Home News Jak zaprojektować eleganckie zaproszenia ślubne?

Jak zaprojektować eleganckie zaproszenia ślubne?

by Agata Kubiak

Sztuka zapraszania na ślub w dalszym ciągu obowiązuje i często robi duże wrażenie na gościach. Pary młode najczęściej decydują się na kreatywne, klasyczne lub mocno nietypowe projekty zaproszeń ślubnych w celu zachęcenia do przybycia na najważniejsze życiowe wydarzenie. Jak wyglądają oryginalne zaproszenia? Gdzie przeprowadzić prawidłowo takie zamówienie? Czy personalizowane zaproszenia ślubne to dobry pomysł i szansa na pozyskanie doskonałego towarzystwa na zabawę? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek.

Czego dowiesz się z publikacji?

  1. Jakie informacje umieścić na zaproszeniu ślubnym?
  2. Z jakich projektów i podejścia możesz skorzystać przy projektowaniu zaproszeń ślubnych?
  3. Jak zamówić zaproszenia ślubne, żeby nie popełnić żadnych błędów jakościowych?
  4. Jaki styl zaproszenia wybrać?
  5. Czy warto przekazywać dodatkowe informacje dla zaproszonych?

Jakie informacje umieścić na zaproszeniu ślubnym?

Zaproszenia ślubne charakteryzują się dość jasnym układem, ale obowiązkowe informacje to termin imprezy, dane państwa młodych i dane spersonalizowane gościa, dodatkowe instrukcje umożliwiające lepszą organizację przybycia na miejsce imprezy, czasami info o stronie internetowej – wizytówce wydarzenia skupiającej harmonogram. A zatem zaproszenia ślubne mogą łączyć się z innymi mediami dla zainteresowanych. Tanie zaproszenia ślubne przemieszane z bardziej ekskluzywnymi to okazja do zrównoważenia budżetu przy sprowadzaniu dalszych gości, niekoniecznie rodziny. Wiele par młodych decyduje się na bardzo duże imprezy ze względu na potencjał zgromadzenia prezentów i gotówki na start. Od wielu lat taka strategia sprawdza się niezwykle dobrze i większość par na ślubach wręcz zarabia.

Z jakich projektów i podejścia możesz skorzystać przy projektowaniu zaproszeń ślubnych?

Wyjątkowe zaproszenia ślubne tworzy się najczęściej ręcznie z wykorzystaniem sztuki kaligrafii, czasami haftu komputerowego w zależności od materiału – ciekawe zaproszenia można znaleźć na przykład na https://amelia-wedding.pl/zaproszenia-slubne/. Zaproszenia ślubne wymaga dopasowania ładnego papieru, czcionki, zabezpieczenia, metod uszlachetnienia, rozmiaru, rodzaju koperty. Zaproszenie ślubne łączy się czasami z kwiatami, upominkami w postaci słodyczy, ze złoconymi gałązkami lub innymi formami artystycznymi, symbolicznymi odnoszącymi się do samej historii poznania zakochanych. Papeteria ślubna doskonale uzupełnia się z księgą gości. To pamiątka właściwie na całe życie.

Wymarzone zaproszenia ślubne występują w stylu złoconym, kwiatowym, eleganckim (w niektórych przypadkach kaligraficznym), minimalistycznym, ekologicznym, botanicznym. Przyjęcie weselne urozmaicisz bez problemu pięknymi grafikami, motywami humorystycznymi, ludowymi lub regionalnymi. Na zaproszenia ślubne z tłoczeniem decydują się pary, które chcą podkreślić relacje z przyjaciółmi, najbliższą rodziną.

Jeżeli chodzi o format masz do dyspozycji oryginalne zaproszenia ślubne kwadratowe, powiązane z uszlachetnionym etui, wprowadzane do pudełek, czasami w formacie plakatów i większych kart. W Polsce dużą popularnością cieszą się zaproszenia leśne, szafirowe, pozłacane oraz minimalistyczne z delikatnym uszlachetnieniem na krawędziach.

Jak zamówić zaproszenia ślubne, żeby nie popełnić żadnych błędów jakościowych?

Najlepiej skieruj się do gotowego panelu zamówienia, w którym dobierzesz kolor zaproszenia, styl, format, rodzaje uszlachetnienia, a następnie otrzymasz wizualizację lub przykłady dotychczasowych realizacji. Wybór zaproszeń ślubnych możesz poprzedzić zamówieniem próbki rozliczanej za sztukę/sztuki. Zaproszenia na ślub zamawiaj z odpowiednim wyprzedzeniem. W przypadku klasycznego druku nie ma problemu z dostawą w krótkich terminach, jednak przy znaczącym uszlachetnieniu i formach artystycznych terminy się naturalnie wydłużają w celu zapewnienia identycznej jakości na każdej karcie. Zaproszenia rysowane, DIY to pewna nisza, ale też sprawdzająca się w zależności od panujących wśród gości relacji.

Jaki styl zaproszenia wybrać?

Najlepiej czytelny, ponieważ zaproszenia ślubnego nie da się w ostatniej chwili zmienić. Odpowiednia czcionka, jasna informacja dla gości, zachęta do przyjścia na fajną zabawę to absolutne minimum. Artystyczne zaproszenie to jednocześnie pamiątka z wydarzenia, więc warto poświęcić dłuższą chwilę na planowanie układu. Styl glamour, zaproszenia rustykalne, rysowane, w formie plakatów to tylko niektóre z ciekawszych inspiracji.

Czy warto przekazywać dodatkowe informacje dla zaproszonych?

Jak wręczać zaproszenia ślubne? Najlepiej z dodatkowymi informacjami o prezentach. Niektóre pary młode proszą tylko o gotówkę, o dołączenie kuponu totolotka lub inne tego typu rzeczy, żeby goście nie jeździli z ciężkimi prezentami. Jasne przedstawienie oczekiwań par młodych w zakresie prezentów to bardzo elegancka praktyka ograniczająca nieporozumienia. Postaraj się o różne wersje zaproszeń i przeprowadź mały test wśród najbliższego grona. Motyw przewodni całego wesela znajduje się często już na zaproszeniu, więc to dla gości dodatkowa atrakcja i szansa na przeżycie czegoś unikalnego.

eleganckie zaproszenia ślubne

 

zaproszenia ślubne

zaproszenie ślubne

 

Powiązane artykuły