Home Life Style Kadzidełka zapachowe

Kadzidełka zapachowe

by Agata Kubiak
Kadzidełka zapachowe

Kadzidełka cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród miłośników aromaterapii. Ze względu na sporą popularność, znaleźć je można zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Zanim jednak sięgniemy po kadzidełka, dobrze byłoby się czegoś na ich temat dowiedzieć.

Przede wszystkim, należałoby poznać największe zalety wynikające z korzystania z nich. Dobrze byłoby też dowiedzieć się, czy kadzidła są w ogóle dla naszego zdrowia psychofizycznego bezpieczne.

naturalne kadzidła zapachoweNależałoby również zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju kryteria trzeba brać pod uwagę przy wyborze kadzideł.

Kadzidła naturalne – poznaj zalety

Korzystanie z kadzidełek zapachowych powiązane jest z rozlicznymi zaletami. Każdy z nas może więc korzystać z ich dobrodziejstwa. Przede wszystkim, kadzidełka idealnie nadają się do aromaterapii.

Możemy zatem zapalić je, a następnie usiąść wygodnie w ulubionym fotelu. Dzięki zapachowi, który będzie się unosił w powietrzu, poczujemy się zrelaksowani. Będziemy mogli także liczyć na uspokojenie skołatanych nerwów. Otaczanie się przyjemnymi aromatami jest więc bez wątpienia godne uwagi.

naturalnych składnikówWybierać możemy spośród naprawdę rozmaitych woni zapachowych. W sklepach znajdziemy między innymi kadzidła o zapachu lawendy, szałwii, mięty czy cytrusów. Każdy, kto jest nimi zainteresowany znajdzie więc rozwiązanie idealne dla siebie.

Warto również dodać, że kadzidełka ustawione na ceramicznej podstawce prezentują się atrakcyjnie pod względem wizualnym. Mogą zatem pełnić funkcjonalną ozdobę salonu bądź sypialni.

Wynalazki do aromatyzowania wnętrz – dobre, czy złe?

kupić kadzidełkaKadzidełka mają zazwyczaj formę długich patyczków, które wyprodukowane zostały z substancji pochodzenia roślinnego.

Zazwyczaj podpala się ich koniec, a następnie umieszcza kadzidło na jakiejś podstawce. Najlepiej, jeżeli będzie to podstawka ceramiczna, odporna na działanie wysokich temperatur.

Można jednak spotkać się także z innymi produktami przeznaczonymi do aromatyzowania wnętrz. Mowa tu między innymi o olejkach, jak również o woskach zapachowych. Aby mogły one wydawać charakterystyczny aromat, muszą zostać poddane działaniu wysokich temperatur. Jeżeli zatem chcemy z olejków i wosków korzystać, musimy wyposażyć się w niewielkie, bezzapachowe podgrzewacze oraz w specjalny kominek.

ich zakup Najlepiej, jeżeli będzie on zrobiony z ceramiki. Wiele osób aromatyzuje swoje pomieszczenia także przy pomocy klasycznych świec. Zanim jednak sięgniemy po jakikolwiek wynalazek do aromatyzowania, musimy zastanowić się nad tym, czy korzystanie z niego jest bezpieczne.

Na szczęście, sporo produktów do aromaterapii jest całkowicie bezpiecznych. Aby uniknąć nieprzyjemności, dobrze jest zapoznawać się ze składem konkretnego produktu, a także z informacjami o jego producencie.

Czy kadzidła są w ogóle zdrowe? Fakty i mity na temat palenia kadzidełek

kadzidełka zapachoweWiele osób zastanawia się nad tym, czy korzystanie z kadzideł jest w ogóle zdrowe. Na postawione w ten sposób pytanie nie da się jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Wiele zależy bowiem od tego, jakich konkretnie produktów używamy. Na pewno należy wystrzegać się kupna kadzideł na bazarze. Nie jest to miejsce, gdzie otrzymamy wysokiej jakości produkt.

W żadnym razie nie sięgajmy także po kadzidła niewiadomego pochodzenia. Najlepiej kupować je w sklepach, które cieszą się sporym uznaniem i zainteresowaniem klientów. Mitem jest więc z całą pewnością to, że wszystkie kadzidła są niebezpieczne.

kadzidełka zapachowePrawdą jest natomiast to, że niektóre z nich mogą takie być. Jeżeli wybierzemy kadzidła wysokiej jakości, nie powinny wywrzeć one na nasze zdrowie negatywnego wpływu.

Należy jednak pamiętać o tym, aby nie kupować produktów zawierających substancje roślinne, na które mamy uczulenie.

W przeciwnym bowiem razie, możemy poczuć się niezbyt przyjemnie po zapaleniu kadzidła. Dokuczać mogą nam trudności w oddychaniu, jak również łzawienie oczu.

Czy palenie kadzidełek jest szkodliwe?

kadzidełka zapachoweJak już zaznaczono wyżej, palenie wysokiej jakości kadzidełek raczej nie jest niebezpieczne. Co więcej, może ono wywrzeć pozytywny wpływ na nasze samopoczucie psychofizyczne.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że długotrwałe palenie kadzideł może powodować pewne skutki uboczne, takie jak chociażby ból głowy. Jeżeli zaczynamy go doświadczać, po prostu otwórzmy okno, aby przewietrzyć dane pomieszczenie.

Dość szybko powinniśmy odczuć pożądaną ulgę.

Po co są kadzidełka?

kadzidła naturalneKadzidełek używać można z różnych powodów. Są one przede wszystkim przeznaczone do szeroko pojętej aromaterapii.

Niemniej jednak, niektórzy używają ich w celach duchowych. Nie brakuje osób, które próbują dzięki nim oczyścić aurę w danym pomieszczeniu.

Z wyjątkowo silnych właściwości oczyszczających słyną kadzidła z białej szałwii. Mają one chronić przed złymi urokami, jak również przed negatywnymi emocjami.

Jak działają kadzidełka?

kadzidła naturalneKadzidełka nie są jakieś skomplikowane w użyciu. Niemniej jednak, przed pierwszym użyciem, warto byłoby zapoznać się ze szczegółową instrukcją dołączoną do opakowania.

Co do zasady, kadzidełko umieścić trzeba na podstawce, a później po prostu odpalić przy pomocy zapałki bądź zapalniczki. Należy pamiętać o tym, aby kadzidło było ustawione w bezpiecznym miejscu.

Nie wolno także pozostawiać odpalonego kadzidła bez nadzoru, zwłaszcza jeśli w pobliżu są dzieci. Wszystko po to, aby uniknąć niebezpieczeństwa w postaci pożaru.

Jak zrobić naturalne kadzidła?

kupić kadzidełkaNie każdy chce kupować gotowe kadzidełka zapachowe. Niektórym zależy bowiem na samodzielnym ich przygotowaniu. Na szczęście, nie jest to takie trudne, jak mogłoby się na pozór wydawać.

Przede wszystkim, należy wyposażyć się w odpowiednie półprodukty. Wydaje się, że dobrym pomysłem będzie więc odwiedzenie sklepu, który sprzedaje akcesoria niezbędne do samodzielnego przygotowania kadzideł.

Na pewno będą to różnego rodzaju sproszkowane części roślin. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wykonanie naturalnych kadzideł do najprostszych nie należy.

Warto byłoby zatem uzbroić się w cierpliwość. Z czasem, na pewno uda nam się osiągnąć pożądaną perfekcję.

Powiązane artykuły