Home Life Style Phubbing rujnuje nasze związki

Phubbing rujnuje nasze związki

by Agata Kubiak
Phubbing rujnuje nasze związki

 

Phubbing to interakcja z telefonem, gdy ktoś z tobą rozmawia. Phubbing może być pozytywny lub negatywny w zależności od osoby. Jednak większość ludzi phub rozmawia z przyjaciółmi lub członkami rodziny. Może to być niegrzeczny nawyk, którego powinniśmy unikać.przypadku ludzi wykluczonych społecznie

Phubbing może spowodować, że ludzie przegapią ważne wydarzenia. Na przykład osoba może przegapić rozmowę kwalifikacyjną lub prezentację z powodu skupienia się na telefonie.

Większość ludzi, którzy phub są świadomi, że to robią. Są po prostu zbyt przyzwyczajeni do robienia tego, żeby się powstrzymać.

Dodatkowo mogą czuć się z tym źle po fakcie i obawiać się utraty ważnych informacji. Na szczęście istnieje wiele sposobów na uniknięcie phubowania bez bycia niegrzecznym.

Phubbing, czyli ciągłe gapienie się w telefon

 

Phubbing, znany również jako „pomijanie telefonu”, polega na ignorowaniu kogoś podczas rozmowy telefonicznej. Może się to zdarzyć podczas każdej rozmowy twarzą w twarz z przyjaciółmi, rodziną lub współpracownikami.ostatniej aktywności społecznej

Phubbing może przybierać inne formy, takie jak patrzenie na ciebie znad głowy, gdy ktoś mówi, mając nadzieję, że znajdziesz kogoś (lub coś) bardziej interesującego.

Phubbing jest ogólnie niegrzeczny i pokazuje, że rozmowa telefoniczna i jej treść są ważniejsze niż osoba, z którą rozmawiasz.

Phubbing – czyli telefon snubbing – ignorowanie przez telefon – to celowe przerwanie interakcji w celu skorzystania ze smartfona. To nowe zjawisko, choć obecnie bardzo powszechne, badano w różnych kontekstach: interakcje z rówieśnikami, relacje w pracy lub grupy przyjaciół.

Michał Frąckowiak, badacz z Polski i doktorant na Uniwersytecie w Lozannie, postanowił zbadać szeptanie w związkach romantycznych – w związkach heteroseksualnych. Badania w dużej mierze koncentrowały się na zadowoleniu partnera ze związku.zjawisko phubbingu

Badanie wykazało, że phubbing negatywnie wpłynął na satysfakcję ze związku obojga partnerów.

Kiedy jednak osoby garbiące czuły się w związku bezpiecznie, a ich partnerzy okazywali zrozumienie i szacunek dla sytuacji, negatywne skutki garbienia były mniej wyraźne.

Jak phubbing niszczy relacje

dłuższej perspektywie skutki phubbinguPhubbing, znany również jako „pomijanie rozmowy”, to ignorowanie kogoś podczas rozmowy. Może się to zdarzyć podczas każdej rozmowy twarzą w twarz z przyjaciółmi, rodziną lub współpracownikami.

Phubbing może przybierać inne formy, takie jak patrzenie na swoją głowę, gdy ktoś mówi, mając nadzieję, że znajdziesz kogoś (lub coś) bardziej interesującego.

Phubbing jest zwykle niegrzeczny i pokazuje, że rozmowa telefoniczna i jej treść są ważniejsze niż osoba, z którą rozmawiasz. Phubbing – czyli telefon snubbing – ignorowanie telefonu – to celowe przerwanie interakcji w celu skorzystania ze smartfona.

To nowe zjawisko, choć obecnie bardzo powszechne, było badane w różnych kontekstach: interakcjach z rówieśnikami, relacjach w pracy lub grupach, postanowił zbadać szeptanie w związkach romantycznych – szeptanie w związkach heteroseksualnych. Badanie koncentrowało się na zadowoleniu par ze swojego związku.

 

Phubbing w rodzinie

 

zdrowych relacjiCiągłe wpatrywanie się w telefon, niepodnoszenie wzroku podczas rozmowy, a nawet ignorowanie sygnałów z otoczenia może być irytujące dla kogoś, kto doświadcza syndromu głowy w dół.

Czuje się odrzucona, zaniedbana i niepotrzebna. Nowe badanie przeprowadzone w Turcji pokazuje, że pochylanie głowy może zaszkodzić relacjom z innymi.

Może nawet wpływać na wiązania, które wydają się być silne i stabilne. Złe samopoczucie, które może być spowodowane nudą, jest dla wielu osób sposobem na znalezienie łatwo dostępnej rozrywki.

Może to być również spowodowane tym, że ktoś próbuje uniknąć niezręcznych rozmów lub nie czuje się pewnie w interakcjach społecznych.

czasie romantycznych chwilPhubbing może również wskazywać na uzależnienie od telefonu i FOMO (strach przed przegapieniem), zwłaszcza gdy staje się normą w interakcjach społecznych. Jeśli phubbing zacznie niszczyć relacje, może być niebezpieczny.

Phubbing jak z nim walczyć

Wskazówki, jak ograniczyć patrzenie w dół Głowa w dół to nawyk sprawdzania telefonu lub tabletu podczas spotkania towarzyskiego. Stało się to poważnym problemem, z którym borykają się współcześni ludzie. Wiele osób spędza większość czasu na urządzeniach elektronicznych, co negatywnie wpływa na ich zdrowie psychiczne.ostatnich latach wykazały

Pracodawcy, rodzice i uczniowie powinni podjąć kroki w celu ograniczenia phubingu i uczynienia ludzi zdrowszymi i szczęśliwszymi. Szkoły to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc. Większość uczniów ma trudności z koncentracją podczas nauki. Wielokrotnie sprawdzają swoje telefony, starając się być zajęty.

Takie zachowanie utrudnia nauczycielom i kolegom z klasy skupienie się na omawianym temacie. Może to również utrudniać im komunikowanie się z innymi, gdy są aktywne.

Spuszczanie głowy w szkole może mieć negatywny wpływ na naukę wszystkich. Rodzice to kolejna grupa, która może zapobiegać załamaniom, ustalając ścisłe zasady dotyczące pory snu.

Dzieci, które kładą się późno, częściej tracą panowanie nad sobą. To dlatego, że mają więcej czasu na sprawdzenie swoich urządzeń w nocy. Osoby, które ograniczają porę spania do rozsądnego czasu, ograniczają również czas na sprawdzenie swoich urządzeń.

Jeśli chodzi o ten problem, każda dziedzina życia ma rozwiązanie! Pracodawcy mogą również ograniczyć headhunting, oferując pracownikom ciekawą pracę zamiast pracy przy biurku. Wiele osób spędza większość czasu na urządzeniach elektronicznych.

relacje społeczneNazywa się to Syndromem Nadużywania Elektronicznego lub EOS. Jest to poważny problem, którym należy się zająć w dzisiejszym społeczeństwie.

Zamiast traktować to jako żart, pracodawcy powinni potraktować tę kwestię poważnie i zapewnić pracownikom dobre środowisko pracy.

W ten sposób pracownicy będą zachęcani do dbania o swoje zdrowie w miejscu pracy. Phubbing to poważny problem, którym należy się zająć w dzisiejszym społeczeństwie.

Phubbing to poważny problem, którym należy się zająć w dzisiejszym społeczeństwie. Wiele osób spędza większość czasu przy urządzeniach elektronicznych, co negatywnie wpływa na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Pracodawcy – uczniowie – rodzice – i pracownicy – powinni podjąć kroki w celu ograniczenia phubbingu, aby ludzie byli zdrowsi i szczęśliwsi!

Powiązane artykuły