Home Zdrowie Jak dbać o cerę? Pielęgnacja skóry twarzy

Jak dbać o cerę? Pielęgnacja skóry twarzy

by Agata Kubiak
Pielęgnacja skóry twarzy

Pielęgnacja i jej efekt, czyli zdrowa skóra jest jędrna, gładka oraz ma odpowiedni kolor. Zdrowa skóra to także taka skóra, która nie swędzi ani nie ma żadnych krost, czy wyprysków.

Dlatego tak ważne jest, by dobrze o nią dbać oraz dobierać takie kosmetyki, które nie będą nas uczulały. Zatem jak dbać o skórę?pielęgnacja cery

Oczyszczanie skóry i demakijaż

Gdy używamy kosmetyków do makijażu, to musimy pamiętać także o tym, by na koniec dnia zmyć całość nie tylko ze skóry twarzy, ale także z dekoltu.

Najpierw trzeba zrobić demakijaż skóry ze wszelkich kosmetyków, które mieliśmy nałożone na naszą twarz, czy szyję lub dekolt. Jest to bardzo ważne, by nie zapomnieć o żadnym z tych miejsc.

pielęgnacja ceryNastępnym krokiem jest oczyszczenie skóry dzięki, czemu będzie mogła się nasza skóra zregenerować przez noc. Warto także dodać, że oczyszczanie skóry od razu także ją nawilża.

Gdy chcemy mieć pewność, że nasz demakijaż jest przeprowadzony w 100%, to dobrze jest użyć chusteczek do demakijażu, które skutecznie i szybko usuną pozostałości makijażu z naszej twarzy.kwas hialuronowy

Warto jest także użyć toniku, który daje poczucie ulgi i koi naszą skórę. Dobrze jest stosować regularnie takie zabiegi przed snem, by nasza skóra miała, czym oddychać w nocy i mogła się zregenerować w czasie naszego snu.

 

Jaki krem pod oczy dobrać?

pielęgnacja ceryPrzy codziennej pielęgnacji twarzy nie możemy zapomnieć także o kremie pod oczy. Warto pamiętać, że skóra pod oczami jest jednym z najwrażliwszych punktów na twarzy. Często jest przesuszona, czy mogą także występować cienie pod oczami.

Dlatego jest tak ważne, by nie zapominać przy codziennej pielęgnacji o tych jakże ważnych miejscach. Może się także tak zdarzyć, że skóra pod oczami może mieć inny odcień niż reszta skóry na naszej twarzy.

Gdy wybieramy krem pod oczy, to dobrze jest, by zawierał on witaminę C, która poprawi kolor skóry i dodatkowo ją nawilży. W kremach pod oczy często występuję też witamina A, która dba o to, by nie pojawiały się zmarszczki i wygładza skórę.

W pielęgnacji oczu ważnym składnikiem jest także zielona herbata, która łagodzi różne podrażnienia.

Bardzo ważne jest, by czytać skład kremów pod oczy, jaki zamierzamy wybrać. Skóra pod oczami jest cieńsza niż inne miejsca na twarzy dlatego, niektóre kremy mogą nas uczulić. Dobrze jest wówczas spróbować różnych kosmetyków i wybrać te, które są dla nas bezpiecznie i najlepiej redukują naszą skórę pod oczami.

skórę twarzy

Jak dobrać kosmetyki do swojego typu cery?

peeling enzymatycznyKażdy z nas ma inny typ cery, dlatego należy pamiętać o tym, gdy wybieramy kosmetyki. Inne kosmetyki będziemy musieli użyć do cery tłustej a inne do suchej.

W każdym sklepie kosmetycznym, czy to stacjonarnym, czy internetowym są kosmetyki podzielone wedle typu danej cery dzięki, czemu możemy wybrać taki kosmetyk, który będzie idealnie pasował do naszego typu cery.

peeling enzymatycznyJest to bardzo ważne, gdyż inaczej kosmetyki mogłyby nie działać tak, jak powinny,  gdy użyjemy je do innego typu cery. Co ważne można sobie tym nawet zaszkodzić i może dość do alergii lub powstania krost na naszej twarzy.

Gdy nie wiemy, jaki konkretny mamy typ cery, to warto, jest się udać do dermatologa, który określi nasz typ. W doborze odpowiednich kosmetyków może również pomóc nam kosmetyczka.

Warto też pamiętać, że gdyby się tak zdarzyło, że od jakiegoś kosmetykupłyn micelarny lub samoistnie pojawią się na naszej twarzy, czy szyi lub dekolcie krosty, czy zaskórniki, to nie można ich samemu wyciskać, gdyż tym możemy sobie tylko zaszkodzić.

Dobrze jest wtedy poradzić się lekarza lub kosmetyczki, jak bezpiecznie możemy się pozbyć danej krosty, gdyż każda krosta może mieć różne pochodzenie i dla naszego bezpieczeństwa nie powinniśmy tego robić sami w domu.

 

Czy ręczniki mogą nam pomóc w dbaniu o czystą i zdrową skórę?

blokować pory skóryWbrew pozorom ręczniki także mają duże znaczenie w dbaniu o naszą skórę szczególnie twarzy. Dobrze jest, by każdy domownik miał swój ręcznik. Każdy z domowników może mieć inny typ cery oraz używać innych kosmetyków.

Gdy będziemy używać tego samego ręcznika, to drobne cząsteczki, które mogą pozostać na ręcznikach, to mogą także przenieść się na naszą twarz. Dodatkowo osobne ręczniki, to także podstawa higieny osobistej. Ważne jest też, byśmy wymieniali dość często ręczniki, by były miękkie, świeże i pachnące, a przede wszystkim czyste.

 

Mycie rąk przy makijażu i nie tylko

cery dojrzałejBardzo ważną kwestią jest mycie rąk po każdym użyciu danego kosmetyku. Gdy pominiemy ten krok, to możemy zmieszać resztki kosmetyków, które mamy na rękach ze sobą. Jest to szczególnie ważne, gdy na przykład używamy różnych kosmetyków, których nie można ze sobą łączyć.

Dobrze jest, by myć ręce także tuż przed wykonaniem makijażu, jak i wcera tłusta trakcie oraz po skończonym makijażu. Warto, jest mieć wprowadzony nawyk mycia rąk także w ciągu dnia dzięki, czemu unikniemy roznoszeniu różnych zarazków, które później mogą zostawać na różnych rzeczach, w tym także na kosmetykach.

 

Kremy przeciwsłoneczne i nawilżanie

cerę mieszanąWarto pamiętać, by kremy przeciwsłoneczne stosować także w ciągu całego roku, a nie tylko latem. W zimę także słońce może źle wpływać na naszą skórę dlatego dobrze, jest się chronić takimi kremami także w ciągu roku.

Dodatkowo także należy pamiętać o codziennym nawilżaniu skóry. Jest to bardzo ważne, gdyż dzięki temu skóra jest odporna na wysuszanie zarówno latem, jak i zimą.cerę suchą

Niektóre kremy przeciwsłoneczne mają także funkcję nawilżania od razu w swoim składzie. Dobrze jest o tym pamiętać szczególnie u najmłodszych, którzy spędzają najwięcej czasu na dworze i są najbardziej narażeni na wysuszenie skóry, jak i na działanie promieni słonecznych.

 

Jak możemy zadbać o swoją cerę od wewnątrz?

cerę wrażliwąOprócz tego, że dbamy o swoją skórę, także od zewnątrz używając różnego typu kosmetyków, to dobrze jest także zapewnić skórze różne zabiegi, które pomogą nam w tym, by zadbać o skórę od wewnątrz.

Warto jest także całkowicie ograniczyć chodzenie do solarium, które może być dla nas szkodliwe. Dobrze jest natomiast udać się do kosmetyczki, która dobierze nam odpowiednie zabiegi na twarz. Takie zabiegi pomogą nam w tym, by nasza skóra była jędrna i zdrowa oraz pielęgnacja twarzynabrała koloru.

 

Dbanie o swoją skórę jest bardzo ważne. Dobrze jest, gdy robi się to regularnie dzięki, czemu nasza skóra ma cały czas zapewniony dostęp do higieny. Warto, jest używać odpowiednich kosmetyków, które nie będą uczulały naszej skóry, a pomogą nam w zachowaniu jej zdrowego stanu i wyglądu.

Powiązane artykuły