Home Life Style Lara Gessler

Lara Gessler

by Agata Kubiak
Lara Gessler

Lara Gessler: Bolączką naszej generacji jest brak czasu dla innych. Staram się poświęcać dzieciom jak najwięcej uwagi, bez telefonu i telewizora w tle

Córka Magdy Gessler z własnego doświadczenia wie, że bycie aktywną zawodowo mamą jest niezwykle trudnym zadaniem. Trzeba bowiem na tyle umiejętnie pogodzić ze sobą te dwie wymagające role, by nie narobić sobie zaległości w pracy, a jednocześnie zrobić wszystko, by dzieci nie czuły się zaniedbane czy też zepchnięte na drugi plan. Lara Gessler podkreśla, ze nie lubi na długo rozstawać się ze swoimi pociechami, dlatego też, jeżeli jednego dnia ma zbyt dużo obowiązków zawodowych, a za mało czasu dla nich, to już następnego stara się zmienić te proporcje.

– To, żeby moje dzieci czuły, że ja jestem dla nich dostępna wtedy, kiedy mnie potrzebują, jest szalenie ważne. Zawsze muszę więc mieć określoną liczbę godzin, którą po prostu z nimi spędzam, bo one powinny mieć wystarczająco dużo mamy w ciągu dnia. Są oczywiście dni, że to się nie udaje, ale już następnego dnia staram się im to zrekompensować, żeby miały poczucie, że choć  mama pracuje, jest czynna zawodowo, to jest też w domu i one po prostu są dla mnie najważniejsze – mówi agencji Newseria Lifestyle Lara Gessler. – Kocham siedzieć z moimi dziećmi, najchętniej to cały czas bym z nimi była, ale kocham też moją pracę i uważam, że jest to dobra równowaga, bo w pracy odpoczywa się od domu, a w domu odpoczywa się od pracy.

Lara Gessler stara się więc tak układać grafik zawodowy, by ani nie zaniedbywać swoich bliskich, ani nie odkładać na później obowiązków zawodowych. Jak zaznacza, chce w pełni uczestniczyć w życiu swoich dzieci i nie lubi dokonywać wyboru między pracą a rodziną.

– Jak dzieci były bardzo małe, to jeździły ze mną do pracy, ale w tej chwili już tego nie robię, wolę zapewnić im jakieś atrakcje w momencie, kiedy ja jestem w pracy. A ja po prostu lubię spędzać z nimi jakościowy czas, lubię być na nich skupiona i chcę, żeby one miały poczucie, że cała uwaga jest dla nich – mówi.

Lara Gessler dobrze wie, że bycie matką to ogromna radość, ale i wyzwanie. Kochający i odpowiedzialni rodzice są w stanie zrobić dla swoich dzieci wszystko, by stworzyć im jak najlepsze warunki do życia. 3,5-letnia Nena i 1,5 roczny Bernard są całym jej światem. Córka restauratorki jest jednak świadoma tego, że nie wszystkie maluchy mają takie szczęście.

 – Jak widzę kruchość i delikatność moich dzieci, to wiem, jaką dostałam rolę w momencie, kiedy one pojawiły się na świecie. Rodzic jest człowiekiem, który tworzy całą rzeczywistość dla dziecka, a nagle, gdy takiego rodzica i tego wsparcia rodzicielskiego z różnych powodów może zabraknąć, to jest to druzgocące. Uważam więc, że trzeba zrobić wszystko, żeby te dzieci jak najszybciej spotkały się z miłością i opieką – mówi.

Dzieciom osieroconym, opuszczonym czy też pochodzącym z rodzin dysfunkcyjnych szansę na lepsze życie daje Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.

– Działalność Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce jest mi bliska, bo bliskie mi są losy dzieci, a wiem, że potrafią się one toczyć bardzo, bardzo dramatycznie. SOS Wioski Dziecięce tworzy dla tych dzieci jak najlepszą atmosferę, żeby miały jak najwięcej miłości, czułości, troski i opieki. I to jest ich kapitał na całe życie – mówi.

Lara Gessler wzięła udział w sesji organizowanej z okazji 40-lecia działalności Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Główne przesłanie jubileuszowej kampanii brzmi „Czas to miłość”. Zdaniem córki restauratorki jest to idealne hasło, które powinno nam przypominać, że czas poświęcony drugiemu człowiekowi to najcenniejsza rzecz, jaką możemy mu dać.

– Uważam, że szczególnie w tych czasach hasło „Czas to miłość” jest bardzo, bardzo aktualne, bo jest to właśnie trochę bolączka naszej generacji i naszych czasów, że po prostu mamy bardzo mało czasu dla innych. Rzeczy, które można kupić za pieniądze, są faktycznie najtańsze, a najdroższy jest czas i uwaga, taka stuprocentowa uwaga, bez telefonu, bez telewizora w tle. Więc o ten jakościowy czas z bliskimi trzeba walczyć i trzeba go pielęgnować, bo to jest największy kapitał, jaki możemy im dać – dodaje.

 

Lara Gessler

Lara Gessler to polska cukierniczka, restauratorka i autorka książek kulinarnych, znana z licznych występów w mediach oraz działalności w branży gastronomicznej. Urodziła się 20 września 1989 roku w Warszawie jako córka słynnej restauratorki Magdy Gessler i Piotra Gesslera. Od najmłodszych lat była związana z kulinariami, co niewątpliwie wpłynęło na jej późniejszą karierę.

Edukacja i Początki Kariery

Lara Gessler zdobywała swoje pierwsze doświadczenia kulinarne pracując w rodzinnej restauracji. Po ukończeniu szkoły średniej postanowiła kontynuować naukę za granicą, studiując gastronomię w prestiżowej szkole kulinarniej Le Cordon Bleu w Londynie. Tam zdobyła solidne podstawy teoretyczne i praktyczne, które stały się fundamentem jej przyszłej kariery.

Kariera Gastronomiczna

Po powrocie do Polski, Lara Gessler zaczęła pracować jako cukierniczka i restauratorka. Jej umiejętności kulinarne oraz nowatorskie podejście do tradycyjnych przepisów szybko zyskały uznanie w branży. Lara stała się współwłaścicielką rodzinnej restauracji „Słodki… Słony”, gdzie jej desery cieszą się ogromnym uznaniem gości.

Oprócz działalności w restauracji, Lara Gessler z sukcesem rozwijała swoją markę, wprowadzając na rynek własne produkty cukiernicze oraz prowadząc warsztaty kulinarne. Jej pasja do kuchni i nieustanne dążenie do doskonałości przyniosły jej liczne nagrody i wyróżnienia.

Działalność w Mediach

Lara Gessler zyskała popularność nie tylko dzięki swojej pracy w gastronomii, ale także poprzez występy w mediach. Regularnie pojawia się w programach kulinarnych, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z widzami. Jest również autorką kilku książek kulinarnych, w których prezentuje swoje unikalne podejście do gotowania i pieczenia.

Życie Prywatne

Lara Gessler jest osobą aktywnie zaangażowaną w życie społeczne. Jest znana z działalności charytatywnej i wspierania inicjatyw na rzecz zdrowego stylu życia oraz ekologii. W 2017 roku wyszła za mąż za Pawła Pawłowskiego, z którym ma córkę Nenę, urodzoną w 2020 roku. Para rozwiodła się, a Lara ponownie znalazła miłość i w 2021 roku poślubiła Piotra Szeląga, z którym ma syna Bernarda, urodzonego w 2022 roku.

Powiązane artykuły