Home Podróże 4 niedrogie kierunki na wakacje solo w 2024 roku

4 niedrogie kierunki na wakacje solo w 2024 roku

by Agata Kubiak
4 niedrogie kierunki na wakacje solo w 2024 roku

Marzysz o podróży, ale portfel krzyczy „oszczędzaj”? Nie martw się! W 2024 roku masz wiele możliwości na zaplanowanie niesamowitych wakacji solo, nie zadłużając się przy tym na lata. Przedstawiamy cztery niedrogie kierunki, które pozwolą Ci odpocząć bez obciążania budżetu. Zainspiruj się, spakuj walizki, nie oszczędzaj na ubezpieczeniu turystycznym i ruszaj w podróż!

1. Tajlandia – kraina przygód

Tajlandia to raj dla podróżników o niskim budżecie. Tamtejsze plaże, kolorowe promenady i egzotyczna kuchnia przyciągają turystów z całego świata. Tanie hostele oraz pyszne uliczne jedzenie sprawią, że Twój portfel nie ucierpi. Ponadto, podróżując po kraju, masz szansę odkryć urok tradycji i kultury Tajów, zwiedzając świątynie, a także uczestnicząc w lokalnych festiwalach – najczęściej całkowicie bezpłatnie. Pamiętaj, by podczas takiej podróży zabrać ze sobą ubezpieczenie turystyczne (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl). W przeciwieństwie do wymienionych atrakcji, leczenie w Tajlandii nie jest tanie.

2. Albania – klejnot Bałkanów

Choć Albania staje się coraz popularniejsza wśród turystów, to jednak wciąż jest jednym z najbardziej niedocenianych miejsc na mapie europejskich podróży. Kraj ten oferuje malownicze wybrzeże Morza Adriatyckiego i Jońskiego, górskie krajobrazy oraz fascynującą historię. Ceny noclegów czy jedzenia są tu wciąż znacznie niższe niż w wielu innych europejskich destynacjach, co sprawia, że Albania staje się doskonałym miejscem dla indywidualnych podróżników, poszukujących piękna przyrody i kulturowego bogactwa.

3. Bułgaria – bogactwo historii

Leżąca na skrzyżowaniu Europy Wschodniej i Zachodniej Bułgaria, oferuje bogatą historię, malownicze krajobrazy i przystępne ceny. Stolica, Sofia, wita podróżnych ciekawymi zabytkami, takimi jak Sobór św. Aleksandra Newskiego czy Monastyr Rilski. Wybierając się na wybrzeże Morza Czarnego, można skorzystać z uroków popularnych miejscowości, jak Nesebyr czy Sozopol, gdzie nie tylko wypoczniesz nad morzem, ale także zanurzysz się w fascynującej historii regionu.

4. Gruzja – państwo gościnności i kontrastów

Gruzja to kierunek, który zaskakuje bogactwem kulturowym, przepięknymi krajobrazami i gościnnością miejscowej ludności. Tbilisi fascynuje swoją mieszanką nowoczesności oraz tradycji. Możesz tam degustować pyszne gruzińskie wina, zwiedzać zabytkowe cerkwie w górskich regionach, czy też relaksować się nad Morzem Czarnym. Wszystko to w przystępnych cenach, co sprawia, że Gruzja to idealny wybór dla podróżujących indywidualnie. Podobnie jak w przypadku Tajlandii, wybierając tę destynację zadbaj o ubezpieczenie turystyczne. Nawet krótki pobyt w gruzińskim szpitalu możesz wiązać się z wysokim rachunkiem. Dzięki dobrej polisie nie zapłacisz za leczenie z własnej kieszeni.

Powiązane artykuły