Home Moda Łazienka w stylu industrialnym

Łazienka w stylu industrialnym

by Agata Kubiak
Łazienka w stylu industrialnym – postaw na płytki heksagonalne

Wnętrza w stylu industrialnym nawiązują do amerykańskich przestrzeni przemysłowych lat 50. ubiegłego wieku. Dominuje więc w nich pewna surowość i oszczędność ozdób, a jednocześnie aranżacje utrzymane w tym klimacie wyglądają wyjątkowo efektownie. Jak styl ten można włączyć w łazienkę?

Łazienka w stylu industrialnym jest funkcjonalna i wydawałoby się dość prosta. Jednak odpowiednio dobrane materiały wykończeniowe w połączeniu z odpowiednimi dodatkami i kolorami sprawią, że całość będzie wysmakowana i elegancka.

Czym się wyróżnia łazienka industrialna?

Podstawowym kolorem będzie szarość betonu. Może przybrać odcień grafitowy, gołębi, a także taki wpadający w biel – pod tym względem jest duża dowolność. Akcent kolorystyczny z reguły wprowadza czerń. Powszechnie stosowanymi materiałami jest wspomniany beton, a oprócz niego chrom i drewno. To ostatnie sprawia, że w łazience panuje ciepły i przyjemny klimat, przez co straci nieco surowości i będzie bardzo stylowa.

W takiej łazience urządzenia sanitarne mają być proste, czarne lub białe. Ich uzupełnieniem będzie czarna armatura. Zamiast tradycyjnej kabiny prysznicowej lepsze będą kabiny walk-in. Na suficie nie wieszamy wielkiej i bogato zdobionej lampy, ale coś prostego. Przy stylu industrialnym ciekawym akcentem są widoczne kable i rury, które podkreślają charakter aranżacji.

Płytki ceramiczne idealne do industrialnej łazienki

Od lat w łazience układa się płytki ceramiczne. Są trwałe, łatwo je utrzymać w czystości i nie wchodzą w reakcję z wodą. Będą one dobrą propozycją również do łazienki industrialnej. Możemy poprzestać na tradycyjnych prostokątach, ale nie jest to konieczne. Dostępnych jest wiele innych form, dzięki którym wystrój stanie się ciekawszy. Jeśli preferujemy tradycyjne rozwiązania, to dobrą opcją będą płytki układane we wzór cegiełki. Rewelacyjnie prezentują się także płytki heksagonalne. One z kolei podkreślą nowoczesny wymiar wystroju.

Płytki heksagonalne na ścianę i podłogę

Cechą charakterystyczną płytek heksagonalnych jest ich kształt. Mozaika powstaje z połączonych ze sobą sześcianów, które wizualnie przypominają plaster miodu. Do wyboru są zarówno modele duże, jak i takie w mniejszym formacie. Jeśli będziemy chcieli dodatkowo podkreślić ich unikatową formę, wystarczy, że sięgniemy po fugę w kontrastującym do koloru heksagonów odcieniu.

Płytki heksagonalne, na przykład te, które proponuje Raw Decor, fantastycznie prezentują się na różnych powierzchniach. Można je ułożyć na całej ścianie bądź tylko fragmencie. Wtedy też możemy ciekawie rozdzielić strefy. Świetnie będą wyglądać m.in. przy prysznicu. Równie dobrze prezentują się we wnękach. Heksagony możemy ułożyć nie tylko na ścianie, ale i podłodze. Jednak w tym przypadku trzeba zwrócić uwagę na to, czy wybrany model płytek to płytki antypoślizgowe. Mają one powierzchnię, która pod wpływem wody nie robi się śliska, a tym samym maleje ryzyko upadku po kąpieli lub prysznicu. Tego rodzaju płytki także w znajdziemy w ofercie Raw Decor.

Powiązane artykuły