Home Moda Przedłużanie rzęs 1 do 1, co to za metoda i na czym polega?

Przedłużanie rzęs 1 do 1, co to za metoda i na czym polega?

by Agata Kubiak
Rzęsy 1 do 1

sztuczne rzęsyRzęsy 1 do 1, długie i gęste rzęsy to marzenie wielu kobiet. Nawet jeśli matka natura zdecydowała inaczej i obdarzyła krótkimi i rzadkimi rzęsami jest sposób, aby podkreślić głębie spojrzenia rezygnując z codziennego tuszowania.

Decydując się na przedłużanie rzęs zdecydowanie można ułatwić sobie życie i zaoszczędzić sporo czasu podczas wykonywania makijażu.

Rzęsy 1 do 1 – na czym polega to przedłużanie rzęs?

jednej rzęsy naturalnejPrzedłużanie rzęs metodą 1 do 1 to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, który z sezonu na sezon zyskuje coraz większe grono zwolenników.

Ta metoda, przedłużania i stylizacji, polega na doklejeniu do każdej prawdziwej rzęsy jej syntetycznego odpowiednika.

Dzięki temu zabiegowi można zagęścić, wydłużyć, podkręcić oraz przyciemnić rzęsy. Spojrzenie nabiera głębi i charakteru, a kąciki oczu przedłużanie rzęszostają optycznie wydłużone.

Przedłużane rzęsy mogą być naturalne – włosie norki syberyjskiej lub syntetyczne – włókna poliestrowe.

Rzęsy przyklejane są do wszystkich dorosłych rzęs, a z biegiem czasu systematycznie się je uzupełnia, aby podtrzymać efekt.

Rzęsy 1 do 1 – przedłużanie rzęs krok po kroku

zabiegu przedłużania rzęsPomimo tego, że sam zabieg nie jest specjalnie skomplikowany, powinna się nim zajmować wyszkolona w tym temacie specjalistka, która wykona go z zachowaniem wszystkich zasad higieny.

Przed rozpoczęciem przedłużania zabezpiecza się dolne rzęsy specjalną taśmą lub płatkami.

Sztuczne rzęsy

Krok ten zapobiega sklejeniu się rzęs dolnych z górnymi. Następnie przechodzi się już do wykonywania zabiegu, a składa się on z następujących kroków:

 1. Zabezpieczenie skóry pod oczami specjalnymi plastrami. Uważać należy, aby nie były one przyklejane zbyt blisko oka. Umieszcza się je około 3-4 milimetrów pod dolnymi rzęsami.
 2. Wybranie przedłużenia. Przygotowanie co najmniej 3 różnych długości rzęs, między 6 a 14 milimetrami, celem idealnego dopasowania do oka i naturalnego, końcowego efektu.
 3. Pick – up. Umiejętne rozłożenie rzęs na podkładce, dzięki któremu szybko można po nie sięgać. Układa się je pod kątem 90 stopni w stosunku do pęsety celem precyzyjnego i szybkiego założenia.
 4. Dip, czyli zanurzenie pęsety w kleju. Rzęsa powinna być zanurzona w odpowiedniej ilości kleju. Przed nałożeniem trzeba upewnić się, że nie jest go ani za dużo, ani za mało.
 5. Izolowanie i przesunięcia. Naturalne rzęsy izoluje się przy pomocy prostej pęsety. Przeciąga się sztuczna rzęsą wzdłuż naturalnej linii rzęs i smaruje się naturalne rzęsy klejem w odległości 0,5 – 1 milimetra od powieki.
 6. Rzęsy zostają skierowane do góry i są równoległe umieszczone w stosunku do innych rzęs. Ważne jest, żeby ich nie dotykać po ustawieniu.
 7. Koniecznie trzeba zwracać uwagę na to, żeby zarówno rzęsy naturalne jak i sztuczne nie były posklejane. Należy mieć pewność, że wszystkie są rozdzielone, w razie potrzeby można do tego celu użyć pęsety. Najlepiej jest rozdzielać rzęsy w momencie, kiedy klej jest już suchy, ale nie został w pełni utwardzony. Nie wolno naprężać rzęs ani pociągać ich pionowo. Czynność oddzielania należy powtarzać aż do momentu uzyskania zadowalających efektów.
 8. Jeśli wszystkie naturalne rzęsy zostały połączone z syntetycznymi można przejść do etapu ich suszenia. Zajmuje on kilka minut. Po rozpyleniu wody destylowanej bądź nano rozpylacza po raz kolejny osusza się rzęsy przez około 3 minuty i przeprowadza się już końcowe i ostateczne rozdzielanie, tak aby efekt był dla klientki zadowalający.

Rzęsy 1 do 1 – jak o nie dbać?

dolnego pasma rzęsPomimo tego, że rzęsy przedłużane metodą 1:1 są dosyć łatwe w utrzymaniu, należy pamiętać o kilku zasadach, aby móc się nimi cieszyć aż do uzupełnienia.

Rzęs przedłużanych staramy się nie pocierać, aby nie uszkodzić ich mechanicznie, nie poodgniatać ani nie powyrywać.

Unikać należy tłustych kosmetyków, które mogą dostać się w okolice oczu, czyli kremów, olejków czy mleczek. Rozpuszczają one klej i tym obciąża naturalnych rzęssamym zdecydowanie skracają żywotność samej stylizacji.

Najlepszym pomysłem jest używanie wokół oczu kosmetyków stworzonych na bazie wody, które są w pełni bezpieczne przy przedłużanych rzęsach.

Nie należy korzystać z kosmetyków wodoodpornych i zalotki, która może uszkodzić i powyrywać rzęsy.

Warto natomiast korzystać ze specjalnej pianki do rzęs, dzięki której dba się zarówno o higienę jak i same rzęsy.

Rzęsy 1 do 1 – ile się trzymają?

zagęszczanie rzęsPrzy przestrzeganiu wszystkich zasad domowej pielęgnacji najlepiej jest je uzupełniać nie rzadziej niż co cztery tygodnie.

Ważne jest, aby robić to regularnie. Pamiętać należy również o tym, że jest to także uwarunkowane naturalnym cyklem życia rzęsy, bowiem wraz z wypadaniem naturalnej wypada też sztuczna.

Rzęsy 1 do 1 – cena

Koszt przedłużania rzęs metodą 1 do 1 zależny jest od miasta i standardu salonu i może wahać się w graniach 200-500 zł. Uzupełnienie natomiast jest zabiegiem tańszym, którego koszt wynosi około 100- 150 zł.

Rzęsy 1 do 1 są bezpieczne?

rzęsy syntetyczneZabieg przedłużania rzęs metodą 1 do 1 jest w pełni bezpieczny i nie niszczy naturalnych rzęs. Rzęsa sztuczna wypada wraz z naturalną po skończeniu się cyklu jej życia, nie jest więc dodatkowym obciążeniem dla pozostałych.

To, co jest najważniejsze, to wybór odpowiedniego salonu z wykwalifikowaną i przeszkoloną kadrą, która profesjonalnie podejdzie do wykonania zabiegu.

Poprawnie wykonany, przy zachowaniu zasad higieny ani nie zniszczy, ani nie obciąży naturalnych rzęs i może być bezpiecznie wykonywany.

Nie powinno natomiast poddawać się temu zabiegowi u osoby nieprzeszkolonej z zakresu przedłużania rzęs, ani u takiej, która przyjmuje w warunkach domowych, gdyż może to spowodować zdrowotne komplikacje i zniszczenie rzęs.

Dbanie o stylizację rzęs 1 do 1

jednej naturalnej rzęsyAby móc cieszyć się nienaganną stylizacją przez cały okres jej noszenia należy stosować się do kilku pielęgnacyjnych kroków, które powinny również zostać przekazana i omówione przez stylistkę rzęs.

Do 24 godzin po zabiegu wstrzymać się należy od moczenia i przeczesywania rzęs.

Niezalecane jest również spanie na brzuchu, które może doprowadzić do odkształceń i odgnieceń rzęs.

Najlepiej zrezygnować z tłustych konsystencji kosmetyków, które mogą rozpuścić stylizację, na rzecz kosmetyków na bazie wody oraz specjalnych pianek do rzęs, które są dla niej w pełni bezpieczne.zagęszczenie rzęs

Nie dość, że dzięki tym piankom dba się o higienę, to również pielęgnuje się rzęsy, przyczyniając się tym samym do ich świetnego wyglądu przez cały okres noszenia stylizacji.

Inne metody przedłużania rzęs

Oprócz podstawowej metody przedłużania rzęs 1 do 1 istnieje szereg innych możliwości dających różnorodne efekty.

 • Lekka metoda objętościowa 2D-3D – polega ona na przyklejeniu 2-3 sztucznych rzęs do jednej naturalnej. Dzięki tej metodzie uzyskuje się zarówno objętość jak i wydłużenie i podkręcenie. Techniki te umożliwiają uzyskanie spektakularnego efektu ciągle pozostając w dosyć naturalnym klimacie.
 • Metoda dużej objętości 4D-8D – najpopularniejsze z nich to Russian Effect oraz Hollywood Effect. Polega ona na przyklejeniu do każdej naturalnej rzęsy kępki rzęs sztucznych. Uzyskuje się dzięki temu spory, spektakularny efekt. Przedłużając tymi metodami wybiera się rzęsy lekkie i cienki, które pomimo użytej ilości nie obciążają naturalnych rzęs. Jest to idealna metoda dla każdej kobiety, która ceni mocny i zdecydowany efekt.
 • Metoda kociego oka – stosowana jest przy różnych objętościach i polega na zastosowaniu zdecydowanie dłuższych rzęs przy zewnętrznym kąciku w porównaniu do rzęs na środku i w wewnętrznym kąciku. Metoda ta pozwala na uzyskanie kobiecego i seksownego efektu kociego oka.
 • Metoda Kim Camellia – zyskująca coraz większą popularność, polegająca na naprzemiennym wykorzystaniu krótszych i dłuższych rzęs, dzięki czemu uzyskany efekt jest intrygujący i otwierający oko, lecz dalej naturalny, ponieważ naturalne rzęsy także są różnych rozmiarów.

rzęs naturalnychMnogość metod przedłużania rzęs pomaga na dobranie idealnego zabiegu dla każdej klientki.

Przed wykonaniem stylizacji powinien być przeprowadzony wywiad i obserwacja rzęs, aby idealnie dobrać nie tylko samą metodę, ale również grubość i długość samych włosków.

Powinno się od tego podejść bardzo skrupulatnie, aby nie dopuścić do przeciążenia oka i uszkodzeń rzęs.

 

Rzęsy w pytaniach

Jak przyklejać rzęsy?

Rzęsy kim kardashian?

Jak przykleić rzęsy?

Czy rzęsy odrastają?

Jak przyklejać sztuczne rzęsy?

Powiązane artykuły