Home Moda Rzęsy 2D – wszystko, co musisz wiedzieć

Rzęsy 2D – wszystko, co musisz wiedzieć

by Agata Kubiak
Rzęsy 2D

To technika przedłużania rzęs, polegająca na aplikowaniu dwóch cienkich sztucznych rzęs na jednej naturalnej, przy użyciu specjalnego kleju. Dzięki temu uzyskuje się efekt gęstych i długich rzęs bez konieczności codziennego stosowania tuszu.rzęs naturalnych

Zabieg ten jest wykonywany przez specjalistę w salonie kosmetycznym i trwa około dwóch godzin.

Rzęsy 2D są lżejsze i subtelniejsze niż inne techniki przedłużania rzęs, co sprawia, że są idealne dla osób, które chcą uzyskać naturalny, ale jednocześnie efektowny wygląd.

Rzęsy 2D – jak wygląda zabieg?

Przedłużanie rzęs 2D to zabieg wykonywany przez specjalistę w salonie kosmetycznym, który trwa zwykle około dwóch godzin.

naturalne rzęsyZanim rozpocznie się zabieg, specjalista przeprowadza konsultację, podczas której ocenia kondycję naturalnych rzęs i dobiera odpowiednie długości oraz grubości sztucznych rzęs, aby uzyskać efekt naturalnego, ale jednocześnie wyrazistego spojrzenia.

Sam zabieg rozpoczyna się oczyszczeniem oczu z wszelkich zanieczyszczeń i makijażu.

Następnie specjalista aplikuje specjalny pad pod dolne powieki, aby unieruchomić dolne rzęsy i ułatwić aplikację sztucznych rzęs.

Kolejnym krokiem jest aplikacja cienkiej warstwy kleju na naturalną rzęsę, po czym specjalista delikatnie przykleja dwie cienkie sztuczne rzęsy, tworząc efekt 2D. Aby osiągnąć równomierny efekt, specjalista aplikuje sztuczne rzęsy naprzemiennie na prawą i lewą rzęsę.rzęsy jedwabne

Po aplikacji sztucznych rzęs, specjalista delikatnie suszy klej i usunie specjalny pad.

Następnie przystępuje do dokładnego wykończenia rzęs, usuwając ewentualne resztki kleju oraz prostując i formując rzęsy.

Jak przygotować się do zakładania rzęs 2D?

Przedłużanie rzęs 2D to zabieg kosmetyczny, który wymaga odpowiedniego przygotowania, aby osiągnąć najlepszy efekt. Oto kilka wskazówek, jak przygotować się do zakładania rzęs 2D:

 • Przyjdź na zabieg bez makijażu oczu – przed wizytą w salonie kosmetycznym usuń cały makijaż oczu, w tym tusz do rzęs, eyeliner i cienie. Dzięki temu specjalista będzie mógł łatwiej ocenić kondycję twoich naturalnych rzęs i dobrać odpowiednią długość i grubość sztucznych rzęs.
 • Unikaj picia kofeiny przed zabiegiem – picie kawy lub innych napojów zawierających kofeinę może spowodować drżenie rąk, co może utrudnić aplikację sztucznych rzęs.
 • Nie stosuj olejków i kremów do rzęs przed zabiegiem – używanie olejków i kremów do rzęs przed zabiegiem może zwiększyć ilość sebum na skórze, co utrudni aplikację sztucznych rzęs.
 • Zdejmij soczewki kontaktowe – jeśli nosisz soczewki kontaktowe, pamiętaj o ich zdjęciu przed zabiegiem. Dzięki temu unikniesz dyskomfortu podczas zabiegu i ryzyka uszkodzenia soczewek.
 • Skonsultuj się z lekarzem w przypadku chorób oczu – jeśli masz jakiekolwiek choroby oczu, skonsultuj się z lekarzem przed zabiegiem, aby upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do przedłużania rzęs.

Pamiętaj, że przedłużanie rzęs 2D jest zabiegiem kosmetycznym, który wymaga odpowiedniej techniki i doświadczenia, dlatego warto wybierać doświadczonych specjalistów i korzystać z produktów wysokiej jakości.

Rzęsy 2D – jak przedłużyć efekt?

Aby przedłużyć efekt przedłużonych rzęs 2D, należy przestrzegać kilku prostych zasad:

 • Unikaj pocierania oczu – pocieranie oczu może spowodować uszkodzenie sztucznych rzęs i naturalnych rzęs oraz skrócić ich żywotność.
 • Nie stosuj kosmetyków tłustych – kosmetyki tłuste, takie jak kremy, balsamy i olejki do rzęs, mogą osłabiać klej i przyspieszać wypadanie rzęs.
 • Nie używaj wodoodpornego tuszu do rzęs – wodoodporny tusz do rzęs może uszkodzić klej i przyspieszyć wypadanie sztucznych rzęs.
 • Unikaj sauny, basenu i gorących kąpieli – wysoka temperatura i wilgotność mogą osłabić klej i przyspieszyć wypadanie sztucznych rzęs.
 • Regularnie czyść rzęsy – regularne czyszczenie rzęs pomoże zachować ich czystość i utrzymać efekt przedłużonych rzęs 2D przez dłuższy czas.
 • Utrzymuj zdrowy styl życia – dbanie o swoje zdrowie i zdrową dietę może pomóc w utrzymaniu mocnych i zdrowych naturalnych rzęs, co wpłynie na wydłużenie efektu przedłużonych rzęs 2D.

Warto również regularnie odwiedzać specjalistę i wykonywać uzupełnienia sztucznych rzęs, aby utrzymać ich ładny wygląd i przedłużyć efekt.

Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy, takie jak te stosowane podczas przedłużania rzęs 2D, wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby zachować ich ładny wygląd i przedłużyć ich żywotność. Oto kilka wskazówek, jak dbać o sztuczne rzęsy:

 •  Unikaj pocierania oczu – pocieranie oczu może uszkodzić i przyspieszyć wypadanie sztucznych rzęs. Zaleca się unikanie dotykania rzęs jak najbardziej to możliwe.
 • Używaj kosmetyków do oczu o niskiej zawartości olejów – kosmetyki o wysokiej zawartości olejów, takie jak balsamy, kremy i olejki do rzęs, mogą osłabiać klej i przyspieszać wypadanie sztucznych rzęs. Zaleca się stosowanie kosmetyków do oczu o niskiej zawartości olejów.
 • Unikaj wody i pary w czasie pierwszych 24 godzin po zabiegu – woda i para mogą osłabiać klej i przyspieszać wypadanie sztucznych rzęs. Dlatego zaleca się unikanie mycia twarzy, wizyt w saunie czy gorącej kąpieli w ciągu pierwszych 24 godzin po zabiegu.
 • Nie używaj wodoodpornego tuszu do rzęs – wodoodporny tusz do rzęs może uszkodzić klej i przyspieszyć wypadanie sztucznych rzęs. Zaleca się stosowanie nietłustych kosmetyków do oczu.
 • Regularnie czyszcz rzęsy – regularne czyszczenie rzęs pomoże zachować ich czystość i utrzymać efekt przedłużonych rzęs przez dłuższy czas.
 • Utrzymuj zdrowy styl życia – dbanie o swoje zdrowie i zdrową dietę może pomóc w utrzymaniu mocnych i zdrowych naturalnych rzęs, co wpłynie na wydłużenie żywotności sztucznych rzęs.

Pamiętaj, że przedłużanie rzęs 2D jest zabiegiem kosmetycznym, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby uzyskać najlepsze efekty i przedłużyć żywotność sztucznych rzęs. Warto wybierać doświadczonych specjalistów i korzystać z produktów wysokiej jakości.

Jak często trzeba uzupełniać rzęsy 2D?

dokładny demakijażCzęstotliwość uzupełniania rzęs 2D zależy od indywidualnych potrzeb i stylu życia, ale zazwyczaj zaleca się uzupełnianie co około 2-3 tygodnie.

Przyspieszenie tempa utraty rzęs może wynikać z takich czynników, jak intensywne pocieranie oczu, stosowanie kosmetyków do rzęs z wysoką zawartością olejów, kontakt z wodą czy parą, a także stan naturalnych rzęs.

Jeśli utrata rzęs jest mocno zauważalna lub jest to pierwsze uzupełnienie, może być konieczne uzupełnienie szybciej, np. po 1-2 tygodniach. Natomiast w przypadku regularnej pielęgnacji i zdrowych naturalnych rzęs, czas między uzupełnieniami może być dłuższy, nawet do 4-5 tygodni.

metoda przedłużaniaNajlepiej skonsultować się z profesjonalnym stylistą rzęs, który oceni stan rzęs i zaleci odpowiednią częstotliwość uzupełnień, dostosowaną do indywidualnych potrzeb i stylu życia.

Rzęsy 2D – przeciwwskazania

Mimo że rzęsy 2D są stosunkowo bezpiecznym i łagodnym zabiegiem kosmetycznym, to istnieją pewne przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę:

 1. Infekcje oczu: Zabieg powinien być przesunięty na później, jeśli występuje jakiekolwiek zakażenie lub infekcja oczu.
 2. Nadwrażliwość na klej: Osoby, które mają skłonność do alergii, powinny upewnić się, że nie są uczulone na klej stosowany podczas aplikacji rzęs 2D.
 3. Choroby oczu: Osoby cierpiące na choroby oczu lub problemy ze wzrokiem, takie jak jaskra czy zaćma, powinny skonsultować się z okulistą przed zabiegiem.
 4. Stan skóry: Zabieg może nie być odpowiedni dla osób z podrażnioną lub uszkodzoną skórą wokół oczu, takich jak oparzenia słoneczne lub trądzik.
 5. Ciąża: W ciąży zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed podjęciem jakiegokolwiek zabiegu kosmetycznego, w tym przed przedłużaniem rzęs 2D.
 6. Młodszy wiek: Zwykle zaleca się, aby osoby poniżej 16 roku życia unikały przedłużania rzęs 2D, ze względu na delikatność skóry i rzęs w tym wieku.

Jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania, zawsze warto skonsultować się z profesjonalnym stylistą rzęs lub lekarzem przed przystąpieniem do zabiegu.

Rzęsy 2D – cena

włosia norkiCena przedłużania rzęs 2D może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja salonu kosmetycznego, doświadczenie stylisty rzęs, rodzaj i jakość materiałów użytych do przedłużania rzęs, a także czas trwania zabiegu.

W Polsce ceny za zabieg przedłużania rzęs 2D wahają się zwykle od 100 do 300 złotych, w zależności od wyżej wymienionych czynników oraz od tego, czy jest to pierwsze przedłużenie czy uzupełnienie.

Warto jednak pamiętać, że wybierając salon kosmetyczny, cena nie powinna być jedynym czynnikiem decydującym o wyborze. Ważne jest również doświadczenie i kwalifikacje stylisty, jakość materiałów użytych do zabiegu oraz higiena i bezpieczeństwo wykonania.

Powiązane artykuły