Home Moda Pędzle do makijażu – rodzaje i przeznaczenie pędzli

Pędzle do makijażu – rodzaje i przeznaczenie pędzli

by Agata Kubiak
Pędzle do makijażu

Pędzle do makijażu – rodzaje i przeznaczenie pędzli

Kluczem do dobrego i trwałego makijażu jest nie tylko używanie dobrej jakości kosmetyków, ale również prawidłowa aplikacja i używanie odpowiednich akcesoriów do makijażu. Czy wiesz jaki pędzel stosować do konkretnych kosmetyków? W branży beauty występują pędzle do makijażu wykonane z różnych tworzyw i o zróżnicowanym rodzaju włosia, a także w wielu kształtach i wielkościach. Różnorodność jest tak duża, że nie jest łatwo domyślić się, który pędzel do makijażu sprawdzi się najlepiej w przypadku konkretnego kosmetyku. Nałożenie bazy pod makijaż czy podkładu wymaga zupełnie innych narzędzi niż róż lub cień do powiek. W wyborze odpowiedniego pędzla równie ważny jest także obszar twarzy, który malujemy. W tym artykule podpowiemy jak rozróżniać pędzle do makijażu i jakie sprawdzą się najlepiej na danym etapie. To ułatwi wybór i zapewni zachwycający i trwały efekt końcowy makeupu.

Rodzaje pędzli do makijażu

W tym krótkim artykule dowiesz się jak najlepiej wykorzystać pędzle do makijażu, które posiadasz w swojej kosmetyczce.

1. Pędzle do podkładu

Oprócz popularnych gąbek do podkładu istnieją również pędzle, które są bardzo polecane do prawidłowego nałożenia bazy pod makijaż. Pędzel do podkładu, który sprawdza się najlepiej i jest wybierany najczęściej przez profesjonalistów i do użytku domowego to niewielki pędzel o gęstym i zwartym, równo przyciętym włosiu. Sprawdza się idealnie zarówno do płynnych jak i gęstych podkładów. Elastyczne włosie pędzla ułatwi rozprowadzenie podkładu na obszarze policzków, czoła i brody uzyskując naturalny efekt. Do trudniej dostępnych miejsc można użyć mniejszego pędzla płaskiego ze skośnym włosiem, który bez problemu dotrze w okolice oczu, ust i nosa.

2. Pędzle do korektora

Korektor nakłada się punktowo na poszczególne obszary twarzy, dlatego od pędzla do korektora wymaga się precyzji. Najlepiej wybrać pędzel płaski ze skośnym lub zaokrąglonym zakończeniem włosia. Pędzel nie tylko musi łatwo dotrzeć do trudniej dostępnych okolic oczu, ale również nie pozostawić zbyt grubej warstwy kosmetyku, która zbierając się w zagięciach skóry, zaburzy estetykę finalnego efektu.

3. Pędzle do pudru

Pędzle do pudru to najpopularniejsze pędzle do makijażu. Puder to jedyny kosmetyk, którego aplikacja pędzlem w celu uzyskania odpowiedniego efektu jest obowiązkowa. Pędzel do pudru to pędzel o dużej, gęstej główce z luźnym włosiem, który ułatwia rozprowadzenie pudru, wygładzając skórę twarzy i zakrywając niedoskonałości. Odpowiedni pędzel do pudru pozwoli na trwałą aplikację, jednocześnie nie absorbując pudru, dzięki czemu kosmetyk posłuży nam na dłużej.

4. Pędzle do różu

Róż jest jednym z etapów wykończenia makijażu. Precyzyjna i jak najbardziej naturalna aplikacja różu, aby podkreślić kości policzkowe i dodać kobiecego uroku wymaga odpowiedniego pędzla. Pędzel do różu jest średniej wielkości i gęstości włosia. Może mieć lekko skośną końcówkę lub zaokrągloną. Warto sprawdzić, czy włosie jest delikatne i puszyste, aby nie rozcierało różu, tworząc smugi, a delikatnie go rozprowadzało po powierzchni policzków. Ten sam model pędzla można używać do aplikacji bronzera.

5. Pędzle do cieni

Dobry model pędzla do cieni to gwarancja udanego makijażu oka. Warto posiadać dwa lub trzy modele różniące się szerokością i sztywnością włosia. Do nałożenia cienia na całą powierzchnię ruchomej powieki używa się pędzelka z małą główką o puszystym włosiu średniej gęstości. Ten model jest również doskonały w blendowaniu i rozcieraniu cieni. Do bardziej precyzyjnych ruchów, na przykład podkreślenia linii rzęs, użyj pędzla o sztywniejszym, zbitym włosiu i skośną końcówką.

6. Pędzle do brwi

Obecne trendy w makijażu to naturalny efekt gęstych i szerokich brwi. Brwi podkreślają oczy i definiują twarz, dlatego warto zadbać o ich nienaganny wygląd. Pędzle do makijażu oferują specjalne precyzyjne modele do brwi, które umożliwiają rozrysowanie nawet pojedynczych włosków. Są to pędzle płaskie ze sztywną, skośną końcówką.

7. Pędzle do ust

Również pomadka nałożona za pomocą pędzelka jest trwalsza i wygląda naturalniej. Aplikacja pomadki pędzelkiem pozwala dokładnie rozprowadzić cienką warstwę pomadki i podkreślić kontur ust. Pędzel do ust ma malutką spiczastą końcówkę, którą wygodnie wykonasz dokładny makijaż ust.

Najczęściej doświadczenie pozwala wybrać najlepsze pędzle do makijażu, ponieważ każda kobieta ma swoje wymagania i oczekuje innych efektów. Wśród ofert pędzli znajdziesz pędzle z naturalnym i syntetycznym włosiem. Wybór rodzaju włosia zależy od indywidualnych potrzeb. Warto również zwrócić uwagę, aby uchwyt pędzla, aby był wygodny w użytkowaniu.

Kierując się przy wyborze powyższymi wskazówkami, skompletujesz pędzle do makijażu, które wyczerpią zapotrzebowanie podczas każdego etapu upiększania cery.

Powiązane artykuły