Home Kobieta w biznesie Jak założyć sklep z kosmetykami online?

Jak założyć sklep z kosmetykami online?

by Agata Kubiak
sklep z kosmetykami

W dzisiejszych czasach otworzenie własnego sklepu internetowego nie stanowi większego problemu. Należy jednak pamiętać by nasze kosmetyki pochodziły ze sprawdzonego źródła. Na co więc jeszcze zwrócić uwagę? Sprawdź nasze porady.

Na jakiego dostawcę najlepiej postawić?

To najczęściej stawiane pytanie, gdy otwierane są sklepy internetowe. Zwykle są do wyboru tzw. dostawcy lokalni oraz hurtownie. Lokalni oferują swoje unikalne produkty, jednak ich możliwości są dość mocno ograniczone. Hurt kosmetyków jest z reguły bardziej korzystny. Dlaczego? Naprawdę dobre hurtownie z reguły mają szeroki wybór asortymentu, od szamponów po żele pod prysznic w korzystnej dla nabywcy cenie.

Do tego w takich miejscach można zaopatrzyć się w kosmetyki znanych marek oraz tych pochodzenia naturalnego. Niektóre z nich posiadają licencję zagranicznych kosmetyków na wyłączność z krajów takich jak Niemcy czy Włochy. Warto więc wziąć to pod uwagę.

Jakie produkty umieścić na swojej stronie?

Strona główna naszego sklepu jest jednocześnie naszą wizytówką. Klient na wejściu buduje już o nas swoją opinię, dlatego już na starcie warto jest go ,,oczarować” naszym asortymentem: bardzo dobrej jakości maskami, świetnymi pod względem składu kremami do ciała, czy też relaksującymi żelami pod prysznic (https://b2b.europedg.pl/kategorie-produktow/zele-pod-prysznic).Śmiało można postawić na zapachowe produkty włoskiej firmy Felce Azzurra, czy na klasyki niemieckiej półki. Nie zaszkodzi również ustawienie produktów do kąpieli dla dzieci z ich ulubionymi bohaterami z bajek. Niejedna mama skusi się na to, by jej pociecha czerpała przyjemność z wieczornych kąpieli.

Czy zaplecze techniczne jest ważne dla naszego sklepu internetowego?

Przechodząc do części bardziej technicznej – oprogramowanie jest najważniejszą rzeczą dla każdego sklepu internetowego. Pozwala ono zarządzać sprzedażą, produktami, wysyłkami, promocjami – czyli dosłownie wszystkim. Zatem wybór odpowiedniego oprogramowania jest kluczowy, a wcale nie ułatwia go szeroki wybór zarówno płatnych jak i bezpłatnych programów dostępnych w Internecie. Stawiając na coś konkretnego musimy zadać sobie dwa pytania: jakie są nasze preferencje i czy jesteśmy w stanie wyłożyć na to pieniądze?

Hurt kosmetyków - skąd pozyskiwać kosmetyki?

Systemy płatności

Na dobrą sprawę systemów płatności mamy kilka. Od naszego wyboru będzie zależało jak klient będzie płacił za nasz towar. Im więcej dajemy mu możliwości, tym większa szansa,że się na zakup zdecyduje.

Jeśli chodzi o systemy płatności możemy rozróżnić:

 • przelewy i przekazy bankowe,
 • płatności cykliczne i mobilne,
 • płatności przez telefon BLIK i SMS,
 • OneClick,
 • PayPal,
 • płatności z Facebooka,
 • za pomocą kart debetowych i kredytowych, ect.

Pod tym względem mamy naprawdę sporo możliwości. Gdy już założymy swoją własną działalność gospodarczą, trzeba będzie podpiąć wybrane przez siebie systemy płatności do konta bankowego naszej firmy.

Dobranie firmy kurierskiej

Dobranie dla swojego sklepu firmy kurierskiej jest również dość istotnym aspektem. W końcu to kurierzy będą dostarczać produkty do twoich klientów.

Na co więc zwrócić szczególną uwagę?

 

 • obsługa i komfort (głównie etap, w którym przesyłka jest nadawana),
 • jakość (w jakim stanie paczka została dostarczona do klienta, jak zachowywał się kurier w stosunku do klienta),
 • czas realizacji (w jakim czasie paczka została dostarczona),
 • cena (w zależności czy paczka będzie nadawana nie tylko w kraju, ale też i za granicą).

Patrząc więc na powyższe kryteria, wybranie odpowiedniej firmy kurierskiej może wydawać się dość sporym wyzwaniem, choć tak naprawdę nie jest. Wystarczy spojrzeć na swoje preferencje.

Powiązane artykuły