Home Life Style Tinder w Polsce – co to jest i jak działa?

Tinder w Polsce – co to jest i jak działa?

by Agata Kubiak
Tinder w Polsce

Co to jest Tinder?

aplikacja randkowaJak możemy wyczytać w internecie, tinder to powstały w 2012 roku mobilny portal randkowy korzystający z technologii lokalizacji.

Początkowo aplikacja służyć miała na uczelniach w celu poznawania się studentów miedzy sobą, jednak później stała się ona znana dla każdego, kto poszukuje towarzystwa.

Na Tinderze możemy spotkać tak naprawdę każdego, od osób szukających prawdziwej miłości aż po tych zbierających nowe znajomości na wieczorną imprezę.

aplikacji randkowychNie mamy tutaj ograniczenia kogo dokładnie możemy znaleźć a sama aplikacja reklamuję się jako idealna do pozyskiwania nowych znajomości.

Jak założyć konto na Tinderze?

Oficjalna strona aplikacji pokazuje nam, że aby założyć konto wystarczy, że wykonamy 5 prostych kroków.
– Wejdź na stronę Tinder.pl
– Kliknij „zaloguj się”
– Wybierz jedną z opcji „Zaloguj się przez Google” lub „Zaloguj się podając numer telefonu”
– Skonfiguruj swój profil (tutaj podajemy najważniejsze informacje o sobie takie jak imię, wiek, płeć, oraz krótką informację o sobie)
– Udziel wszystkich wymaganych pozwoleń (Tinder wymaga od nas między innymi zaakceptowania regulaminu, zatwierdzenia wieku oraz zasad dotyczących bezpieczeństwa).

aplikacji tinderCały proces zakładania konta jest prosty i intuicyjny. Zajmuje on niewiele czasu i prowadzeni jesteśmy prostymi komunikatami.

Należy jednak pamiętać, że aby legalnie założyć konto musimy mieć ukończone osiemnaście lat.

 

Czy Tinder jest darmowy?

oferta tinder goldTinder oferuje nam swoje trzy wersję: podstawową, plus oraz Gold. Każda z nich stopniowo dodaje nam więcej możliwości, ale co za tym idzie wzrastają też ich koszta.

Podstawowa wersja Tindera jest całkowicie darmowa, jednak musimy się w niej liczyć pewnymi ograniczeniami.

Możemy w niej przeglądać 100 profili na dobę, dawać serduszka każdemu, kto się nam spodoba oraz tylko jeden superlajk na dzień.

tinder platinumTinder plus pozwala na przeglądanie profili bez ograniczeń oraz dawanie 5 super lików dziennie.

Dodatkowo rozszerza zasięg naszych poszukiwań na cały świat. Kolejnym ułatwieniem dla nas jest również tak zwana opcja drugiej szansy.

Dzięki niej możemy cofnąć swoją decyzję oraz zastanowić się jeszcze raz, w którą stronę przesuniemy profil.

Jeśli zależy nam na zwiększeniu naszego zasięgu możemy jednorazowo wykorzystać darmowego boosta, dzięki któremu przez następne 30 minut będziemy pokazywać się na ekranach każdego w okolicy kto w danym momencie przegląda aplikację.

opinie kobietTa wersja kosztuje nas 88 zł miesięcznie

Tinder Gold zawiera w sobie wszystkie udogodnienia zawarte w poprzedniej wersji a dodatkowo daje nam wgląd w to kto polubił nasz profil. Za taką przyjemność zapłacimy 134 zł miesięcznie

Podsumowując – Tak, Tinder może być darmowy, jednak pod warunkiem, że nie przeszkadzają nam narzucone ograniczenia.

 

Tinder- aplikacja na telefon

tinder pozwalaPodstawowym założeniem twórców tego portalu randkowego było właśnie to, aby był on aplikacją mobilą, dającą nam możliwość swobodnego działania bez konieczności siadania przed komputerem.

Oczywiście w wybranych krajach, w tym w Polsce, jesteśmy w stanie zalogować się również na komputerową wersję Tindera.

Jednak mimo wszystko, po wyglądzie oraz sposobie działania strony wykorzystanie kontłatwo jest wywnioskować, że została on stworzony pod użytkowanie na telefonie. Aplikację możemy ściągnąć przez Google play, App store oraz przez oficjalną stronę aplikacji (wersja komputerowa)

 

Jak działa aplikacja Tinder?

Całość działania Tindera opiera się na tzw. „pierwszym wrażeniu” użytkownicy, widząc na swoich telefonach propozycję nowych znajomości dostają tylko kilka podstawowych informacji o danej osobie takich jak:
– zdjęcie
– imię
– wiek
– krótki opis
Na podstawie tych danych decydują się oni na to czy chcą poznać tego użytkownika, czy nie. Jeśli tak, przesuwają zdjęcie użytkownika w  prawą stronę ekranu, jeśli jednak druga osoba nie zrobi na nich wrażenia zdjęcie ląduję po lewej stronie.

media społecznościoweAby aplikacja połączyła ze sobą dwie osoby muszą oni oboje przesunąć nawzajem swoje zdjęcia w prawo.

Wtedy aplikacja daje im dostęp do wspólnego czatu gdzie już z łatwością mogą kontynuować swoją znajomość.

Należy pamiętać, że aplikacja pobiera dane na temat naszej lokalizacji i na jej podstawie podsyła nam profile osób będących najbliżej nas, zwiększyć zasięg wyszukiwań możemy za pomocą wersji plus.

Jeżeli zależy nam na sprecyzowaniu naszych poszukiwań możemy zrobić to w specjalnej zakładce. Tam wybieramy jakiej płci, w jakim przedziale wiekowym mają być osoby wyszukiwane przez nas,

 

Czy Tinder jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo na Tinderze możemy podzielić na dwie kategorie. Pierwszą z nich nazwijmy teoretyczną i włóżmy do niej bezpieczeństwo związane z ochroną danych osobowych.

opinie mężczyznTutaj zespół Tindera zapewnia nas, że jesteśmy w 100% chronieni najlepszymi zabezpieczeniami i żadne nasze dane nie wypłyną.

Jak możemy przeczytać a ich oficjalnej stronie „Program ds. bezpieczeństwa na Tinderze na każdym kroku chroni naszą organizację i Twoje dane poprzez wykorzystywanie głównej w branży infrastruktury bezpieczeństwa i stosowanie najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa i przetwarzania danych, a wszystko to w trosce o ochronę przed zwiększającą się liczbą zagrożeń dotyczących usług i infrastruktury internetowej”.

Na wszelki wypadek dają nam oni również możliwość zaangażowania się w chronienie danych i udostępniają nam adres mailowy, na który możemy napisać nasze spostrzeżenia na temat luk w zabezpieczeniach.

znalezienie miłościJest jednak jeszcze druga kategoria bezpieczeństwa, nazwijmy ją praktyczną.

Obejmuje ona wszelkie problemy związane z naszym bezpieczeństwem w sieci. Bo o ile zespół Tindera jest w stanie ochronić nasze dane osobowe po tyle tylko i wyłącznie od nas zależy ile informacji o sobie podamy naszemu rozmówcy oraz z kim zdecydujemy się spotkać.

Aby zapewnić swoim użytkownikom również praktyczne bezpieczeństwo, Tinder zdecydował się narzucić ograniczenie 18+ na swoją aplikację. Dzięki temu z portalu korzystają tylko osoby dorosłe, świadome ryzyka poznawania osób w internecie.

 

Tinder czy Badoo

większość facetówOpisywany przez nas portal nie był jednak pierwszą taką aplikacją na świecie. Starszą i równie znaną opcją jest Badoo.

Obecne badania wykazują, że jest to najbardziej znany portal randkowy w Polsce, jednak po szybko wzrastającej popularności Tindera widać, że staje się on coraz mniej popularny.


Oba te portale mają ze sobą wiele wspólnego, ale również sporo je pobraniu aplikacjidzieli. Tinder jest aplikacją o znacznie bardziej intuicyjnym i prostym działaniu.

Metoda przesuwanie zdjęć w odpowiednią stronę daje nam wiele więcej wygody.
Jeśli jednak zależy nam na większej ilości informacji warto przyjrzeć się Badoo.

Tam użytkownicy mają możliwość zobaczyć kto odwiedzał nas profil lub czy przesłana przez nas wiadomość została odczytana.

Jednak trzeba przyznać, że niewiedza na temat tego z kim połączy nas Tinder dodaje tej aplikacji specyficznego uroku i przyciąga do niego wielu zainteresowanych, którzy nie chcą mieć wszystkiego podanego jak na tacy.

 

Tinder Opinie

Zaglądając do opinii wystawionych na różnych portalach internetowych można stwierdzić, że Tinder przyjął się całkiem dobrze, wśród osób szukających nowych znajomości.
Do głównych plusów aplikacji możemy zaliczyć:
– łatwość w obsłudze
– dobrą ochronę kont
– czytelność aplikacji
– łatwość w kontakcie działem obsługi
– bezproblemowe korzystanie z portalu bez wykupionej wersji premium

Nie można jednak zapominać o minusach i problemach, z którymi borykają się użytkownicy.
Są to między innymi
cena wersji premium
– nieusuwane nieaktywne konta
– fałszywe profile
– bardzo przeciągany proces usuwania aplikacji.

przeglądarce internetowejWedług oficjalnego sklepu Google Play Tinder zebrał 3,9 gwiazdki na 5 możliwych.

Czy to dużo? Ciężko tak naprawdę ocenić. Ogółem aplikację oceniło 4,6 mln osób co oznacza, że osoby, które oceniły aplikację zarówno pozytywnie jak i negatywie są liczone w milionach, więc określenie go jednoznacznie na plus lub na minus nie jest możliwe.

Na pewno możemy powiedzieć, że portal randkowy Tinder odniósł niewyobrażalny sukces w zakresie popularności a ilość pobrań oraz opinii tylko potwierdzają te słowa.

Powiązane artykuły