Home Zdrowie Niacynamid – właściwości urodowe

Niacynamid – właściwości urodowe

by Agata Kubiak
Niacynamid

Kobiety pokochały kosmetyki z tym składnikiem. To hit 2023 roku

produkcję kolagenuChcesz wiedzieć, dlaczego kobiety na całym świecie zakochały się w kosmetykach z niacynamidem? Niacynamid jest coraz popularniejszym składnikiem w kosmetykach, a jego popularność rośnie z każdym dniem.

Wiele kobiet już odkryło jego korzystne właściwości dla skóry i jest on uważany za jeden z najważniejszych składników w pielęgnacji skóry na 2023 rok.

Niacynamid pomaga regulować produkcję sebum, wyrównać koloryt skóry, zapobiega starzeniu się skóry oraz utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Jego uniwersalność, skuteczność, łatwość użycia oraz przystępność cenowa sprawiają, że jest to składnik, który jest chętnie wybierany przez koncerny kosmetyczne oraz przez konsumentki.

skóry tłustejWarto zwrócić uwagę na produkty z niacynamidem, aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty pielęgnacji skóry. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie tajniki kryje w sobie ten składnik.

Co to jest niacynamid i jakie ma właściwości?

Niacynamid jest formą witaminy B3, również znanej jako kwas nikotynowy lub witamina PP. Jest to składnik aktywny, który często występuje w kosmetykach, głównie w produktach do pielęgnacji skóry.

Niacynamid to składnik, który coraz częściej pojawia się w składzie kosmetyków. Jego popularność rośnie z każdym dniem, a kobiety na całym świecie zaczynają doceniać jego właściwości. Niacynamid jest składnikiem, który jest dobrze tolerowany przez większość skóry i ma szereg korzystnych właściwości urodowych.skóry tłustej

Jednakże, jak każdy składnik, niektóre połączenia mogą być niekorzystne dla skóry.

Niacynamid jest silnym przeciwutleniaczem, dlatego też należy unikać jego mieszania z innymi silnymi przeciwutleniaczami lub składnikami rozszerzającymi naczynia krwionośne.

Niacynamid nie powinien być również łączony z retinoidami (np. retinol, retinaldehyd) lub z kwasami (np. kwas salicylowy, kwas migdałowy), ponieważ może to powodować podrażnienie skóry.

Zawsze dobrze jest skonsultować się z lekarzem lub specjalistą od skóry przed użyciem niacynamidu lub innych składników, aby upewnić się, że są one odpowiednie dla twojego typu skóry.

Niacynamid – właściwości urodowe

pracę gruczołów łojowychNiacynamid jest formą witaminy B3, która jest składnikiem aktywnym w kosmetykach. Jego główne właściwości urodowe to:

Poprawa kolorytu skóry: Niacynamid pomaga wyrównać koloryt skóry, redukując przebarwienia i plamy.

Regulacja wydzielania sebum: Niacynamid pomaga zmniejszyć produkcję sebum, co jest szczególnie korzystne dla osób z trądzikiem lub skórą tłustą.

Zapobieganie starzeniu się skóry: Niacynamid pomaga chronić skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, co pomaga zapobiegać powstawaniu zmarszczek i utracie jędrności.

mycia twarzyNawilżenie skóry: Niacynamid pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry, co jest kluczowe dla zdrowia i wyglądu skóry.

Niacynamid jest skuteczny dla wszystkich typów skóry, jednak szczególnie polecany dla skóry trądzikowej i przetłuszczającej, skóry z przebarwieniami oraz dojrzałej.

Z którymi składnikami nie łączyć witaminy B3?

Witamina B3 (niacynamid) jest dobrze tolerowana przez większość skóry i może być stosowana z innymi składnikami. Jednak, jak każdy składnik, niektóre połączenia mogą być niekorzystne dla skóry.

Nie powinno się łączyć niacynamidu z retinoidami (np. retinol, retinaldehyd) lub z kwasami (np. kwas salicylowy, kwas migdałowy), ponieważ może to powodować podrażnienie skóry.

Niacynamid jest silnym przeciwutleniaczem, zwiększa również naczynia krwionośne w skórze, dlatego też nie powinien być stosowany z innymi silnymi przeciwutleniaczami lub składnikami rozszerzającymi naczynia krwionośne.

Jeśli masz skórę wrażliwą, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą od skóry przed użyciem niacynamidu lub innych składników, aby upewnić się, że są one odpowiednie dla twojego typu skóry.

Witamina B3 – które stężenie wybrać?

szerokim spektrum działaniaStężenie niacynamidu w kosmetyku ma wpływ na jego skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania. Zazwyczaj niacynamid jest dostępny w stężeniach od 2% do 10%.

Stężenie niacynamidu wybierane powinno być zależnie od indywidualnych potrzeb skóry oraz celów pielęgnacji. Stężenie niacynamidu w 2-5% jest uważane za minimalne, aby zauważyć pozytywne efekty na skórze, takie jak poprawa kolorytu skóry, regulacja produkcji sebum oraz nawilżenie.

Stężenie wyższe niż 5% będzie miało silniejsze działanie, jednak wymaga więcej uwagi i testów na skórze, aby uniknąć podrażnień.

wydzielanie sebumJeśli masz skórę wrażliwą lub jest to twoja pierwsza przygoda z niacynamidem, zaleca się zacząć od niższego stężenia i stopniowo zwiększać go, aby uniknąć podrażnień.

Zawsze dobrze jest skonsultować się z lekarzem lub specjalistą od skóry przed użyciem niacynamidu lub innych składników, aby upewnić się, że są one odpowiednie dla twojego typu skóry.

Jak wpleść witaminę B3 do swojej rutyny pielęgnacyjnej?

Witamina B3 (niacynamid) jest składnikiem aktywnym, który można łatwo wpleść w swoją rutynę pielęgnacyjną. Oto kilka sposobów, w jaki można to zrobić:

Serum: Można kupić serum z niacynamidem, które jest stosowane po oczyszczeniu skóry, przed nałożeniem kremu na dzień lub na noc.stanami zapalnymi skóry

Krem: Można znaleźć kremy zawierające niacynamid, które są stosowane jako ostatni krok w rutynie pielęgnacyjnej.

Maseczka: Niacynamid może być również znaleziony w maseczkach do twarzy, które pozostawia się na skórze przez określony czas, aby pozwolić składnikom na wchłonięcie.

Dodatek do ulubionych kosmetyków: Można również dodać kilka kropel niacynamidu do ulubionego kremu lub serum, aby zwiększyć jego działanie.

Ważne jest, aby pamiętać, że niacynamid jest silnym przeciwutleniaczem, dlatego też należy unikać jego mieszania z innymi silnymi przeciwutleniaczami lub składnikami rozszerzającymi naczynia krwionośne.

Zawsze dobrze jest skonsultować się z lekarzem lub specjalistą od skóry przed użyciem niacynamidu lub innych składników, aby upewnić się, że są one odpowiednie dla twojego typu skóry.

Niacyna w kosmetykach – przegląd produktów z witaminą B3

działa antyoksydacyjnieNiacynamid jest coraz częściej stosowanym składnikiem w kosmetykach, a jego popularność rośnie z każdym dniem. Oto kilka przykładów produktów, które zawierają niacynamid:

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%: To serum zawiera 10% niacynamidu i 1% cynku, które wspólnie pomagają regulować produkcję sebum i poprawiać koloryt skóry.

CeraVe PM Facial Moisturizing Lotion: Ten nawilżający krem na noc zawiera niacynamid, który pomaga zwiększać nawilżenie skóry i chronić ją przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Paula’s Choice 10% Niacinamide Booster: Ten booster zawiera 10% niacynamidu, który pomaga redukować przebarwienia i plamy oraz poprawiać jędrność skóry.

Neutrogena Clear Pore Oil-Eliminating Astringent: Ten tonik zawiera niacynamid, który pomaga regulować produkcję sebum i zmniejszać widoczność porów.

La Roche-Posay Effaclar Adapalene Gel 0.1%: Ten lekki żel zawiera niacynamid i adapalen, które pomagają zmniejszyć ilość zaskórników i krostek, regulując produkcję sebum.

Jest wiele produktów zawierających niacynamid dostępnych na rynku, dlatego też warto przeczytać skład i dobrać odpowiedni dla swoich potrzeb i typu skóry. Zawsze dobrze jest skonsultować się z lekarzem lub specjalistą od skóry przed użyciem niacynamidu lub innych składników, aby upewnić się, że są one odpowiednie dla twojego typu skóry.

Kosmetyki z niacynamidem- dlaczego Niacynamid?

działanie antybakteryjneWielkie koncerny kosmetyczne wybierają niacynamid ze względu na jego skuteczność i uniwersalność.

Niacynamid jest formą witaminy B3, która jest dobrze tolerowana przez większość skóry i ma szereg korzystnych właściwości urodowych.

Niacynamid pomaga regulować produkcję sebum, co jest korzystne dla osób z trądzikiem lub skórą tłustą.

Pomaga również wyrównać koloryt skóry, redukując przebarwienia i plamy, chroni przed działaniem wolnych rodników, zapobiega starzeniu się skóry oraz utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia skóry.kwasu nikotynowego

Niacynamid jest składnikiem, który jest odpowiedni dla różnych typów skóry, w tym skóry trądzikowej, przetłuszczającej, z przebarwieniami i dojrzałej. Jest to składnik, który jest łatwo wpleść do rutyny pielęgnacyjnej.

Jego uniwersalność, skuteczność, łatwość użycia oraz przystępność cenowa sprawia, że jest to składnik, który jest chętnie wybierany przez koncerny kosmetyczne, a jego popularność rośnie z każdym dniem.

Powiązane artykuły