Home Moda Dlaczego warto zdecydować się na garnitur ślubny na miarę?

Dlaczego warto zdecydować się na garnitur ślubny na miarę?

by Agata Kubiak
garnitur ślubny

Ślub to wyjątkowe wydarzenie. Młoda Para rozpoczyna oficjalne życie we dwoje, czemu towarzyszą ogromne emocje. Ponieważ dzień ten zostanie w pamięci na lata, trzeba go jak najlepiej zaplanować. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Jednym z aspektów, o jakich trzeba pomyśleć, są stroje.

Nikogo nie dziwi fakt, że podczas każdego ślubu i wesela na pierwszym planie jest Panna Młoda ze swoją wyjątkową suknią. Nie znaczy to jednak, że Pan Młody może kwestię ubioru zlekceważyć. Wręcz przeciwnie, jego stylizacja musi pasować to tego, co założy małżonka. Musi też wyróżniać się na tle gości – to wszak także jego dzień i nie może ubrać się tak jak do pracy. I właśnie z tego względu dobrą propozycją będzie garnitur na miarę.

Garnitur na miarę – idealnie dopasowany do sylwetki

W garniturze wyglądamy dobrze tylko wtedy, kiedy jest idealnie dopasowany do naszej sylwetki. Liczy się fason, szerokość i długość marynarki, długość rękawów i nogawek. Gdybyśmy pożyczyli garnitur od kogoś lub postawili na coś gotowego, to niekoniecznie uzyskalibyśmy zadowalający efekt. To, że ktoś wygląda dobrze w jakimś modelu, nie jest równoznaczne, z tym że my także. Być może taki garnitur byłby niewygodny albo zaburzyłby proporcje sylwetki. Podczas ślubu na takie modowe wpadki nie ma miejsca.

Część mężczyzn ma dość niestandardową figurę, co powoduje problemy z dopasowaniem ubrań. Wtedy szycie na miarę jest właściwie obowiązkowe. Skoro wszystko ma być idealne, to nasz garnitur także. To pierwszy z powodów, dla którego warto odwiedzić pracownię krawiecką. Wprawne oko krawca zweryfikuje, jakie fasony pozwolą wyeksponować atuty sylwetki. Poza tym specjalista bardzo dokładnie ściągnie miarę, dzięki czemu każdy element będzie idealnie dopasowany.

Najwyższa jakość materiałów

Część z garniturów dostępnych w sklepach sieciowych jest z tkanin średniej jakości. Mało tego, tańsze modele nieraz mają domieszki syntetycznych materiałów, czego należy unikać. Kiedy jednak zdecydujemy się na szycie na miarę, nie tylko mamy do dyspozycji najwyższej klasy naturalne tkaniny, ale krawiec da nam do wyboru ogromny przekrój materiałów i kolorów. Tym samym nie tylko nasz ślubny garnitur będzie wyróżniał się nieprzeciętnym szykiem, ale możemy dopasować jego kolor do sukni Panny Młodej i oprawy całego wesela.

Jakie garnitury ślubne są najpopularniejsze?

Nie ulega wątpliwości, że na własnym ślubie musimy być w garniturze. Jednak garnitur to dość szerokie pojęcie i do wyboru jest mnóstwo wzorów. Najczęstszym wyborem są garnitury jednorzędowe, choć trendy na przełomie ostatnich lat nieco się zmieniły i coraz więcej osób decyduje się na garnitury dwurzędowe. Widać też wyraźne zainteresowanie stylizacjami z kamizelką. Nadal najpowszechniejsze są tradycyjne kolory jak odcienie szarego lub granatowego. Jednak na topie są również inne kolory i modele w kratę.

Jeżeli zamierzamy postawić na coś bardziej oryginalnego i szykownego, to dobrą propozycją będzie smoking. Jego uszycie także możemy zlecić krawcowi.

Powiązane artykuły