciowy, trend najlepiej jest wykonywać na średnich oraz długich paznokciach, które uprzednio zostały przedłużone, przykładowo żelem. Można oczywiście wykonać to zdobienie classic french manicurerównież na naturalnej płytce, jednak manicurzystki i tak zalecają wzmocnienie jej, tak aby nadać odporności i zminimalizować możliwe uszkodzenia i urazy.

Najpopularniejszym kształtem outline french manicure są długie migdały, jednak równie świetnie zdobienie to będzie wyglądało na trumienkach, owalach, a nawet kwadratach. Warto popróbować je w różnych konfiguracjach, tak aby samodzielnie przekonać się, które najlepiej będzie pasowało.

Dodatkowo pamiętać należy, że kształt paznokci najlepiej jest dobierać do naturalnej płytki, tak aby podkreślić piękno dłoni i ukryć ich ewentualne mankamenty. Szczególnie jest to ważne, przy tak zwracających uwagę i przyciągających wzrok, zdobieniach jak outline french manicure.

if you're looking forZdobienie te nie należy do najłatwiejszych w samodzielnym wykonaniu, dlatego, żeby zrobione zostało jak najdokładniej i estetycznie, najlepiej skorzystać z usług doświadczonej manicurzystki.

Outline french manicure – subtelny manicure idealny na lato

Outline french manicure jest idealnym wyborem na lato. Na pewno podbije serca wielbicielek minimalistycznych zdobień, które robią efekt wow. Transparentna lub nude baza, podkreślona kolorowymi, neonowymi końcówkami idealnie wpisze się w wakacyjne stylizacje i świetnie zaznaczy letnią opaleniznę.

Dodatkowo zaznaczone kolorem końcówki można dopracować decydując się na dołożenie dodatkowych zdobień, na przykład kwiatów czy innych letnich wzorów.

Zdobienie te pokazuje, że naprawdę na paznokciach nie musi się wiele dziać, aby było one efektowne i przyciągało uwagę i wzrok.

Powiązane artykuły