Home Moda Piercing nosa przebieg, pielęgnacja, cena

Piercing nosa przebieg, pielęgnacja, cena

by Agata Kubiak
Piercing nosa

Piercing nosa tu dowiesz się wszystkiego, czego możesz potrzebować, żeby lepiej zaznajomić się z tematem piercingu nosa. Znajdziesz tu najważniejsze informacje, takie jak cena i rodzaje przekłuć nosa, to jak postępować po zabiegu i zadbać o kolczyk oraz kilka istotnych informacji na temat ewentualnych przeciwwskazań.

przekłuwanie nosa

przekłuwanie nosa

Te wiadomości mogą okazać się dla Ciebie przydatne byś mógł lepiej przygotować się na planowane przekłucie, a także dostarczą Ci dodatkowej wiedzy na ten temat.

Symbolika piercingu

przekłuwanie nosa

przekłuwanie nosa

Piercing to forma ozdabiania swojego ciała kolczykami, wisiorkami lub inną biżuterią. Miejsce zdobień może być przeróżne.

Początkowo przekłucia skupiały się na uszach, jednak z czasem ta metoda przyozdabiania siebie stała się bardziej popularna, a przekłucia zaczęły znajdywać swoje miejsce w różnych częściach twarzy między innymi w nosie, ustach, brwiach, czy języku.

Na tą chwilę przekłucia zdobią również części ciała. W dawnych czasach ten typ zabiegu traktowany był bardzo symbolicznie. Najczęściej przekłuć dokonywali ludzie posiadający pewien status w życiu. Wówczas kolczyki podkreślały ich wyższość i miejsce wśród innych.

Piercing nosa

septum piercing

septum piercing

Obecnie piercing przestał być wyznacznikiem klasy, czy ludzkiej wartości. Jednak jeszcze do niedawna, bo w okresie XX wieku, przekłuwanie swoich części ciała było dla niektórych czymś kontrowersyjnym.

Pewna część społeczeństwa traktowała to jako rodzaj buntu wśród młodych osób. Jednak z czasem ludzie bardziej obeznali się z tym tematem, aż zaczęli rozumieć dlaczego inni decydują się na taki zabieg.

Bliżej XXI wieku ludzie zaczęli traktować piercing jako jedna z wielu metod ozdabiania ciała. Aktualnie osoby decydujące się na ten zabieg robią to, ponieważ chcą dodać do swojego wyglądu czegoś wyjątkowego. To z kolei pozwala im się wyróżnić, a także stać się charakterystycznym.

profesjonalnego studia piercingu

profesjonalnego studia piercingu

Nostril, czyli kolczyk w nosie

proces gojenia

proces gojenia

Nostril, to rodzaj zabiegu, polegający na przekłuciu płatka nosa. Może znajdować się z prawej lub lewej strony nosa.

Dodatkowo możemy rozróżnić ten rodzaj przekłucia na dwa typy – high nostril, jest to przekłucie płatka ucha w jego wyższej strefie, oraz standard nostril (wybierany częściej przez osoby decydujące się na tą metodę zabiegu), czyli przekłucie w niższym miejscu.

nostril piercing

nostril piercing

W obecnych czasach ten rodzaj kolczyka jest jednym z najpopularniejszych przekłuć nosa wśród osób w każdym wieku.

Typy kolczyków w tym przypadku są różne – mogą być to kryształki, kółeczka czy inne kształty. Wybór jest ogromny, co umożliwia każdemu znalezienie czegoś dla siebie.

Jak wykonać kolczyk w nosie?

Mimo, że przekłucie płatka nosa może wydawać się proste, nie decyduj się na robienie tego samemu, a także nie pozwalaj robić tego osobie mało doświadczonej. Każde niewłaściwie wykonane przekłucie może nieść ze sobą długotrwałe konsekwencje. Jeśli chcesz wykonać sobie taki zabieg, koniecznie zadbaj o to, by był on przeprowadzany profesjonalnie przez osobę do tego przeszkoloną.

rodzaju przekłucia

rodzaju przekłucia

znieczulenie miejscowe

znieczulenie miejscowe

Sam przebieg przekłucia nie jest długotrwały, zazwyczaj trwa od kilkunastu sekund do kilku minut. Miejsce przekłucia jest najpierw dezynfekowane, a następnie piercer się w nie wkłuwa.

Samo wkłucie odbywa się za pomocą igły wenflonowej lub iniekcyjnej, a fałdy skóry są podtrzymywane za pomogą szczypiec. Podczas tego zabiegu konieczne jest zadbanie o to, by były zachowane warunki całkowicie sterylne, aby uniknąć zakażenia lub infekcji.

Przekłucie nosa

najpopularniejsze rodzaje piercingu nosa

najpopularniejsze rodzaje piercingu nosa

Obecnie przekłucie nosa jest bardzo popularne. Decydują się na nie osoby zarówno młode jak i starsze. Ten typ kolczyka jest delikatny, jednak nie jest to przeszkodą by przyciągał uwagę i zainteresowanie.

Zdobienie nosa sprawia, że nasza twarz ma na sobie dodatkowy interesujący element, który wyróżnia nas na tle innych. Taki rodzaj biżuterii dodaje nam pewności siebie i sprawia, że jesteśmy charakterystyczni.

Kolczyk w nosie cena zabiegu

piercingu nosa

piercingu nosa

Cena przekłucia nosa może wynosić średnio od 60 – 150zł. Jednak nie należy zawsze sugerować się tą granicą, ponieważ koszt wykonania piercingu może być zarówno niższy, jak i wyższy.

Opłata za wykonanie takich kolczyków może zależeć od lokalizacji, oraz tego, jak bardzo popularne jest studio, na które się decydujemy.

Rodzaje piercingów nosa

Najpopularniejsze rodzaje przekłuć nosa to między innymi ;

– nostril, czyli kolczyk w płatku nosa z lewej lub prawej strony.

– high nostril, kolczyk w płatku nosa, usadzony wyżej niż w standardowym nostrilu, przechodzi przez chrząstkę, zaraz pod kością nosową.

– septum, kolczyk w przegrodzie nosa, tak jak w każdym przypadku posiada biżuterie o różnym wyglądzie.

– bridge, kolczyk w górnej części nosa, który w przeciwieństwie do high nostril, przechodzi jedynie przez skórę.

Kiedy wymienić kolczyk?

kolczyk w nosie

kolczyk w nosie

Najbardziej bezpieczne jest poczekanie, aż rana po przekłuciu całkowicie nam się zagoi, to powoduje zmniejszenie ewentualnego ryzyka przy wyciągnięciu biżuterii. Prawidłowe gojenie trwa około 2-3 miesięcy.

Zazwyczaj nie ma potrzeby by wymieniać kolczyk w nosie, jednak jeśli z jakiegoś powodu chcemy to zrobić, bo dany model zwyczajnie przestał nam się aż tak podobać i chcemy czegoś nowego – najlepiej poprosić o pomoc profesjonalistę, który dzięki swojemu doświadczeniu dobrze doradzi nam, kiedy należy to zrobić.

Postępowanie po przebiegu przekłuwania nosa

Zaraz po zabiegu, miejsce przekłucia może sprawiać nam ból i być opuchnięte. Przez pierwsze dni możemy zauważyć lekkie sączenie się krwi oraz odczuć pewnego rodzaju pieczenie (które mogą utrzymywać się nawet przez dwa pierwsze tygodnie). Jednak nie jest to żaden powód do zmartwień, ponieważ jest to całkowicie normalne i właśnie w ten sposób wygląda przebieg gojenia po piercingu.

Świeże przekłucie jest raną otwartą, narażoną na przeróżne bakterie oraz wirusy, dlatego istotne jest odpowiednie zadbanie o to miejsce. Najważniejszym jest odpowiednia higiena. Kolczyka lub miejsca jego przekłucia pod żadnym pozorem nie można dotykać brudnymi rękami. Dlatego też przed każdym dotknięciem biżuterii lub rany, należy zawsze dokładnie umyć ręce.

Oprócz tego wszelkie zabrudzenia w miejscu piercingu warto zmyć ciepłą wodą. By dobrze zadbać o gojenie się kolczyka, należy codziennie myć okolice przekłucia mydłem antybakteryjnym. Do wytarcia umytego miejsca nie należy używać ręczników – znajdujące się na nim bakterie mogą wywołać infekcję, a samym ręcznikiem łatwo zahaczyć o kolczyk, uszkadzając skórę.

Zamiast tego można zastąpić je ręcznikami papierowymi. Warto pamiętać także o tym, by podczas procesu gojenia się rany, nie wyciągać kolczyka z miejsca przekłucia.

Delikatny kolczyk w nosie

Delikatny kolczyk w nosie jest postrzegany jako subtelna forma ozdoby. Często wybierany jest przez osoby, które preferują minimalistyczne akcenty w swoim wyglądzie. Wykonany jest zazwyczaj ze złota, srebra lub stali chirurgicznej, co jest ważne dla uniknięcia reakcji alergicznych.

Umieszczenie kolczyka w nosie jest dokonywane przez profesjonalistów w salonach piercingu, gdzie dbałość o sterylność i bezpieczeństwo jest priorytetem. Delikatny kolczyk może być umieszczony w różnych miejscach nosa, zależnie od preferencji klienta i kształtu nosa.

Delikatne kolczyki w nosie są popularne w wielu kulturach i mogą symbolizować różne wartości, takie jak moda, bunt czy przynależność kulturowa. Współcześnie, są one akceptowane w wielu środowiskach zawodowych i społecznych, co świadczy o ich wszechstronności i zdolności do adaptacji do różnych stylów osobistych.

Moda na delikatne kolczyki w nosie jest uznawana za trend, który łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. Jest to także sposób na wyrażenie osobowości i indywidualności, co jest cenione zwłaszcza w młodszych pokoleniach poszukujących unikalnych form wyrazu.

Przeciwwskazania do przekłuwania nosa

Piercingu przede wszystkim nie powinny wykonywać osoby posiadające niską krzepliwość krwi, a także cierpiące na hemofilię. Oprócz tego, z przekłuć całkowicie wykluczają nas takie rzeczy jak alergie na metale lub choroby przewlekłe, jak cukrzyca.

Dodatkowo nie można przeprowadzać owego zabiegu kiedy w miejscu przekłucia występują zmiany skórne, oraz stany zakaźne lub zapalne. Kobiety w ciąży także nie powinny decydować się na zabieg piercingu w tym czasie.

Powiązane artykuły