Home Moda Perfumy co warto wiedzieć, kupując?

Perfumy co warto wiedzieć, kupując?

by Agata Kubiak
Perfumy

Perfumy zagadka osobowości. Niezależnie od własnych preferencji, najważniejszą rzeczą do zrobienia byłoby spróbowanie jak największej liczby zapachów przed podjęciem decyzji, który z nich najbardziej Ci się podoba.

Dzięki stronom internetowym łatwo jest zdobyć bezpłatne lub tanie próbki zapachów online.

perfumy damskieIstnieje kilka stron internetowych, na których możesz uzyskać próbki praktycznie każdego zapachu, jaki możesz wymyślić.

Alternatywnie możesz odwiedzić stronę firmy, a następnie sprawdzić, czy możesz uzyskać próbkę bezpośrednio od nich.

Perfumy nigdy nie powinny być warstwowe; zamiast tego powinny być używane pojedynczo.

Chociaż możliwe jest nałożenie kilku zapachów, aby rozwinąć swój osobisty znak towarowy, nie rób tego, gdy próbujesz wybrać nowe perfumy.

sprawą nut zapachowychPodejdź do przejścia z biżuterią lub szalikami, spryskaj trochę na przedramieniu, a następnie wróć do sklepu z perfumami.

Jeśli chcesz użyć innych perfum, spryskaj je na przedramieniu, łokciu lub nadgarstku po drugiej stronie.

Historia powstania perfum

Perfumy mają tysiące lat, a dowody na pierwsze perfumy pochodzą ze starożytnego Egiptu, Mezopotamii i Cypru.

prawdziwe perfumyAngielskie słowo „perfumy” pochodzi od łacińskiego „per fume”, co oznacza „przez dym”. Starożytni Egipcjanie byli pierwszymi, którzy włączyli perfumy do swojej kultury, a następnie starożytni Chińczycy, Hindusi, Izraelici, Kartagińczycy, Arabowie, Grecy i Rzymianie.

Najstarsze perfumy zostały odkryte przez archeologów na Cyprze.

Miały ponad 4000 lat. Tabletka klinowa z Mezopotamii, pochodząca sprzed ponad 3000 lat, identyfikuje kobietę o imieniu Tapputi jako pierwszego zarejestrowanego producenta perfum. 

oryginalne perfumyNajwcześniejsze użycie butelek perfum jest egipskie i datuje się na około 1000 lat p.n.e. Egipcjanie wynaleźli szkło, a butelki perfum były jednym z pierwszych powszechnych zastosowań szkła.

Perscy i arabscy chemicy pomogli skodyfikować produkcję perfum i ich stosowanie rozprzestrzeniło się na cały świat klasycznej starożytności.

Powstanie chrześcijaństwa spowodowało jednak spadek używania perfum przez większość ciemnych wieków. Ja

Czym różni się woda perfumowa od perfum?

ulubione perfumyPerfumy to pachnąca substancja o bardziej intensywnym ostrym zapachu niż woda perfumowana. Zapach jest długi – trwały i rozwija się w ciągu 10 godzin. Zawartość olejków aromatycznych wynosi ponad 25%, tutaj są one zebrane w złożoną kompozycję.

Oleje rozpuszcza się w czystym 96% alkoholu. W sklepach perfumeryjnych często nie można odróżnić perfum od wody zapachowej przez wygląd opakowań.

Można to zrobić tylko poprzez zbadanie procentu olejków aromatycznych. Wiadomo, że perfumy odnoszą się teraz do produktów niszowych, chociaż wcześniej woda perfumowana zajmowała tę pozycję. 

woda toaletowaWoda perfumowana znajduje się w swoich górnych nutach ujawniających zapach i jest uważana za lekką wersję perfum.

Jest to „lekkość” zapachu, który pozwala na stosowanie go każdej porze dnia i wieczora. Perfumy są zdominowane przez niskie nuty zapachu i rozwijają się przez pewien okres czasu.

Dlatego zapach perfum jest bardziej intensywny i lepiej jest używać go wieczorem. 

Co warto wiedzieć o nutach zapachowych?

Wybór odpowiedniego zapachu czasami może okazać się nie lada wyzwaniem. Chcesz, aby Twój charakterystyczny zapach był dla Ciebie idealnym rozwiązaniem i stał się Twoim życiowym partnerem kosmetycznym, ale znalezienie bratniej duszy zapachu nie zawsze jest łatwe.

kupować perfumyPodczas gdy jeden zapach może działać niesamowicie dla twojej mamy lub twojego przyjaciela, ten sam zapach może wydawać się zupełnie inny na twojej skórze.

Nauczenie się, co działa, a co nie działa dla Ciebie, jest niezbędne do znalezienia najlepszej wody perfumowanej. 

Nuty zapachowe to zasadniczo różne warstwy zapachowe, które składają się na ostateczny zapach.

W zapachach różne nuty, takie jak kwiaty, zioła, przyprawy i drewno, są łączone, aby stworzyć ogólny zapach, który kochamy. 

olejków zapachowychGórne nuty zapachu są czasami znane jako nuty otwierające lub nuty głowy, ponieważ są to nuty zapachowe rozpoznawane po natychmiastowym zastosowaniu. Nutami głowy są najlżejsze ze wszystkich nut.

W wyniku ich lekkości, górne nuty są również pierwszymi, które zanikają – ale to nie lekceważy ich znaczenia. Nuty głowy stanowią pierwsze wrażenie.

Mogą nie być najdłużej trwającym elementem zapachu, ale są pierwszą rzeczą, którą poczujesz, próbując nowego zapachu.

Nuty głowy reprezentują początkowe zapachy, które wabią Cię, powodując pierwsze wrażenie na zapachu. Nuty serca są często określane jako nuty serca, ponieważ zasadniczo stanowią podstawę zapachu.

najlepsze perfumy damskieZapachy te ujawniają się, gdy górne nuty ustępują i często stanowią od 40 do 80% całego aromatu. Bardziej złożone niż nuty górne, te zapachy mają na celu utrzymanie uwagi, a także działanie jako bufor dla bardziej solidnych nut bazowych. 

Jakie są rodziny zapachowe?

W konfrontacji z masą zapachów łatwo zgubić się w różnych odmianach zapachów. Chociaż wiele zapachów można zaokrąglić do około 60 wspólnych nut, w perfumerii są tysiące.

nut zapachowychPonieważ może to stać się przytłaczająco skomplikowane podczas analizy samej ilości zapachów, eksperci pracowali w ciągu ostatniego stulecia nad opracowaniem sposobów ich kategoryzacji.

Rodziny węchowe nie są metodą kategoryzacji składników, ale nut, które są deskryptorami zapachów.

W istocie był to sposób na rozbicie i sklasyfikowanie, jak perfumy pachną, a nie to, co zawiera.

Ponieważ techniki syntezy związków stały się bardziej skomplikowane pod koniec 19 wieku, podobnie jak metody ich kategoryzacji. Rodzina aromatów jest szczególnie ważną grupą dla mężczyzn, ale znacznie mniej dla kobiet.

piękny zapachJak sama nazwa wskazuje, składają się one ze świeżych zielonych ziół, takich jak rozmaryn, tymianek, szałwia, a nawet lawenda.

Aromaty rzadko są same i często są połączone z nutami cytrusowymi i pikantnymi, aby uzyskać pełniejsze akordy. W rezultacie nuty są charakterystycznie męskie i męskie.

Cytrusowe zapachy są wśród nas od wieków. Pierwszym i najbardziej znanym eaux de cologne były bezwstydnie cytrusowe zapachy, prawdopodobnie ze względu na ich niską wytrzymałość.

Nie trzeba dodawać, że cytrusowe zapachy naśladują zapach soku, skórki lub kwiatu owoców, takich jak cytryna, bergamotka, pomarańcza, mandarynka i grejpfrut. Cytrusowe zapachy są zwykle świeże i lekkie w połączeniu z nutami kwiatowymi, cierpkimi lub aromatycznymi, aby uzyskać pełniejsze akordy.

Powiązane artykuły