Home Life Style Bezpieczeństwo kobiet

Bezpieczeństwo kobiet

by Agata Kubiak

Bezpieczeństwo kobiet jest w dzisiejszych czasach niestety cały czas zagrożone. W wielu sytuacjach kobiety muszą zachowywać szczególną ostrożność. W związku z tym wiele z nich jest zainteresowanych skutecznymi i prostymi sposobami oraz pomysłami na wzmocnienie swojego bezpieczeństwa na co dzień. Kilka z takich metod zostało opisanych właśnie w tym tekście. Serdecznie zapraszamy do jego wnikliwej lektury!

Bezpieczeństwo podczas późnych powrotów do domu?

Niezależnie od tego czy późny powrót do domu wiąże się z pracą, czy też z imprezą, warto pamiętać o kilku prostych sposobach na zwiększenie swojego bezpieczeństwa. Pierwszym z nich jest oczywiście powrót ze znajomą czy też znajomym.

Większa grupa zdecydowanie rzadziej pada ofiarą np. rozboju czy też pobicia. Jeżeli nie masz możliwości powrotu do swojego domu ze znajomym, to zdecydowanie najlepszą metodą będzie zamówienie taksówki. Oczywiście nie każdy chce wydawać pieniądze na taksówkę.

Wówczas idealnym sposobem na zwiększenie swojego bezpieczeństwa oraz komfortu podczas nocnych powrotów będzie zakup podręcznego gazu łzawiącego.

bezpieczeństwo kobiet

Obecnie nie ma żadnego problemu z jego zakupem. Jest to produkt bardzo łatwo dostępny – największy wybór znajdziesz w sklepach internetowych.

Podręczny gaz łzawiący jest świetny sposobem na szybkie i bezpieczne obezwładnienie napastnika, a także na jego skutecznie wystraszenie. Taki gaz jest łatwy i bardzo szybki w obsłudze.

Kurs samoobrony – świetny wybór

Bardzo ciekawym i dobrym wyborem jest zapisanie się na specjalistyczny kurs samoobrony. W wielu polskich miastach jest on refundowany lub częściowo finansowany z budżetu miasta. Koniecznie sprawdź, czy taka możliwość jest dostępna w Twoim mieście.

samoobronaKurs samoobrony trwa zazwyczaj kilka tygodni. By do niego przystąpić nie trzeba mieć niesamowitej kondycji fizycznej. Kursy samoobrony są zaprogramowane w taki sposób, by pasowały do każdej kobiety niezależnie od jej wieku oraz sprawności fizycznej.

Podczas kursu samoobrony można szybko nauczyć się podstawowych chwytów, które obezwładniają napastnika. Dodatkowo podczas takiego kursu bardzo często kobiety dowiadują się innych interesujących i praktycznych porad związanych z ich bezpieczeństwem.

Pamiętaj o telefonie komórkowym

Bardzo prostym sposobem na zwiększenie swojego bezpieczeństwa jest po prostu posiadania przy sobie telefonu komórkowego.

Nie tylko umożliwi to szybkie wezwanie pomocy, ale także skutecznie odstraszy potencjalnego napastnika. Kobiety, które korzystają z telefonu np. rozmawiając, zdecydowanie rzadziej stają się ofiarami napaści.

Jeżeli wracając późno wieczorem poczujesz niepokój widząc idącą z naprzeciwka osobę to wyjmij telefon komórkowy i zadzwoń do bliskiej osoby. Możesz nawet symulować rozmowę.

W potencjalnym napastniku powinno spowodować to poczucie, że nie idziesz tą ulicą sama. Dzięki tej prostej metodzie możesz w łatwym sposób znacznie zwiększyć swoje bezpieczeństwo – tym bardziej, że w dzisiejszych czasach nie rozstajemy się z telefonami komórkowymi.

 

bezpieczeństwo

 

Powiązane artykuły