Home Life Style Anna Kalczyńska

Anna Kalczyńska

by Agata Kubiak
Anna Kalczyńska

Anna Kalczyńska: Bałam się przeprowadzki do Warszawy. Wcześniej mieszkałam nieopodal lasu, ale na Saskiej Kępie też jest cudownie

Prezenterka od roku mieszka na Saskiej Kępie i jak podkreśla, szybko zdążyła się przekonać, że przeprowadzka do Warszawy to bardzo dobry pomysł. Jej dzieci mają teraz dużo większe możliwości, mogą bez ograniczeń spotykać się z rówieśnikami, uczęszczać na dodatkowe zajęcia i korzystać z wielu innych atrakcji. Anna Kalczyńska wspomina, że i ona kiedyś chodziła do podstawówki w tej dzielnicy i cieszy się, że teraz może tu mieszkać.

W czerwcu ubiegłego roku w życiu zawodowym, jak i prywatnym dziennikarki zaszły spore zmiany. Straciła pracę w programie „Dzień Dobry TVN” i zmieniła miejsce zamieszkania. Jej nowy dom usytuowany jest na Saskiej Kępie.

– Cudownie się czuję w tej dzielnicy, co prawda bałam się przeprowadzki do miasta, bo wcześniej mieszkaliśmy nieopodal lasu i wydawało się, że to będzie rzeczywiście wymarzone miejsce. Ale dzieci rosną, mają potrzeby większej obecności wśród znajomych, wśród towarzystwa swojego, chcą się przemieszczać samodzielnie, więc podjęliśmy decyzję o przeprowadzce. Mimo obaw okazało się, że jest cudownie, budzą nas ptaki, jest bardzo dużo zieleni, mamy nieopodal park Skaryszewski, więc naprawdę wszystko to, co bałam się utracić, zachowałam – mówi agencji Newseria Lifestyle Anna Kalczyńska.

Jak podkreśla, wybór nie był przypadkowy. Wraz z rodziną zdecydowała się zamieszkać na Saskiej Kępie, bo ma do tej dzielnicy duży sentyment.

– Saska Kępa jest mi też bardzo bliska, chodziłam tam do szkoły, więc niejako powracam na swoje dawne ślady, do swoich dawnych tropów, więc jest bardzo fajnie – mówi.

Anna Kalczyńska zaznacza, że dzięki tej przeprowadzce także ona sporo zyskała. W najbliższej okolicy jest bowiem wiele sklepów i różnych lokali usługowych, więc żeby coś załatwić,  wystarczy po prostu wyjść z domu.

– Zyskałam bardzo dużo, jestem bliżej ludzi, bo jednak mam możliwość obracania się wśród sąsiadów, którzy są przyjaciółmi, mam blisko do osób, które chcę odwiedzać, więc to jest w ogóle fantastyczna zaleta. A dwa, że dużo więcej chodzę paradoksalnie, bo nie muszę używać samochodu, żeby dojechać gdzieś do sklepów, więc mam dużo więcej sportu – dodaje.

Anna Kalczyńska

Anna Kalczyńska, urodzona 23 kwietnia 1976 roku w Warszawie, to znana polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna, związana głównie z TVN. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim, uzyskując tytuł magistra w 2000 roku. Swoją karierę w telewizji rozpoczęła w 2002 roku w Polsacie, gdzie pracowała jako prezenterka i reporterka w programie informacyjnym „Wydarzenia”.

W 2003 roku dołączyła do zespołu „Faktów” TVN jako reporterka, gdzie przygotowywała materiały informacyjne i reportaże, relacjonując wydarzenia zarówno z Polski, jak i zagranicy. Jej praca w dynamicznym środowisku informacyjnym obejmowała zbieranie i weryfikację informacji, co pozwoliło jej zdobyć cenne doświadczenie dziennikarskie. W 2007 roku awansowała na stanowisko prezenterki „Faktów”, gdzie prowadziła główne wydanie wiadomości, relacjonując najważniejsze wydarzenia krajowe i międzynarodowe.

Anna Kalczyńska dziennikarka i prezenterka telewizyjna

Od 2014 roku Anna Kalczyńska jest jedną z głównych prowadzących poranny program „Dzień Dobry TVN”. W tej roli nie tylko przeprowadza wywiady z gośćmi i komentuje bieżące wydarzenia, ale także tworzy segmenty tematyczne dotyczące zdrowia, mody, kultury i stylu życia. Jej profesjonalizm, biegła znajomość języka angielskiego oraz umiejętność prowadzenia interesujących rozmów sprawiają, że jest cenioną postacią w polskim świecie mediów.

Anna Kalczyńska jest znana ze swojego zaangażowania w pracę oraz zdolności do tworzenia interesujących i wartościowych treści dla widzów. Jej wieloletnie doświadczenie w pracy dziennikarskiej i prezenterce telewizyjnej uczyniło ją jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych głosów w polskiej telewizji.

Powiązane artykuły