Home Zdrowie Pończochy uciskowe damskie – sposób na obciążone i zmęczone nogi każdego dnia

Pończochy uciskowe damskie – sposób na obciążone i zmęczone nogi każdego dnia

by Agata Kubiak
Pończochy uciskowe damskie

Opuchnięte kostki, drętwienie łydek, a także uczucie ciężkości nóg to uciążliwe objawy, które nie dają Ci spokoju? Martwi Cię ten stan i zastanawiasz się, co jest przyczyną występowania tych dolegliwości? Poszukujesz sposobów, które przyniosą szybką ulgę Twoim nogom na co dzień? Otóż idealną metodą jest kompresjoterapia, do której wykorzystywane są pończochy uciskowe damskie. Ich działanie pozwala również ograniczać powstawanie pajączków czy żylaków nóg, a także zapobiegać rozwojowi przewlekłej niewydolności żylnej.

Zmęczone i obciążone nogi – jakie dają objawy i u kogo występują

Coraz więcej osób skarży się na uczucie ciężkości nóg, ich obciążenie i zmęczenie. Na wizycie u lekarza wskazują, że pojawia się drętwienie nóg, uporczywe pieczenie i skurcze łydek, a także rozległe obrzęki. Zgłaszają również powstawanie żylaków nóg. Objawy te nie pozwalają normalnie funkcjonować i pogarszają samopoczucie każdego dnia. Najczęściej pojawiają się u osób, które stale wykonują swoje obowiązki zawodowe i domowe w jednej pozycji, bądź posiadają uwarunkowania genetyczne do rozwoju schorzeń układu krążenia.

Pończochy damskieJak niwelować zmęczenie i obciążenie nóg

Podstawą w zwalczaniu uczucia ciężkości nóg jest bardzo częsta zmiana pozycji ciała w ciągu dnia. Poza tym przez lekarzy zalecane jest stosowanie preparatów doustnych, jak również maści, balsamów i kremów do stosowania zewnętrznego w celu poprawy krążenia krwi. Oprócz tego coraz częściej rekomendowane jest noszenie produktów kompresyjnych, takich jak rajstopy, podkolanówki czy pończochy na żylaki damskie i męskie. Ta bezpieczna i nieinwazyjna metoda leczenia uciskiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Jak działają pończochy przeciwżylakowe damskie

Pończochy uciskowe damskie na żylaki, rajstopy kompresyjne oraz podkolanówki przeciwżylakowe to wyroby medyczne, wywierające terapeutyczny ucisk, który zmniejsza średnicę żył oraz reguluje cyrkulację żylną. Dzięki temu pończochy na żylaki damskie, jak i męskie regulują krążenie krwi, zapobiegają powstawaniu teleangiektazji oraz żylaków nóg. Dodatkowo niwelują powstawanie obrzęków oraz uporczywych skurczy i bóli kończyn dolnych. Wystarczy jedynie odpowiednio dobrać produkt do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Pończochy na żylaki damskie – jakie wybrać

Dostępne na rynku pończochy uciskowe damskie występują w różnych rozmiarach, grubościach, kolorach oraz wersjach. Przede wszystkim charakteryzują się one różnymi klasami ucisku, które dobierane są w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz występujących dolegliwości. W niwelowaniu ciężkości oraz zmęczenia nóg, oraz profilaktyce występowania żylaków polecane są pończochy przeciwżylakowe damskie o lekkim ucisku (2 klasa kompresji ASQUAL: 15-20 mmHg).

Powiązane artykuły