Home Kobieta w biznesie ENTJ-osobowość typu dowódca

ENTJ-osobowość typu dowódca

by Agata Kubiak
ENTJ-osobowość typu dowódca

Dowódcy to naturalni przywódcy. Osoby o tym typie osobowości uosabiają charyzmę i pewność siebie, emanując autorytetem w sposób, który przyciąga tłumy we wspólnym celu.

swoich emocjiJednak w przeciwieństwie do swojego bardziej wrażliwego odpowiednika, głównego bohatera, Dowódcy charakteryzują się nieustępliwym racjonalizmem, który napędza ich energię, determinację i bystre umysły, aby osiągnąć cele, które sobie wyznaczyli.

Może są lepsi tylko o 3% populacji, ponieważ potrafią przytłoczyć bardziej nieśmiałe i wrażliwe typy osobowości, czyli większość społeczeństw na świecie, ale to im zawdzięczamy istnienie wielu ludzi biznesom, które wydają się nam oczywiste i instytucjom.

Jakie są cechy Dowódcy? Krótko charakterystyka

mocne stronyEkstrawertyk kochający wyzwania i złożone problemy, w których może zastosować swoje kreatywne podejście, wsparte uporządkowanym działaniem i logiką.

Wrodzona ambicja prowadzi do naturalnej tendencji do patrzenia w przyszłość, będąc jednocześnie mocno zaangażowanym w działania, które obecnie mają miejsce.

Koncentruje się nie tylko na efekcie końcowym, ale także na doskonaleniu procesów, zadań, narzędzi i środowisk.

Ma silny wpływ na współpracowników, ale paradoksalnie lepiej czuje się wśród osób o podobnych cechach osobowości. Jest charyzmatyczny i potrafi przekonywać się o swoich argumentach.

Zalety i wady Dowódcy (ENTJ)

osiąganiu celówSzkoda, że dowódca w pracy nie dba o drobiazgi, nie zwraca uwagi na sukces innych, a monotonne czynności szybko go męczą.

Najprawdopodobniej rzadko wyjdzie im z ust. Wysokie wymagania i krytyka utrudniają im bycie szefami. Procedury i formalności – nie przepadają za tymi kwestiami.

Osobowość ENTJ a związki

Nawet w związkach ENTJ chcą być liderami. Jednak osoby dojrzałe emocjonalnie potrafią dostosować się do potrzeb partnera i zaspokoić swoje pragnienia emocjonalne.

Dzięki poczuciu odpowiedzialności i oddaniu ludziom są w stanie zbudować szczęśliwą relację na lata. Mogą chwalić i krytykować swoją drugą połówkę, chociaż ważna jest dla nich równowaga. Jako swoich partnerów wybraliby innych przedstawicieli o intuicyjnych osobowościach, ale tylko z kilkoma przeciwstawnymi cechami.

Dowódca a praca zawodowa

Dowódcy mają tendencję do zarządzania zespołami projektowymi dlatego doskonale sprawdzą się w roli managera lub project managera. Dowódca dobrze znosi także tymczasowe bezrobocie, potrafi w tym czasie odpowiednio zaplanować kolejne kroki w karierze. Najlepiej pracuje, gdy prowadzi własny biznes i dlatego też wtedy zarabia najwięcej.

Najlepsze zawody dla Dowódcy

Dowódcy mają skłonności zawodowe do wielu zawodów. Gdzie byłoby najlepiej? Miejsce, w którym może przewodzić i działać. Dobrym pomysłem było być ekonomistą, pisarzem, lekarzem, profesorem, redaktorem naczelnym, naukowcem, organizatorem, wynalazcą czy maklerem giełdowym.

ekstrawertyczne myślenieTaka osoba ma szerokie możliwości, dzięki czemu może pracować na różnych stanowiskach, aż osiągnie szczyt swojego idealnego, zawodowego sukcesu. Dowódcy mogą założyć i zarządzać własnym biznesem. Zostanie własnym szefem to dla nich wymarzona opcja.

Sprawdź, czy jesteś Dowódcą – krótki test

rzeczy niemożliwychTest osobowości składający się z 4 pytań jest znany od dziesięcioleci. Isabelle Briggs Myers i Kathryn Cook Briggs napisały to, co uważały za 16 typów osobowości.

Prywatnie matka i córka przeszły do historii jako autorzy testu nazwali swoje nazwisko: Myers-Briggs Test, w skrócie MBTI.

Wiele osób poleca wykonanie tego testu przed wyborem ścieżki kariery. Czy jesteś ciekawy swojego przeznaczenia? Wykonaj test:

Pytanie pierwsze

Więc jak zamierzasz spędzić weekend?

  • Zadzwonię do znajomych i zapytam o ich plany. Oczywiście możemy udać się do nowej restauracji w okolicy. LITERA: E
  • Zostanę w domu i obejrzę mój ulubiony serial. Mogę wyłączyć telefon, żeby mi nie przeszkadzać. Poczytam książkę i wezmę prysznic. LITERA: I

Kolejne pytanie

Który opis bardziej Ci odpowiada?

  • Najważniejsze jest to, co dzieje się tu i teraz. Zwracam uwagę na szczegóły i preferuję twarde fakty. LITERA: S
  • Fakty są nudne. Uwielbiam marzyć i całkowicie polegam na swojej intuicji. LITERA: N

To już prawie koniec

Konkurencyjna firma oferuje Ci prace. Masz wątpliwości, ponieważ pomimo proponowanej wyższej pensji nie chcesz odejść od współpracownika. Poza tym wiesz, że wkrótce otrzymasz awans. Jaką decyzję podejmiesz?

  • Zawsze staram się podążać za swoim sercem, więc i tym razem pójdę za impulsem. LITERA: F
  • Przejrzę wszystkie fakty. Rozważę argumenty z listą zalet i wad. Nie podejmuję pochopnych decyzji. LITERA: T

Wielki finał

Już tylko dwie godziny do wesela koleżanki. Jak idą przygotowania?

Prawie miesiąc temu prawie wszystko było gotowe. W tej chwili zajmuję się tylko sprawami osobistymi. LITERA: J
Najlepsze rzeczy dzieją się naturalnie. Wiem jedno, wesele będzie super. LITERA: P

Najbardziej znani Dowódcy

Cesarz Francji: Napoleon Bonaparte

Napoleon Bonaparte, francuski żołnierz, mąż stanu, cesarz Francji i król Włoch. Urodził się na Korsyce jako syn biednego szlachcica. Studiował w szkołach wojskowych w Brennes i Paryżu, w wieku 16 lat otrzymał stopień podporucznika artylerii.

Od 1793 wstąpił do Armii Rewolucyjnej, wspierając jakobinów i Maksymiliana Robespierre’a. Awansowany do stopnia generała. Dowódca armii francuskiej we Włoszech. Poprowadził francuską okupację Belgii i zawarł korzystne porozumienie pokojowe z Austrią. Podbił Maltę i zorganizował inwazję na Egipt.

W listopadzie 1799 zorganizował wojskowy zamach stanu i objął władzę we Francji jako pierwszy konsul i naczelny dowódca. Został koronowany na cesarza Francji.

Amerykański prezenter: Dave Letterman

David Letterman prowadzi własny program od lat 70-tych. Jego występy ociekają ostrym językiem i przenikliwym dowcipem. Znany jest ze swojego talentu do niepokojących pytań i debat.

Żaden gość nie zostanie pominięty. Znany ze starć słownych z Cher, Shirley MacLaine, Madonną. Jest bardzo sarkastyczny i cyniczny. Nigdy nie można przewidzieć, co tym razem wymyśli. Prawdopodobnie sprawia to, że nie każda gwiazda ma odwagę pojawić się w jego programie.

Prezydent USA Donald Trump

Donald Trump to obecnie jedna z najbardziej znanych i lubianych osób na świecie. Dziś znany jest głównie jako prezydent Stanów Zjednoczonych, jest także politykiem, osobowością telewizyjną, a zwłaszcza doświadczonym i odnoszącym wiele sukcesów przedsiębiorcą.
Wszystkie biznesy Donalda Trumpa działają w ramach Trump Organization.

Powiązane artykuły