Home Life Style Jak dobrać krzesła barowe do kuchni? 4 praktyczne porady

Jak dobrać krzesła barowe do kuchni? 4 praktyczne porady

by Agata Kubiak
Jak dobrać krzesła barowe do kuchni? 4 praktyczne porady

Wśród ostatnich trendów designerskich dotyczących wystroju kuchni na pierwszy plan wysuwają się hokery, czyli wysokie krzesła barowe do kuchni.

Ich popularność łączy się z tym, że coraz częściej decydujemy się na otwarte kuchnie i łączone przestrzenie. Często salon od kuchni oddziela nowoczesna, wysoka wyspa, do której idealnie sprawdzą się hokery. Taka wyspa zajmie mniej miejsca niż klasyczny stół jadalniany, dzięki czemu całe pomieszczenie będzie miało optyczną lekkość.

Jednak, jak dobrać odpowiednie krzesła barowe do kuchni? Czym się kierować przy ich wyborze i na jakie detale warto zwrócić uwagę? W tym artykule przedstawiamy kilka praktycznych porad, które pomogą właścicielom mieszkań dokonać właściwego wyboru!

Dobierz odpowiedni styl krzeseł do reszty wnętrza

Krzesła barowe zdecydowanie powinny być dopasowane do stylu, w jakim jest urządzona twoja kuchenna aranżacja. Jeśli kuchnia ma nowoczesny design, to krzesła barowe powinny mieć proste, geometryczne kształty i być wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego.Hokery w takim stylu sprawdzą się też do wnętrz minimalistycznych czy loftowych. 

W przypadku kuchni w stylu rustykalnym czy modnym i przytulnym stylu scandi, lepiej wybrać krzesła z naturalnych materiałów, takich jak drewno lub rattan. Do klasycznych aranżacji można z kolei dobrać krzesła barowe z obiciem z ekoskóry. Takie hokery będą wyrazistymi akcentami we wnętrzu. Jeśli w twojej kuchni dominuje szalony styl awangardowy, możesz pozwolić sobie na najodważniejsze i ciekawe rozwiązania, które z pewnością będą nieszablonowe.

Materiał obicia krzesła barowego – jaki wybrać?

Krzesła barowe do kuchni powinny być wykonane z materiałów, które są łatwe do czyszczenia i utrzymania w czystości. W końcu to właśnie w  kuchni często dochodzi do rozlania jedzenia lub picia, a plamy są tam na porządku dziennym. Dlatego pod tym kątem najlepsze są krzesła z obiciami z tworzyw sztucznych lub po prostu wykonane z metalu. Stosunkowo łatwa w czyszczeniu i utrzymaniu będzie także ekoskóra. Jednak nie ma potrzeby, aby z góry odrzucać tkaniny, ponieważ one też mogą być plamoodporne. 

Z oparciem czy bez? Kilka słów o komforcie

Krzesła barowe powinny być wygodne, szczególnie jeśli kuchnia jest miejscem, w którym spędza się dużo czasu. Dlatego wygodniejsze mogą okazać się krzesła barowe z oparciem. Dobrym wyborem jeśli chodzi o sam komfort użytkowania będą także krzesła z poduszkami lub tapicerowane, miękkie siedziska. W takim wypadku nawet dłuższe siedzenie będzie maksymalnie komfortowe.  

Pamiętaj o udogodnieniach

Krzesła barowe mogą mieć różne praktyczne funkcje, które ułatwią korzystanie z nich i zwiększą ich funkcjonalność. O jakich udogodnieniach mowa? Regulacja wysokości, obrotowy mechanizm czy podłokietniki. Te funkcje zwiększają wygodę i komfort użytkowania krzeseł, a także mogą być pomocne w codziennej pracy w kuchni. 

Warto też zwrócić uwagę na podnóżki, które są bardzo ważnym elementem jeśli chodzi o krzesła barowe do kuchni. Ich konieczności nikt nie kwestionuje – w końcu kto by chciał siedzieć przy stole z wiszącymi nogami, bez możliwości wygodnego oparcia? Podnożki mogą znajdować się na różnej wysokości i nie zawsze mogą być dostosowane do wzrostu użytkownika, dlatego zdecydowanie warto zwrócić na to uwagę.

Powiązane artykuły