Home Moda Okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną — idealne rozwiązanie na lato

Okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną — idealne rozwiązanie na lato

by Agata Kubiak
Okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną

Aż 40% Polaków nosi okulary korekcyjne. Tyle samo osób może mieć problem, szczególnie latem, kiedy dla zachowania optymalnego komfortu widzenia i ochrony oczu zaleca się zakładanie okularów przeciwsłonecznych z filtrem przeciw promieniom UVA i UVB. Nie każdy może sobie pozwolić na finansową inwestycję w zakresie nabywania specjalnych okularów korekcyjnych z funkcją przeciwsłoneczną. Nie każdy również chce zmieniać swoje ulubione, idealnie dopasowane oprawki. Doskonałym rozwiązaniem są więc okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną. Dowiedz się na ich temat więcej.

 

Jak działa nakładka przeciwsłoneczna?

Specjalna nakładka przeciwsłoneczna jest montowana do tradycyjnych okularów korekcyjnych w razie potrzeby. Jest lekka, idealnie dopasowana do oprawek i soczewek, wykonuje się ją na specjalne zamówienie do danego typu okularów. Dzięki temu zyskuje się gwarancję, że nakładka nie odczepi się ani nie odpadnie, na przykład podczas aktywności fizycznej właściciela okularów.

Nakładki przeciwsłoneczne najczęściej nabywa się w komplecie wraz z okularami korekcyjnymi, chociaż w licznych przypadkach można je też zamówić w późniejszym etapie. Warto jednak wiedzieć, że nakładki te mogą być stosowane tylko do specjalnych okularów korekcyjnych. To technika stosunkowo nowa, dopiero zdobywająca popularność.

Okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną — kto powinien się na nie zdecydować? 

Okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną to doskonała opcja dla osób, które nie chcą inwestować w tego rodzaju gadżety zbyt dużo, ale jednocześnie chcą zadbać o narząd widzenia należycie. Okulary 2 w 1 są znacznie tańszym rozwiązaniem, aniżeli nabywanie dwóch oddzielnych par. Warto przy tym zaznaczyć, że zachowują one swoją doskonałą jakość. Soczewki korekcyjne zawsze wykonywane są na specjalne zamówienie, uwzględniając wadę wzroku pacjenta, zaś nakładka przeciwsłoneczna zawiera wysoki filtr, który chroni oczy przed promieniowaniem UV.

Jakie okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną wybrać?

Dobrą informacją jest to, że okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Właśnie dlatego producenci oferują coraz szerszy wybór oprawek, które można dobierać wedle własnych preferencji czy gustu. Różne modele proponuje między innymi Euphoria sklep z okularami online. Wystarczy wejść na oficjalną stronę tego e-sklepu, by wybrać najlepiej dopasowane oprawki. Dzisiaj szczególnym powodzeniem cieszą się oprawki Perfect Match — model klasyczny, w którym nakładki są idealnie dopasowane i praktycznie nie widać ich montażu z oprawką. Do wyboru jest również wiele modeli oprawek światowych, prestiżowych marek, jak Carrera, David Beckham czy dobrze znany Polaroid. Tego rodzaju okulary można wybierać wedle preferowanego kształtu i koloru czy zwracając uwagę na obowiązujące w nadchodzącym sezonie trendy mody.

Powiązane artykuły