Home Moda Radiofrekwencja mikroigłowa – dla kogo?

Radiofrekwencja mikroigłowa – dla kogo?

by Agata Kubiak
Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to innowacyjna metoda kosmetyczna, która wykorzystuje kombinację dwóch zaawansowanych technologii: radiofrekwencji i mikroigieł. Jest skutecznym rozwiązaniem dla osób poszukujących poprawy kondycji skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz innych obszarów ciała. Metoda ta może być stosowana w przypadku różnorodnych problemów skórnych, w tym:

 • Zmarszczki i linie mimiczne: Radiofrekwencja mikroigłowa może pomóc w redukcji drobnych zmarszczek, linii mimicznych oraz poprawie elastyczności skóry.
 • Niedoskonałości skóry: Może być skuteczna w redukcji widoczności porów, blizn potrądzikowych oraz innych nierówności skórnych.
 • Ujędrnianie i lifting: Dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, radiofrekwencja mikroigłowa może pomóc w ujędrnieniu skóry, nadając jej młodszy wygląd.
 • Redukcja przebarwień: Może również pomóc w redukcji przebarwień skóry, w tym plam starczych czy przebarwień pozapalnych.
 • Odmładzanie skóry: Dzięki regeneracji i rewitalizacji skóry, radiofrekwencja mikroigłowa może przyczynić się do ogólnego odmłodzenia wyglądu skóry.

Jednakże przed przystąpieniem do zabiegu zaleca się konsultację z doświadczonym specjalistą, który oceni stan skóry oraz dostosuje odpowiedni plan leczenia, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Radiofrekwencja mikroigłowa RF – termolifting RF

Radiofrekwencja mikroigłowa (RF) oraz termolifting RF to dwie różne techniki wykorzystywane w kosmetologii do poprawy kondycji skóry. Oto ich krótkie omówienie:

 1. Radiofrekwencja mikroigłowa (RF): Jest to zaawansowana technologia, która łączy w sobie korzyści dwóch metod: radiofrekwencji i mikroigłowej terapii. W tym procesie cienkie igły dostarczają energię radiową do głębszych warstw skóry, gdzie generują kontrolowane mikrouszkodzenia termalne. Efekt tych mikrouszkodzeń to stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy elastyczności, jędrności i ogólnego stanu skóry. Jest to skuteczna metoda do redukcji zmarszczek, blizn, ujędrniania skóry oraz poprawy jej tekstury.
 2. Termolifting RF: Termolifting RF, znany również jako RF Skin Tightening, wykorzystuje technologię radiofrekwencji do ogrzewania głębszych warstw skóry bez uszkadzania powierzchni. Podgrzewanie skóry powoduje skurczenie włókien kolagenowych oraz stymuluje produkcję nowego kolagenu, co prowadzi do ujędrnienia i naprężenia skóry. Termolifting RF może być stosowany na różnych obszarach ciała, takich jak twarz, szyja, brzuch, ramiona czy uda, aby poprawić ich wygląd i redukować objawy starzenia się skóry. Zarówno radiofrekwencja mikroigłowa, jak i termolifting RF, są bezpiecznymi i skutecznymi metodami, które mogą być stosowane jako alternatywa lub uzupełnienie innych procedur kosmetycznych, takich jak botox czy wypełniacze. Jednakże przed przystąpieniem do zabiegów zaleca się konsultację z doświadczonym specjalistą, który dobierze odpowiednią metodę do indywidualnych potrzeb i stanu skóry pacjenta.

Wskazania do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest polecany dla osób, które chcą poprawić kondycję swojej skóry, zwłaszcza jeśli dotyczy to następujących problemów:

 • Zmarszczki i linie mimiczne: Radiofrekwencja mikroigłowa może pomóc w redukcji drobnych zmarszczek i linii mimicznych, nadając skórze młodszy wygląd.
 • Utrata elastyczności i jędrności skóry: Jest skuteczna w ujędrnianiu skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny, które są kluczowe dla zachowania elastyczności i jędrności skóry.
 • Nierówności skórne: Może być stosowana do redukcji widoczności porów, blizn potrądzikowych oraz innych nierówności skórnych, poprawiając w ten sposób jej teksturę i wygląd.
 • Przebarwienia skóry: Radiofrekwencja mikroigłowa może również pomóc w redukcji różnego rodzaju przebarwień skóry, takich jak plamy starcze czy przebarwienia pozapalne.
 • Ogólna poprawa kondycji skóry: Jest również stosowana do rewitalizacji i odmładzania skóry, poprawiając jej wygląd i teksturę.
 • Poprawa konturów twarzy i ciała: Może być również stosowana do modelowania i poprawy konturów twarzy oraz innych obszarów ciała.

Wskazania do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej mogą się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb i stanu skóry pacjenta. Dlatego zawsze zaleca się skonsultowanie z doświadczonym specjalistą, który oceni stan skóry i dostosuje odpowiedni plan leczenia, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Zasada działania

Zasada działania radiofrekwencji polega na wykorzystaniu prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości (zwykle od kilkudziesięciu do kilku setek kHz), który przepływa przez tkanki skórne i generuje ciepło w obrębie tkanki. Podczas zabiegu radiofrekwencji fale radiowe przenikają do skóry, gdzie pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny. To z kolei powoduje ujędrnienie skóry, redukcję cellulitu, wygładzenie zmarszczek oraz poprawę ogólnego napięcia skóry. Zabiegi radiofrekwencji mogą być stosowane na różne obszary ciała, takie jak:

 • Twarz
 • Szyja
 • Dekolt
 • Ramiona
 • Brzuch
 • Pośladki
 • Uda

Warto zaznaczyć, że radiofrekwencja jest technologią bezpieczną, nieinwazyjną i bezbolesną, która może być stosowana na różnych obszarach ciała. Jednakże efekty i skuteczność zabiegu mogą się różnić w zależności od rodzaju urządzenia oraz indywidualnych cech pacjenta.

Na czym,polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej polega na wykorzystaniu specjalnego urządzenia, które emituje fale radiowe o wysokiej częstotliwości. Mikroigły, które są umieszczone na głowicy urządzenia, pomagają przekazywać energię radiową do warstw skóry. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej to innowacyjna technika kosmetyczna, która łączy w sobie zalety dwóch skutecznych metod: radiofrekwencji i mikroigłowej terapii. Oto główne kroki procedury:

 1. Przygotowanie skóry: Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie i zdezynfekowanie skóry obszaru poddanego zabiegowi, najczęściej twarzy, szyi, dekoltu lub innych obszarów ciała.
 2. Nakłucie skóry: Specjalnie zaprojektowane urządzenie wyposażone w mikroigły zostaje użyte do delikatnego nakłucia skóry na obszarze, który ma być poddany zabiegowi. Mikroigły przenikają do głębszych warstw skóry, tworząc mikrouszkodzenia.
 3. Aplikacja energii radiowej: Następnie urządzenie emituje energię radiową, która jest kierowana poprzez mikroigły do głębszych warstw skóry. Energia ta powoduje kontrolowane podgrzanie tkanek skórnych bez uszkadzania powierzchni skóry.
 4. Stymulacja regeneracji skóry: Działanie radiofrekwencji mikroigłowej stymuluje procesy regeneracyjne skóry, m.in. produkcję nowego kolagenu i elastyny. Kolagen i elastyna są odpowiedzialne za jędrność, elastyczność i młodszy wygląd skóry.
 5. Wygładzenie skóry i poprawa jej kondycji: Efektem zabiegu jest stopniowa poprawa kondycji skóry, w tym redukcja zmarszczek, poprawa elastyczności, ujędrnienie skóry oraz redukcja nierówności i przebarwień.
 6. Zakończenie zabiegu i pielęgnacja skóry: Po zakończeniu zabiegu na skórę może zostać nałożony krem lub serum nawilżające oraz przeciwsłoneczne w celu zabezpieczenia i nawilżenia skóry.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest coraz bardziej popularny ze względu na swoją skuteczność w poprawie kondycji skóry oraz minimalny okres rekonwalescencji po zabiegu. Osiągnięcie optymalnych rezultatów zazwyczaj wymaga serii zabiegów, zależnie od indywidualnych potrzeb i stanu skóry pacjenta. Przed przystąpieniem do zabiegu zaleca się konsultację z doświadczonym specjalistą, który oceni stan skóry i dostosuje odpowiedni plan leczenia.

Uwagi dotyczące zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej w gabinecie Dermedika w Krakowie

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej w gabinecie Dermedika w Krakowie jest przeprowadzany przez doświadczonych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie w tej dziedzinie. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny, a także nieinwazyjny, co oznacza brak konieczności przebywania w szpitalu ani długiego okresu rekonwalescencji. Ogólnie rzecz biorąc, zabieg radiofrekwencji mikroigłowej w gabinecie Dermedika w Krakowie cieszy się pozytywnymi opiniami pacjentów oraz zapewnia satysfakcjonujące rezultaty. Jest to doskonała opcja dla osób poszukujących skutecznego i bezpiecznego sposobu poprawy kondycji skóry.

Efekty radiofrekwencji RF

Zabiegi radiofrekwencji (RF) mogą przynieść szereg korzyści dla kondycji skóry i sylwetki. Oto kilka głównych efektów, jakie można osiągnąć dzięki zabiegom radiofrekwencji:

 1. Poprawa jędrności i elastyczności skóry
 2. Redukcja zmarszczek i linii mimicznych\
 3. Ujędrnienie skóry
 4. Redukcja cellulitu

Przeciwwskazania do wykonania radiofrekwencji mikroigłowej

Choć radiofrekwencja mikroigłowa jest stosunkowo bezpieczną procedurą, istnieją pewne przeciwwskazania, które mogą wykluczyć możliwość wykonania zabiegu lub wymagać szczególnej ostrożności. Oto kilka przeciwwskazań:

Zawsze ważne jest przeprowadzenie szczegółowej konsultacji z doświadczonym specjalistą przed przystąpieniem do jakiegokolwiek zabiegu kosmetycznego, aby ocenić ewentualne przeciwwskazania oraz zminimalizować ryzyko powikłań.

Powiązane artykuły