Home Moda Jak zdjąć sztuczne rzęsy?

Jak zdjąć sztuczne rzęsy?

by Agata Kubiak
Sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy są niezwykłym ułatwieniem podczas wykonywania codziennego makijażu przez kobiety. Okazuje się, żenaturalne rzęsy dzięki nim zbędne stają się wszystkie inne kosmetyki do rzęs, a same włoski będą prezentowały się zachwycająco każdego dnia, zaraz po przebudzeniu.

Niemniej jednak po okresie długotrwałego noszenia sztucznych rzęs, warto zrobić sobie chwilę przerwy i dać odpocząć również naturalnym włoskom. Tak więc jak zdjąć sztuczne rzęsy?

Jak zdjąć sztuczne rzęsy? Udaj się do kosmetyczki!

przedłużone rzęsyJeśli podjęta została decyzja, by na jakiś czas rozstać się ze sztucznymi rzęsami, to z pewnością panie zastanawiają się, w jaki sposób mogą je usunąć.

Otóż skoro założone zostały one u kosmetyczki, to z prośbą o ich zdjęcie również warto się tam udać.

Stylistyki rzęs nie tylko mają odpowiednie doświadczenie, ale przede wszystkim preparaty jak np. remover, który pozwoli szybko i skutecznie rozpuścić klej, ale co najważniejsze nie uszkodzi naturalnych włosków.

ściągnąć sztuczne rzęsyCzęsto panie próbując samodzielnie odkleić sztuczne rzęsy, niestety poprzez zbyt gwałtowne ruchy i brak odpowiednich środków, wyrywają je wraz z naturalnymi rzęsami, przez co w ich linii tworzy się luka, nie wyglądająca zbyt estetycznie na powiece.

Kosmetyczna zaś dołoży wszelkich starań, by naturalne włoski nie zostały uszkodzone podczas zdejmowania sztucznych rzęs.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy w domu? Sposób na usunięcie przedłużanych rzęs

zdejmowanie sztucznych rzęsCzęsto panie nie mogą doczekać się wizyty u kosmetyczki, która akurat na dany termin nie miała wolnego miejsca. Jeśli więc na oczach pozostały wybrakowane sztuczne rzęsy, to z pewnością nie prezentują się one estetycznie, a kobiety chcą się ich jak najszybciej pozbyć.

Tak więc jak można usunąć przedłużane rzęsy domowym sposobem? Cóż można powiedzieć, że najlepiej sprawdzi się specjalny preparat, jednak z pewnością większość kobiet takim nie usuwania sztucznych rzęsdysponuje w swojej kosmetyczce.

Tak więc jednym z lepszych sposobów jest oliwa kosmetyczna, którą należy obficie nanieść na rzęsy, a następnie odczekać, aż rozpuści ona klej.

usuwanie sztucznych rzęsNastępnie przy pomocy pęsety, uważnie należy oddzielić sztuczne rzęsy od naturalnych włosków i spróbować przy pomocy delikatnego pociągnięcia je zdjąć.

Jednak trzeba zachować szczególną ostrożność, by przypadkiem nie wyrwać swoich, naturalnych rzęs.

 Jak zdjąć sztuczne rzęsy? – metoda 1 do 1

stylistki rzęsMetoda przedłużania rzęs 1 do 1 to jedna z najbardziej popularnych, gdyż zapewnia naturalny efekt wydłużenia i zagęszczenia włosków.

Polega ona na doklejeniu jednej sztucznej rzęsy do jednego, naturalnego włoska. Jak więc można zdjąć przedłużone tą metodą rzęsy przy wykorzystaniu domowych sposobów?

usunięcie sztucznych rzęsWówczas konieczny okazuje się dobrej jakości olejek kosmetyczny, a także dwufazowy płyn do demakijażu.

Niezbędne będzie również zachowanie odpowiedniej cierpliwości, gdyż pozbycie się w ten sposób sztucznych rzęs może zająć nawet do 2 dni.

przedłużaniem rzęsPierwszym krokiem jest umycie twarzy żelem i staranne nałożenie olejku, a następnie po jakimś czasie przeczesać rzęsy, by sprawdzić, czy odchodzą.

Jeśli sposób nie okazał się efektywny, warto przyłożyć na kilka minut do oka wacik nasączony płynem do demakijażu. Takie zabiegi należy powtarzać do skutku, aż klej się rozpuści, a panie będą mogły bezpiecznie usunąć sztuczne rzęsy.

Sztuczne rzęsy – jak je samodzielnie przedłużyć?

Skoro wiadomo już, jak można usunąć

suzupełnianie rzęsztuczne rzęsy, to z pewnością niektóre z pań chętnie dowiedzą się, jak można je ponownie samodzielnie przedłużyć.

Otóż niestety, bez odpowiednich narzędzi, a także bez wprawy zdecydowanie odradzane są samodzielne eksperymenty na rzęsach.

usunięcie sztucznych rzęsPrzedłużenie powinna wykonać tyko i wyłącznie wykwalifikowana stylistka rzęs, gdyż w ten sposób, odbędzie się to bez uszczerbku na zdrowiu i kondycji naszych naturalnych rzęs.

ściągania rzęsPanie mogą jednak spróbować swoich sił w doklejeniu rzęs na pasku, jeśli zależy im na szybkim oraz dość krótkotrwałym efekcie.

Rzęsy na pasku przykleja się jak najbliżej linii rzęs, a co najważniejsze z ich odklejeniem nie ma najmniejszego problemu. Warto także wypróbować odżywki przyspieszające wzrost rzęs, wówczas być może sztuczne nie będą już potrzebne.

Powiązane artykuły