Home Fitness Jak zmniejszyć obwód ud?

Jak zmniejszyć obwód ud?

by Agata Kubiak
obwód ud

Każda kobieta marzy o pięknych, zgrabnych oraz smukłych nogach. Te, które ćwiczą lub dopiero chciałyby zacząć pracę nad swoją sylwetką często mają obawy przed różnego rodzaju ćwiczeniami.

nadmiar tkanki tłuszczowejNiektóre z nich bowiem sprawiają, że uda stają się masywne, umięśnione, a co za tym idzie- nie wyglądają tak, jak by kobiety chciały.

Jak więc sprawić, żeby uda wyglądem odpowiadały dziewczynom? W tym poradniku postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości i przedstawić sposoby, które odmienią nie jedno życie.

Jaki obwód powinno mieć udo?

redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowejWiększość kobiet zastanawia się, czy obwód, który widzą na miarce jest odpowiedni? Uda to niestety taka część ciała, w której często odkłada się tkanka tłuszczowa. Sprawia to, że wiele dziewczyn ma z tego powodu kompleksy.

Nie ma wątpliwości co do tego, że większe uda mogą być pewnego rodzaju utrudnieniem w poruszaniu się, szczególnie latem, gdy obcierając się o siebie powodują bolesne podrażnienia, a co za tym idzie- ogromny dyskomfort.

Czy istnieje jakiś konkretny przelicznik? Należy najpierw zacząć od tego, że wszystko zależy od kobiety. Jej wzrostu, wagi, budowy ciała.

mięśnie czworogłoweKażda jest indywidualną jednostką i dla każdej ideał będzie zupełne inny. Przykładowo dziewczyna ze wzrostem 160 o średniej budowie ciała powinna mieć obwód ok. 48,5 cm, a inna ze wzrostem 170 o mocnej budowie ciała powinna mieć około 51 cm.

Pamiętajmy, że podane informacje są modelem idealnej sylwetki, a kobieta nie musi być idealna, wystarczy, że dobrze będzie się czuła w swoim ciele.

Priorytetem więc dla niej musi być dążenie do tego, aby zaakceptować siebie.

Chcesz zmniejszyć obwód ud? Spal tkankę tłuszczową.

masy mięśniowejBezapelacyjne obszar ud jest miejscem, w którym z łatwością zbiera się tkanka tłuszczowa, w przypadku kobiet jest to dość częste zjawisko. Bywa dokuczliwe i dla wielu z nich jest powodem do wstydu i zamykania się w sobie.

Rozwiązaniem jest przede wszystkim spalenie tkanki tłuszczowej, czyli schudnięcie. Bez redukcji nie zobaczymy efektów. Należy wyszczuplić sylwetkę.

U dziewczyn tłuszcz nagromadzony w okolicach ud spala się często bardzo powoli, dlatego tak ważna jest samodyscyplina i wytrwałość. Połączenie zdrowego odżywiania z ujemnym bilansem kalorycznych oraz z uprawianiem sportu na pewno przyniesie korzyści dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego.

Jak ćwiczyć, by nie rozbudować mięśni ud?

spalanie tkanki tłuszczowejNie ma wątpliwości co do tego, że uprawianie sportu przyczynia się do kształtowania sylwetki. Przykładając się do tego, trzeba się niestety liczyć, z rozbudową mięśni.

Gdy one rosną, powiększa się także obwód ud. Czy istnieją jednak ćwiczenia, które nie wpływają na rozbudowę mięśni?

Wiele kobiet obawia się, że uda po treningach będą wyglądać mało kobieco. Istnieją ćwiczenia, które  sprawią, że nasze uda nie będą się rozbudowywać, oto ich przykłady:

  • przysiady

Chcąc wykonywać te ćwiczenie, jednocześnie nie rozbudowując mięśni ud musimy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Bardzo istotne jest robienie głębokich przysiadów, dzięki temu angażujemy mięśnie pośladków, a nie ud.

  • Przysiady bułgarskie

Należy pamiętać, że wykonując to ćwiczenie trzeba robić duże kroki.

  • Martwy ciąg

Podczas tego treningu trzeba uważać, żeby nasze kolana nie uciekały za bardzo do przodu, sprawi to, że mięśnie ud zaangażują się do pracy, a tego chcemy uniknąć.

Ćwiczenia na zmniejszenie obwodu ud

Idealnym rozwiązaniem na to, aby mieć smukłe nogi są ćwiczenia takie jak:

  • nożyce
  • wykroki
  • skakanie na skakance
  • bieganie
  • jazda na rowerze
  • spacery

Najważniejsze jest to, aby ćwiczenia te wykonywać regularnie oraz prawidłowo.  Pomogą one  pozbyć się tkanki tłuszczowej z okolicy ud, ale także z innych partii ciała.

Idealnie wymodelują sylwetkę, sprawią, że odchudzi się szczególnie okolica ud, ponieważ bardzo intensywnie pracują przy tych ćwiczeniach.

Jakich ćwiczeń NIE robić, jeżeli chcesz wyszczuplić uda?

wyszczuplenie udIstotną kwestią dla wielu kobiet jest to, czego należałoby w treningu unikać chcąc uzyskać efekt szczupłych nóg.

Przede wszystkim takich ćwiczeń, które mocno angażują te partie mięśni m.in. frontywyprost nóg na suwnicy.

Ćwicząc tak raz na jakiś czas oczywiście nie sprawi, że nasze uda od razu staną się masywne. Tutaj, tak jak w przypadku redukcji i procesu chudnięcia- liczy się czas, samodyscyplina i wytrwałość.

Co jeszcze musisz wiedzieć, aby zmniejszyć obwód uda?

Trzeba pamiętać, że odkładanie się tkanki tłuszczowej w okolicach ud ma predyspozycje genetyczne. Odpowiedzialne są za to także żeńskie hormony.

szczupłe udaPodstawą dążenia do idealnej sylwetki jest zbilansowana dieta, czyli ograniczenie przyjmowanych kalorii oraz wybieranie różnorodnych posiłków, które dostarczą naszemu organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych, regularne ćwiczenia oraz deficyt kaloryczny.

Kobiece ciało jest skonstruowane tak, że tkanka tłuszczowa odkłada się najchętniej właśnie w okolicy bioder i ud, dlatego tak istotnie jest skupienie się na tych partiach ciała dobierając ćwiczenia do siebie.

Niektórych ćwiczeń nie należałoby wykonywać, ponieważ angażują mięśnie ud, ale warto pamiętać o tym, że aby je rozbudować potrzeba systematyczności i czasu, więc od jednego treningu nic nam nie będzie.

Podsumowanie

Uda, które pokryte są tkanką tłuszczową to przede wszystkim niebezpieczeństwo. Powodują one wtedy obciążenie stawów i kości, co może przełożyć się na całe przyszłe życie. Warto poświęcić kilka chwil każdego dnia i cieszyć się zdrowiem.

Należy mięśnie pośladkowe wielkiezadbać o siebie dla siebie. Zaniedbanie może doprowadzić nawet do zwyrodnienia stawów.

Jeśli chodzi o kobiety trenujące na siłowni lub dopiero chcące zacząć tę przygodę trzeba pamiętać, że mięśnie u kobiet rosną dość wolno, nie tak jak u mężczyzn,  Marzenie szczupłych ud, może stać się rzeczywistością.

Wystarczy tylko samodyscyplina, kilka chwil poświęconych na ćwiczenia oraz chęć zmienienia swoich nawyków żywieniowych.

Każda kobieta będzie mogła czuć się atrakcyjnie w swoim ciele. Bo to jest najważniejsze. Jeśli kobieta będzie się czuć atrakcyjnie, to właśnie tak będzie odbierana przez społeczeństwo, bo ćwiczenia, dieta to nie wszystko. To ona ma się sobie podobać. Dążąc do idealnej sylwetki należy o tym pamiętać.

Powiązane artykuły