Home Zdrowie Rodzaje ochrony przed potem. Zachowaj świeżość na cały dzień!

Rodzaje ochrony przed potem. Zachowaj świeżość na cały dzień!

by Agata Kubiak
pot

Niezależnie od temperatury za oknem i pory roku chcesz cały dzień czuć się świeżo i komfortowo? W takim przypadku świetnym rozwiązaniem jest zapoznanie się z rodzajami produktów, które pozwolą Ci ograniczyć pocenie, zniwelują nieprzyjemny zapach, a także pozwolą na szybkie odświeżenie np. w trakcie podróży. Sprawdź, którymi z nich warto się zainteresować!

Większość z nas korzysta codziennie z antyperspirantów bądź dezodorantów. Ich używanie to część porannej rutyny, zaraz obok mycia zębów czy przeczesania włosów. I nic w tym dziwnego, bo dzięki tym produktom możemy znacząco ograniczyć nieprzyjemny zapach potu i mieć pewność, że będziemy ładnie pachnieć przez cały dzień. A to od razu dodaje nam pewności siebie! Skoro dezodorant to produkt, z którego korzystamy tak często, to warto wybrać ten konkretny, który będzie naszym ulubionym. Co więcej – te preferencje mogą się zmieniać w zależności od pory roku i planowanej aktywności fizycznej.

Rodzaje produktów, na które warto zwrócić uwagę

Jeśli korzystasz regularnie z antyperspirantów, to dowiedz się więcej o ich rodzajach, by dobrać te odpowiednie do konkretnej sytuacji. W końcu po inny typ produktu sięgniemy, jeśli zależy nam na zapachu, który dopełni nasze perfumy, inny, jeśli chcemy założyć czarną bluzkę i nie zostawić na niej śladów, a jeszcze inny rodzaj, gdy jesteśmy w podróży i chcemy szybko się odświeżyć.

Dezodorant w aerozolu

Dezodorant to klasyczne rozwiązanie, które zapewnia ładny zapach nawiązujący do perfum, ale jednocześnie ma nikłą ochronę przed niwelowaniem zapachu potu czy zmniejszaniem pocenia.

Dezodorant antyperspiracyjny w aerozolu

Dzięki niemu dopełnisz zapach swoich perfum, a jednocześnie zadbasz o świeżość, dzięki działaniu antyperspiracyjnemu. Takie dezodoranty nadają zapach, ale także zmniejszają pocenie, dlatego je wykorzystywać tylko w miejscach na ciele, które odznaczają się dużą potliwością. Tego typu dezodorant łączy funkcję nadania ładnego perfumeryjnego zapachu wraz z ochroną przed potem.

Antyperspirant w kulce/ antyperspirant w sztyfcie

To wygodny rodzaj ochrony przed potem. Wystarczy, że zaaplikujesz produkt np. pod pachę, by zmniejszyć pocenie i nieprzyjemny zapach. Antyperspirant w sztyfcie jest nieco bardziej suchy, dlatego po jego nałożeniu można szybciej założyć bluzkę, w przypadku antyperspirantu w kulce, który jest wilgotniejszy, dobrze jest chwilę odczekać przed założeniem ubrania, by nie zrobić na nim plam.

Antyperspirant bez śladów

Do niektórych typów ubrań zostały także przemyślane specjalne antyperspiranty, które nie zostawią śladów. Szczególnie na białych i czarnych bluzkach. W przypadku jasnych bluzek często problemem są żółte ślady pod pachami, a w przypadku czerni białe odcinające się plamy powstające np. od razu po założeniu ubrania. Antyperspiranty, które obiecują brak takich śladów, nie mają w składzie talku, który często odpowiada za te zabrudzenia.

Antyperspirant do aktywności fizycznej

Są takie sytuacje, w których ochrona przed potem powinna być mocniejsza. Tym samym na treningi warto zabrać antyperspirant o mocniejszym zapachu i gwarantowanej dłuższej ochronie przed potem.

Specjalne chusteczki odświeżające

W podróży jest to świetne rozwiązanie, które pomoże szybko odświeżyć się pod pachami, a także zmniejszy dalsze pocenie. Warto mieć takie chusteczki w swojej torebce, jeśli wybierasz się na wakacyjne wojaże.

Warto poznać te rodzaje ochrony przed potem i wybrać te, które będą nam towarzyszyć w zależności od okazji. W końcu nasze potrzeby także się zmieniają w zależności od okoliczności, dlatego dobrze je uwzględnić przy wyborze produktów pielęgnacyjnych i kosmetyków, które używamy.

Powiązane artykuły