Home Life Style Snapchat – co to takiego i do czego służy?

Snapchat – co to takiego i do czego służy?

by Agata Kubiak
Snapchat

Snapchat aplikacja. Nie da się ukryć, że obecnie aplikacje i różnego rodzaju portale całkowicie aplikację snapchatkontrolują nasze życie. Niemniej jednak, choć korzystanie z niektórych aplikacji może wydawać się wręcz nałogowe, to niezaprzeczalnym faktem jest to, że dzięki nim wiele naszych codziennych czynności zostało znacznie ułatwione.

To właśnie za ich pośrednictwem możemy obecnie prowadzić nawet wielokanałową komunikację z naszymi znajomymi i przyjaciółmi, którzy mieszkają nawet po przysłowiowej drugiej stronie świata.

Jedną z najpopularniejszych aplikacji, która spotkała się z aprobatą milionów użytkowników jest Snapchat. Tak więc, co to takiego i do czego służy?

Darmowy i prosty w obsłudze Snapchat

działa snapchatKażdy z nas z pewnością kojarzy niewielkiego, białego duszka na żółtym tle, który stał się logiem Snapchata.

Co więcej, większość z nas z pewnością sukcesywnie korzysta z tego rodzaju aplikacji i chwali sobie jej funkcjonalność.

Tak więc czym w zasadzie jest Snapchat? Otóż okazuje się, że jest to darmowa aplikacja, która dedykowana jest zarówno urządzeniom mobilnym z systemem iOS, a także z systemem Android.

internetowy komunikatorJej pobranie z Google Store lub AppStore jest całkowicie darmowe.

Dodatkowo należy wspomnieć o tym, że Snapchat jest niezwykle prosty w obsłudze. Po pobraniu aplikacji z właściwego dla systemu operacyjnego sklepu należy się zarejestrować.

Oczywiście standardowy proces rejestracji opiera się na podaniu numeru telefonu lub adresu e-mail, na który przyjdzie kod weryfikujący lub link aktywacyjny. Użytkownicy mogą dowolnie wybrać swoją nazwę i rozpocząć korzystanie z aplikacji.

Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z jej funkcjonalnością i pozwolenie na synchronizację z książką telefoniczną smartfona. Dzięki temu Snapchat samodzielnie zaproponuje nam znajomych, których możemy dodać.

komunikator internetowyWówczas należy wysłać zaproszenie i poczekać na jego akceptację. Kiedy dana osoba nas zaakceptuje możemy rozpocząć tak zwane „snapowanie”, czyli przesyłania zdjęć, wiadomości, krótkich filmików wideo, a nawet wykonywania wideo połączeń.

Snapchat udostępnia różnego rodzaju filtry i nakładki, dzięki którym można znacznie poprawić wykonane zdjęcie lub po prostu nadać mu bardziej oryginalnego wyglądu.

Dzięki wykorzystaniu funkcji geolokalizacji, użytkownicy Snapchata mogą dodawać story bezpośrednio do publicznego story miejsca, w którym się znajdują lub wybrać opcję  dodania story, które będzie widoczne jedynie dla naszych znajomych.

mediów społecznościowychCo więcej, warto podkreślić, że na Snapchacie wszystko, co zostanie wysłane innym użytkownikom, bezpowrotnie znika zaraz po tym, jak otworzą oni dane zdjęcie czy wiadomość.

W przypadku story znika ono po 24 godzinach.

Snapchat charakteryzuje się również niezwykle prostym interfejsem, więc jego obsługa nie sprawia żadnych problemów, nawet tym osobom, które nie są zbytnio zaznajomione ze światem mobilnych aplikacji.

Snapchat, czyli komunikacja tekstowa oraz wideo

Wspomniane już zostało, że za pośrednictwem Snapchata można komunikować się ze znajomymi przez wiele dostępnych kanałów.

Oczywiście jedną z metod jest wysyłanie zdjęć i krótkich filmików wideo opatrzonych krótkimi napisami. Niemniej jednak warto podkreślić, że funkcjonalność aplikacji, jaką jest Snapchat na tym się nie kończy.

Aplikacja umożliwia również prowadzenie konwersacji na chacie ze znajomymi. Wówczas użytkownicy mogą wysyłać do siebie wiadomości tekstowe.

Co ciekawe znikają one zaraz po odczytaniu, jednak dzięki dodatkowym ustawieniom, użytkownicy Snapchata mogą samodzielnie ustawić długość wyświetlania wiadomości, a także mogą wyłączyć tryb jej znikania.

W przypadku prowadzenia chatu ze znajomymi dalej istnieje możliwość wysyłania zdjęć i filmików bezpośrednio w konwersacji. Kolejną funkcjonalnością, jaką oferuje Snapchat jest prowadzenie rozmów wideo.

Użytkownicy mogą więc do siebie dzwonić, a co więcej ubarwiać swoje połączenia nałożonymi filtrami. Dzięki temu każda konwersacja wideo będzie jeszcze bardziej oryginalna i wyjątkowa.

Bez wątpienia jeśli ktoś poszukuje wielofunkcyjnego rozwiązania, które umożliwi mu prowadzenie komunikacji wielokanałowej, wówczas Snapchat jest idealnym rozwiązaniem.

Nie tylko umożliwia on wysyłanie zdjęć i filmików oraz wiadomości w czasie rzeczywistym, ale także gwarantuje swoim użytkownikom pewien rodzaj prywatności, gdyż wszystko znika po ustalonym czasie.

Snapchat -zalety

Czy aplikacja Snapchat posiada zalety? Oczywiście, że tak, a co więcej ma ich całkiem sporo. Jako najważniejszą z nich trzeba wymienić przede wszystkim fakt, że użytkownicy mają możliwość pozostawania w kontakcie ze swoimi bliskimi i znajomymi, którzy również posiadają Snapchata, bez względu na to, w którym miejscu na świecie się oni obecnie znajdują.

Nie da się ukryć, że jest to ogromne ułatwienie i możliwość podtrzymywania kontaktu, który przetrwa nawet największą odległość. Co więcej, dzięki aplikacji użytkownicy nie muszą ograniczać się jedynie do jednego kanału komunikacji.

W praktyce oznacza to, że mogą oni do siebie dzwonić, wysyłać wiadomości tekstowe, a także komunikować się przy pomocy zdjęć czy krótkich filmików wideo. W przypadku wysyłania zdjęć i filmików każde z nich może być dodatkowo okraszone nałożonym na nie filtrem, emotikonką lub nawet i krótkim podpisem tekstowym.

Kolejną niekwestionowaną zaletą Snapchata jest fakt, że zapewnia on swoim użytkownikom względnie duży poziom bezpieczeństwa. Okazuje się, że każda wiadomość i filmik wysłany do drugiego użytkownika znika bezpowrotnie po kilku sekundach.

Co więcej, aplikacja wysyła również użytkownikom powiadomienia, w przypadku kiedy został wykonany zrzut ekranu. Nie sposób zapomnieć również o tym, że Snapchat umożliwia również wykreowanie swojego profilu, czyli tak zwanego bitmoji, które będzie stanowiło swoistą wizytówkę.

W ramach bitmoji można stworzyć swój własny awatar, który będzie maksymalnie zbliżony do wyglądu użytkownika i wybrać dla niego odpowiednie ubranie, a nawet pozycję, w której będzie on wyświetlany. Snapchat jest więc niezwykle funkcjonalną aplikacją dla wszystkich tych, którzy cenią sobie stały kontakt, a także i bezpieczeństwo.

Powiązane artykuły