Home Life Style Couple goals, czyli 10 patentów, dzięki którym stworzycie udany związek

Couple goals, czyli 10 patentów, dzięki którym stworzycie udany związek

by Agata Kubiak
Couple goals, czyli 10 patentów, dzięki którym stworzycie udany związek

Couple goals – popularny hashtag i frazes, czy może coś więcej? Jak powinien wyglądać udany związek i co zrobić, by móc nazywać go „couple goals”?

Couple goals, czyli udany związek

W ostatnich latach określenie „couple goals” stało się jednym z najczęściej używanych określeń w tematyce związków. Najbardziej popularne stało się w mediach społecznościowych, gdzie pod hashtagiem #couplegoals zakochani umieszczają swoje wspólne zdjęcia z wakacji, ze wspólnego wyjścia, a nawet z codziennego życia. Jednak zdjęcia to nie wszystko, znacznie ważniejsze jest realne życie, pełne momentów, którymi wcale nie trzeba dzielić się ze znajomymi.

Określenie „couple goals” ma oznaczać parę doskonałą, związek bez wad i idealne życie we dwójkę. Social media rządzą się swoimi prawami, a my widzimy w nich zazwyczaj tylko to, co autor zdjęć chce nam pokazać, a przecież udany związek to coś więcej niż wspólne zdjęcia. Udany związek wymaga obustronnego zaangażowania i pracy nad tym, aby uczucie nie traciło na mocy, nawet wtedy, gdy nie jest kolorowo i pojawiają się przeciwności.

Jak mieć szczęśliwy związek?

Podstawą szczęśliwego związku jest nie tylko bliskość i oddanie, ale też wzajemne zrozumienie, lojalność, darzenie się zaufaniem i wyrozumiałość wobec partnera i jego ewentualnych wad, bo przecież nikt z nas nie jest idealny.

Do udanego związku potrzebna jest też umiejętność dzielenia się radością z ukochaną osobą i chęć pomocy oraz wspierania jej w tych cięższych momentach.

Szczęśliwy związek często wymaga poświęceń i kompromisów, a codzienność, nawet jeśli nie zawsze jest jak z obrazka, może bardzo pomóc w budowaniu takiej relacji.

Couple goals – wyzwania dla par, czyli sposoby na udany związek

Każda para, która nie jest pewna czy, związek można określić mianem „couple goals” powinna wprowadzić do swojego planu dnia kilka punktów, których przestrzeganie pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i jednocześnie wzmocni związek.

Wyzwanie 1: Działajcie zespołowo

Mówi się, że w grupie siła i ma to odzwierciedlenie również w związku. We dwoje jest raźniej, łatwiej i przyjemniej, więc starajcie się jak najwięcej rzeczy robić razem, mogą to być nawet zakupy i inne domowe obowiązki, może to być wybór prezentu dla przyjaciół czy planowanie wakacyjnego wyjazdu.

Wyzwanie 2: Częściej się przytulajcie

Przytulanie to doskonały sposób na poczucie bliskości drugiej osoby, a przy okazji pobudzenie endorfin – podczas przytulania w mózgu wytwarzana jest oksytocyna nazywana nie bez powodu hormonem miłości, która działa relaksująco, przeciwbólowo oraz antydepresyjnie i nie ma żadnego syntetycznego odpowiednika.

Nie ma złej pory na przytulanie, można to robić w drodze do pracy, przed zaśnięciem, po przebudzeniu, podczas leniwego wieczoru na kanapie, a nawet w kawiarni podczas spaceru po mieście.

Wyzwanie 3: Bądź czuła

W związku liczą się nawet najdrobniejsze czułości, czasami delikatny pocałunek na dzień dobry czy złapanie za rękę podczas spaceru potrafi wyrazić więcej niż tysiąc słów.

Czułe gesty to też przygotowanie śniadania do pracy, zaparzenie kawy w ulubionym kubku, karteczka z miłym słowem pozostawiona na kuchennym stole, czy wspólne obejrzenie meczu.

Wyzwanie 4: Nie miej przed partnerem tajemnic

Z pewnością większość z nas ma jakieś tajemnice, których nie chce zdradzać nawet najbliższym, jednak dzieląc z kimś życie warto się kich pozbyć.

Tajemnicą nie jest przyjęcie niespodzianka, ale coś, czego z jakiegoś powodu nie chcesz lub boisz się wyjawić drugiej osobie. Relacja wymaga szczerości z obu stron, jej brak prędzej, czy później zawsze kończy się źle.

Wyzwanie 5: Słuchaj go, gdy się kłócicie

Kłótnie to nic złego i zdarzają się nawet najlepszym, jednak trzeba pamiętać, że sprzeczka nie polega na tym, aby dać się ponieść emocjom i wyrzucić z siebie to, co leży nam na sercu i odwrócić na pięcie.

Podczas kłótni trzeba wysłuchać drugiej strony, bez tego ciężko dojść do porozumienia nawet w błahej sprawie. Wysłuchajcie się nawzajem, dzięki temu pewno szybciej się pogodzicie i być może obejdzie się bez „cichych dni”.

Wyzwanie 6: Okazujcie sobie wzajemny szacunek

Wzajemny szacunek powinien być podstawą każdego związku, bez niego ciężko zbudować dojrzałą relację. Osoba, z którą planujemy spędzić życie, zasługuje na niego jak mało kto, dlatego okazujcie go sobie nawzajem.

Szacunek przejawia się nie tylko w codziennych uprzejmościach i życzliwości, ale też empatii, akceptacji, szanowaniu poglądów drugiej strony i umożliwianiu wyrażania własnego zdania.

Wyzwanie 7: Zawsze znajdujcie czas dla siebie

Wspólny czas jest potrzebny i nie chodzi tu tylko o czas spędzany w sypialni czy spotkanie w gronie znajomych. Nawet w natłoku codziennych obowiązków dobrze jest znaleźć chociaż chwilę na to, by pobyć razem – może to być wspólne śniadanie, obejrzenie odcinka ulubionego serialu, wyjście do sklepu lub ugotowanie ulubionego obiadu.

Wyzwanie 8: Wspominajcie wspólne chwile

Czas spędzany razem to jedno, ale liczą się też wspomnienia tych wspólnie spędzonych chwil i wcale nie są do tego potrzebne zdjęcia. Na pewno każde z was ma w pamięci wiele interesujących momentów ze wspólnego wyjazdu, wspomnienia ciekawych wydarzeń czy zabawnych anegdot – powspominajcie, nie pozwólcie, aby odeszły w zapomnienie.

Wyzwanie 9: Zorganizujcie sobie randkę zwieńczoną seksem

Każdy związek zaczyna się od randkowania, ale z czasem randki stają się rzadkością, szczególnie po wspólnym zamieszkaniu. Dzieje się tak zazwyczaj z powodu małej ilości wolnego czasu, nadmiaru obowiązków i przekonaniu, że już nie trzeba się starać.

Nic bardziej mylnego. Postarajcie się, aby mimo długiego stażu pozwolić sobie na romantyczną randkę od czasu do czasu, bez wcześniejszego planowania i odrobinę spontanicznej namiętności.

Wyzwanie 10: Róbcie sobie detoks od mediów społecznościowych

Jeśli jesteście zabiegani i brakuje Wam czasu dla siebie, możecie go zyskać w bardzo prosty sposób, robiąc sobie kilkugodzinny, a nawet kilkudniowy detoks od social mediów.

Taka krótka przerwa pomoże Wam oderwać się na chwilę od kreowanego w nich wyidealizowanego świata, a przy okazji cały ten zaoszczędzony czas każde z Was będzie mogło poświecić swojej drugiej połówce.

Powiązane artykuły