Home Zdrowie Sennik dowiedz się, co oznaczają Twoje sny

Sennik dowiedz się, co oznaczają Twoje sny

by Agata Kubiak
sennik

Sennik – co znaczą sny?

Sennik według definicji jest zbiorem najczęściej spotykanych snów, którym przypisuje się jakieś znaczenie w życiu rzeczywistym. Historia sennika jest z pewnością długa, bowiem znane są tłumaczenia znaczenie snówsnów, pochodzące sprzed setek lat. Przekazywane one były przez naszych dawnych przodków, szamanów, wyrocznie, babki.

Obecnie zasób sennika jest niezwykle bogaty, a dostęp do niego uzyskać można na bardzo proste sposoby – przez internet, czy ogólnodostępne książki.

Istnieje wiele stron, forów, społeczności, które pomagają tłumaczyć sny. Czy sennik rzeczywiście może pomóc z analizą snów? Co właściwie mogą oznaczać sny i, które z nich są najpopularniejsze? Sprawdźmy!

Sennik pomoże Ci z analizą snów?

znaczenie snuSennik jest narzędziem, które opiera się przede wszystkim na symbolach. To, co pojawia się w naszych snach to również nic innego jak zbiór symboli, które przypisane mają jakieś odgórne znaczenie.

Podobnie jest przecież z interpretacją wierszy! Interpretując nasze sny powinniśmy wypatrywać wyraźnych ikon i symboli, na których później należy się skupić, by odnieść je do naszej aktualnej sytuacji.

marzenie senneTrzeba zastanowić się, czy zmagamy się z jakimś problemem, czy naszą głowę zajmuje nadmiernie jakaś sprawa, która nie daje nam spokoju i, czy myślimy o niej, na tyle intensywnie, aby mogła zaprzątać nam głowę także we śnie.

Jeśli znajdziemy coś takiego, możemy przypuszczać, że owy sen odnosi się właśnie do niej, a nasz umysł podświadomie podsuwa nam jej rozwiązanie, które musimy zauważyć i samodzielnie zinterpretować. Czytając sennik, możemy lepiej rozeznać się w tym, które elementy snów mogą coś znaczyć.

marzenia senneByć może nigdy nie zwracaliśmy uwagi na symbole takie jak drzewa, wody, czy inne fragmenty natury, a wbrew pozorom mogą one mieć fundamentalne znaczenie.

Sennik to rzecz, która prowadzi nas do samoświadomości i lepszego poznania samego siebie, także naszego umysłu.

Pomaga on nam dostrzec to, na co nie zwracaliśmy do tej pory uwagi ani w życiu realnym, ani sennym, a być może powinniśmy.

księga snówSennik uczy nas poprawnej interpretacji snów, zwraca uwagę na ważne i mniej ważne symbole i wskazuje kierunek, w jakim powinna iść nasza własna interpretacja, ponieważ każdy sen to sprawa intymna, indywidualna i osobista dla każdego człowieka.

Oto 7 najpopularniejszych snów. Jakie jest ich znaczenie według sennika?

Wypadające zęby – pojawiają się jako elementy koszmarów i należą do jednych z najbardziej nieprzyjemnych, a mimo to bardzo popularnych snów.

polski sennik ludowySen ten oznacza troskę oraz lęk o naszych bliskich i ich los. Być może martwimy się o naszych rodziców, partnerów, dzieci. Wiemy, że zmagają się z problemami i chcielibyśmy im pomóc, a kompletnie nie wiemy jak?

Czasami sen o wypadających zębach może również oznaczać chorobę lub śmierć bliskiej nam osoby, co sprawia, że taki widok we śnie wprawia nas w jeszcze większy dyskomfort. Ostatecznie podaje się również, że wypadające zęby we śnie to symbol pogorszenia się stanu psychicznego osoby śniącej.

Spadanie – bardzo popularny sen, który w najprostszym jego znaczeniu może symbolizować nasz lęk przed utratą kontroli nad jakąś ważną dla nas sprawą.podaje sennik

Pokazuje on bezradność i stopniową utratę nadziei osoby śniącej.

Sen o spadaniu może być także symbolem poważnych zmian w życiu, które poprzedzać może utrata wiary w siebie, swoje siły, a nawet życie.

Spadanie może być także symbolem konfliktu wewnętrznego lub rozdarcia. Kompletnie inne znaczenie tego snu prezentował Zygmunt Freud, który łączył spadanie z seksualnością.

W obrębie kobiet miał on symbolizować chęć odbycia stosunku seksualnego lub strach przed byciem postrzeganą jako upadła, bądź nieczysta.

Odejście partnera/rozstanie – niezwykle popularny sen, którego z pewnością doświadczyła większość osób w związkach, choć nie tylko. Jest to po prostu wyraz obaw przed rozpadem związku lub problemami w nim.

sennik pisanyCzęsto śni się on osobom, które nie czują się w związku najlepiej, mają pewne wątpliwości lub zmagają się z problemem zbyt niskiego poczucia własnej wartości.

Sen o rozstaniu może także oznaczać niepowodzenie jakiegoś ważnego planu, a jeśli we śnie po owym rozpadzie czujemy ulgę to znak, że należy zakończyć jakiś etap, który zabiera nam zbyt dużo energii.

Przegapienie ważnego wydarzenia – najczęściej spotyka osoby, które żyją w nieustannym pośpiechu i mają na głowie wiele odpowiedzialności. Sen ten oznacza, że należy zwolnić bieg i pozwolić sobie na chwile relaksu, wytchnienia i odpoczynku – przede wszystkim psychicznego.

Latanie – sen ten można odbierać na dwa sposoby: pozytywny i negatywny. Może on oznaczać nasze interpretacji snuzadowolenie z tego, w jakim miejscu aktualnie się znajdujemy, np. dobrze radzimy sobie w pracy, czy szkole.

Z drugiej strony może być jednak niestety wyrazem nudy i rutyny, które wtargnęły w nasze życie, a których chcemy się pozbyć.

Sen o lataniu to zatem z jednej strony zadowolenie z życia, a z drugiej symbol naszych obaw i lęków.

Cierpienie fizyczne – sen o różnego rodzaju bolesnych incydentach jak łamanie kości, wbijanie noża w sennik ustnyciało może być symbolem ran psychicznych, z którymi się zmagamy.

Być może warto zastanowić się nad tym, co nas gryzie i skupić się na emocjach, jakie odczuwamy ostatnio najczęściej.

Nagość i gubienie odzieży – na samą myśl o czymś takim czujemy wstyd i lęk. Nie chcemy, aby coś takiego kiedykolwiek nam się przytrafiło.

Sen taki może oznaczać, że jesteśmy słabi psychicznie i mamy zbyt niskie poczucie własnej wartości, a uczucie poniżenia we śnie, być może często towarzyszy nam w realnym życiu. Warto zatem popracować nad swoją samooceną!

Co oznaczają sny według sennika?

oznacza senSennik to zatem bardzo ciekawe narzędzie, które może nas wiele nauczyć.

Dzięki niemu możemy poznać potencjalne rozwiązania naszych problemów, a także lepiej zwrócić uwagę na aspekty, które do tej pory nam umykały.

Sennik daje cenną lekcję i uczy, że warto przyglądać się szczegółom, bo w ostateczności może okazać się, że mają one ogromne znaczenie.

Powiązane artykuły