Home Moda Kolczyki ze stali chirurgicznej – 5 przepięknych modeli dla prawdziwych estetek! Sprawdź!

Kolczyki ze stali chirurgicznej – 5 przepięknych modeli dla prawdziwych estetek! Sprawdź!

by Agata Kubiak
Kolczyki ze stali chirurgicznej

Stal chirurgiczna i kolczyki? Ten materiał, zwany również stalą szlachetną, jest bardzo chętnie używany w jubilerstwie ze względu na swoje właściwości. Wdzięcznie poddaje się obróbce i kształtowaniu, przybierając najróżniejsze formy. W tym artykule przeczytasz o pięciu estetycznych modelach kolczyków ze stali nierdzewnej, które z pewnością zwrócą twoją uwagę. Z ich pomocą z łatwością podkreślisz swoją urodę i uzupełnisz strój o stylową biżuterię! Sprawdź!

 

1. Stal chirurgiczna – kolczyki kółka – klasyka

Ten model kolczyków wykonywanych ze stali chirurgicznej jest niezwykle popularnym wyborem wielu pań, które szukają uniwersalnej biżuterii na niemal każdą okazję. Klasyczne kółka mają bardzo prosty design, ale ich estetyka jest wieloaspektowa (ciekawe modele znajdziesz tutaj: https://www.vezzi.pl/kolczyki-damskie/19008,stal-szlachetna). Subtelnie podkreślają kobiecą urodę, komplementują wiele strojów i stylizacji, są także często zdobione nienachalnymi dodatkami w postaci kryształków czy kamieni naturalnych.

Wariantem kolczyków kółek są te na zawieszce. Wtedy kółko ma postać zamkniętą, na przykład formę rozety zdobioną kryształkami na obrzeżach i wewnątrz kolczyka. Świetnie odnajdują się w towarzystwie innych elementów biżuterii. Polecane, w zależności od modelu, to codziennych stylizacji, jak i tych bardziej eleganckich czy o wyższym stopniu formalności.

2. Kolczyki skrzydła ze stali nierdzewnej

Kolejny niezwykle popularny, chociaż nieco mniej uniwersalny rodzaj kolczyków ze stali szlachetnej. Ten design nie jest polecany na najbardziej sformalizowane okazje, jednak pełnię swoich estetycznych możliwości pokazuje w casualowych i smart casualowych stylizacjach. Wtedy, gdy ekstrawagancja i oryginalność są mile widziane. Do tworzenia nieoczywistych połączeń modowych.

Skrzydła kojarzą się z wolnością, lekkością i swobodą, dlatego warto wykorzystywać ten rodzaj designu kolczyków przy kompletowaniu luźniejszych strojów. Świetne kolczyki na wiosnę oraz lato!

kolczyk długi3. Nausznice

Ten rodzaj designu jest bardzo sugestywny i oryginalny. Można śmiało powiedzieć, że jego estetyka przywodzi na myśl orient. Świetny w eleganckich, ale luźnych stylizacjach. Bardzo dobrze prezentuje się w zestawieniu z innymi nieco subtelniejszymi elementami biżuterii. Jego forma zależna jest bardzo mocno od projektu.

Czasem nausznica pokrywa cały brzeg ucha, innym razem jej design jest bardziej subtelny. Na przykład wtedy, gdy jedna z jej części znajduje się w wyższej partii ucha, druga w dolnej, a obydwie są łączone łańcuszek, na którym znajdują się drobne ozdoby. Zazwyczaj nausznice ze stali chirurgicznej zdobi się kamieniami naturalnymi lub wielokolorowymi kryształkami.

4. Kolczyki długie

Kolczyk ze stali szlachetnej długi, na przykład w postaci tak zwanego łapacza snów, od razu przykuwa uwagę otoczenia. Tego typu kolczyki są niezwykle eleganckie, a ich rozmiar wcale nie odbiera im subtelności. Przeciwnie! Podkreśla urodę posiadaczki, jednak polecany jest przede wszystkim osobom, które stawiają na odważne i wyraziste rozwiązania.

5. Kolczyki przeciągane

To ostatnia forma kolczyków, o której wspomnimy w tym artykule. Są podobne do długich kolczyków w formie łapacza snów, jednak ich design opiera się na nieco innej formule. Umieszcza się je w płatku ucha w taki sposób, że dwa długie końce kolczyka opadają swobodnie po obu jego stronach.

Oto pięć niezwykłych typów kolczyków wykonywanych ze stali nierdzewnej. Każdy ma swoje wyjątkowe walory estetyczne, wszystkie podkreślają kobiecą urodę, komplementują modowe stylizacje i dodają uroku swoim posiadaczkom! Który wybierzesz?

Powiązane artykuły