Home Moda Szatynki-który kolor wciąż jest w modzie

Szatynki-który kolor wciąż jest w modzie

by Agata Kubiak
szatynki

Szatynki wielki powrót ! Który kolor włosów wciąż jest w modzie

kolor włosów szatynki

kolor włosów szatynki

Szatynki przez pewien czas wielu osobom kojarzyły się z nieco nudnym, mało charakterystycznym wyglądem, jednak teraz mają decydujący głos.

Do mody weszły przeróżne cienie brązu i ciemnego blondu – od orzechowych do bursztynowych. Wśród modelek prezentujących najnowsze kolekcje wielkich projektantów mody można było zobaczyć wiele szatynek.

Szatynki wśród gwiazd

W show biznesie można znaleźć wiele szatynek, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Przykładem może być znana brytyjska aktorka Kate Beckinsale czy Natascha McElhone. Znaną szatynką jest również Jessica Biel czy Renata Gabryjelska.

Brązowe włosy – komu pasują?

czarnych włosach

czarnych włosach

Brązowe włosy mogą pasować niemal wszystkim, gdyż istnieje wiele odcieni tego koloru. Osoby, która mają ciepłą karnację i brązowe oczy będą dobrze wyglądać z miodowymi lub karmelowymi brązami.

Z kolei osoby blade z chłodną cerą i jasnymi oczami będą lepiej wyglądać w popielatych odcieniach włosów.

Szatynka czy brunetka? Czym się różnią?

Szatynki i brunetki często są ze sobą mylone. Wiele osób traktuje te

ciemne włosy

brązowych włosów

określenia jako synonimy. Czym się od siebie różnią? Brunetka ma włosy w kolorze czarnym lub prawie czarnym, natomiast szatynka ma brązowe włosy.

Warto przy tym zaznaczyć, że do szatynek zalicza się zarówno osoby z włosami w kolorze ciemnego blondu, ale również jasnego, średniego i ciemnego brązu.

Co każda szatynka wiedzieć powinna

ciemny blond

ciemny blond

Każda szatynka musi pamiętać, że zaniedbane brązowe włosy będą się bardziej rzucać w oczy niż jasne kosmyki, dlatego wymagają odpowiednio dobranej pielęgnacji.

Niektóre odcienie brązu mogą postarzać, dlatego muszą być dopasowane do typu urody.

Jaki kolor będzie najlepszy dla szatynki?

Szatynkom pasują różne kolory, więc jest w czym wybierać. Będą się one świetnie prezentować w takich kolorach jak biel, czerń, szarość czy granat. Kolory warto dopasować do swojego typu urody.

Szatynki z ciepłą karnacją będą wspaniale wyglądać w beżach, brązach czy pomarańczach, a szatynki z chłodnym typem urody będą dobrze się prezentować w różach, fioletach czy błękicie.

Powiązane artykuły